قیمت فعلی دلار و یورو در بازار

با توجه به نبض مبادله؛ در پنجمین روز کاری هفته، در معاملات مرکز مبادلات ارزی و طلای ایران، نرخ مبادله نقل و انتقالات تجاری به دلاربا ثبات نسبت به روز کاری قبل به 37 هزار و 507 تومان رسید نرخ تبدیل اسکناس دلار قیمت 41 هزار و 257 تومان برای ارزهای خدماتی باز شد که نسبت به روز کاری گذشته اندکی کاهش یافته است.

امروز هم قیمت هر اسکناس یورو در این مرکز 45349 تومان و نرخ تبدیل به یورو همچنین 41227 تومان تعیین شد که نسبت به روز گذشته تغییری در قیمت نداشت.

همچنین هر اسکناس درهم امارات در مرکز مبادلات ارزی ۱۱ هزار و ۲۳۴ تومان ارزیابی شد و نرخ ارز باز شد و نرخ حواله درهم نیز به ۱۰ هزار و ۲۱۳ تومان رسید.

طبق اعلام سایت کنون صرافان؛ امروز (چهارشنبه 21 ژوئیه 1402) میانگین نرخ خرید دلار 40 هزار و 800 تومان و متوسط ​​نرخ فروش دلار 41 هزار و 250 تومان است.

جزئیات نحوه خرید دلار با کارت ملی

بانک مرکزی دستورالعمل اجرایی فروش اسکناس دسته بندی رفع نیازهای حیاتی (کد 56) با واریز ارزی به حساب بانکی مشتری را منتشر می کند.

براساس اعلام بانک مرکزی، با توجه به تغییر نحوه فروش ارز به صورت اسکناس در بند «تحویل نیازهای اساسی (کد 56)» از پرداخت مستقیم اسکناس به متقاضی به روش سپرده گذاری در حساب ارزی متقاضی در بانک ها، مفاد بخشنامه اجرایی نحوه فروش اسکناس تحت عنوان تامین نیازهای اساسی (کد 56) به شرح زیر است:

1- کلیه بانکها موظفند در صورت درخواست متقاضی نسبت به فروش و پرداخت ارز برای تامین نیازهای اولیه (کد 56) به صورت اسکناس اقدام به افتتاح حساب سپرده وام پس انداز ارزی بدون دریافت وام نمایند. موجودی اولیه با رعایت مقررات مربوطه.

تبصره – افتتاح حساب به درخواست وکیل متقاضی مجاز نمی باشد.

2- پرداخت به صورت اسکناس از حساب ارزی موضوع این دستورالعمل فقط برای دارنده (اصلی) حساب امکان پذیر است.

3- حسابهای مذکور صرفاً به ارزهای دلار/یورو و با منشاء اسکناس بوده و جهت واریز اسکناس مشمول عنوان تأمین نیازهای اساسی (کد 56) خواهد بود.

4- برداشت اسکناس از حساب مشخص شده تنها پس از 5 روز کاری پس از لحظه واریز به حساب ارزی متقاضی (T+5) امکان پذیر است. پس از انقضای مهلت تعیین شده، بانک ها موظفند در هر زمان بر اساس درخواست مشتری، قبوض حساب های این دستورالعمل را پرداخت کنند.

5- کارمزد برداشت از حساب به صورت اسکناس معادل 5 درصد ریالی مبلغ برداشت می باشد. نرخ ارز برابر با نرخ فروش اسکناس دلار/یورو در سامانه معاملات الکترونیک ارز به اضافه یک درصد در روز برداشت خواهد بود.

6- دریافت هرگونه کارمزد از مشتری برای ارائه خدمات موضوع این دستورالعمل به استثنای مواردی که در دستورالعمل مشخص شده است ممنوع است.

7- حساب ارزی موضوع این دستورالعمل باید حداقل شش ماه باز بماند.
نکته: حداقل موجودی لازم برای ادامه حساب ارزی موضوع این دستورالعمل 100 دلار آمریکا/یورو خواهد بود.

توصیه تحلیلگران به معامله گران چیست؟

با این حال، تحلیلگران به معامله گران توصیه می کنند که از خرید و فروش هیجانی خودداری کنند. وضعیت بازار به گونه ای است که هر لحظه امکان تغییر جهت وجود دارد. تحلیلگران به معامله گران توصیه می کنند که به صورت افزایشی خرید و فروش کنند. زیرا ریسک بازار این روزها در بالاترین حد خود قرار دارد.

جدیدترین نرخ دلار و یورو در سامانه سنا بانک مرکزی

برای معاملات در روز پنجم هفته (4شنبه 30 تیر 1402) بازار ارز و بر اساس سامانه سنای بانک مرکزی، هر اسکناس دلار آمریکا با نرخ 40 هزار و 886 تومان در مبادلات بانکی مجاز و ملی کشور توسط مردم خریداری و به مبلغ 41 هزار و 257 تومان به متقاضی فروخته می شود. .

همچنین امروز هر اسکناس یورو در این صرافی ها توسط مردم با قیمت 44 هزار و 941 تومان خریداری و برای دریافت یورو با قیمت 45 هزار و 349 تومان به داوطلبان فروخته می شود.

نرخ حواله دلار، یورو و درهم در امارات چقدر بوده است؟

در معاملات امروز نرخ خرید حواله با دلار آمریکا 37 هزار و 169 تومان و نرخ فروش حواله با دلار آمریکا 37 هزار و 507 تومان تعیین شد. همچنین نرخ خرید حواله به یورو به 40 هزار و 856 تومان و نرخ فروش حواله به یورو نیز به 41 هزار و 227 تومان رسید. همچنین نرخ خرید حواله به درهم 10 هزار و 121 تومان و نرخ فروش 10 هزار و 213 تومان است.

قیمت یک گرم طلای 18 عیار چقدر است؟

بر اساس اعلام مرکز مبادلات طلا و ارز ایران، در اولین روز هفته هر گرم طلای 18 عیار 2 میلیون و 308 هزار تومان قیمت گذاری شد.

مطالب مرتبط