قیمت طلا و سکه در 7 تیر 1402 / آیا رویای بازار طلا آغاز شد؟ – اخبار تجارت


به گزارش تجارت نیوز، امروز آغاز ماه محرم است و بازار فلز زرد از چند روز گذشته راکد است. قیمت طلا و سکه نیز تحت تاثیر کاهش تقاضا در اوایل ماه جاری قرار گرفت. روز گذشته با وجود ثبات قیمت دلار و افزایش قیمت جهانی سکه سنگین و همچنین قیمت طلا، روند نزولی داشت.

لازم به ذکر است در لحظه تنظیم این مطلب، طلای جهانی با قیمت 1981 دلار معامله می شود و در 24 ساعت گذشته 25 دلار افزایش یافته است.

جدول زیر قیمت طلا و انواع سکه را در زمان بازگشایی بازار نشان می دهد.

فعالان بازار فلزات زرد همچنین به کاهش 70 درصدی تقاضا در بازار طلا و سکه از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره می کنند. به گفته آنها کاهش تقاضا، گرانی طلا و تمایل مردم به خرید طلای دست دوم باعث تعطیلی کارگاه های جواهرسازی شده است.

انتظارات معامله گران از اخبار منتشر نشده

در روزهای اخیر موضوع سفر وزیر امور خارجه عمان به تهران و دیدار وی با همتای ایرانی خود گفتگوهای زیادی را در میان معامله گران بازارهای مالی برانگیخته است. به گفته فعالان اقتصادی در پشت صحنه این جلسات مذاکرات و اتفاقاتی در حال انجام است که در روزهای آینده بر قیمت دلار و متعاقب آن تاثیرگذار خواهد بود. قیمت طلا و سکه وضوح بیشتری می دهد.

البته باید توجه داشت که بازار انتظار اخبار مساعد برجام را دارد و تاثیر سایر اخبار را موقتی و یک روزه می داند.

سکه کانال بهار 25 او یک میلیون از دست داد

دیروز 6 تیرماه قیمت سکه امامی با 41 هزار تومان کاهش و 27 میلیون و 601 هزار تومان مبادله شد. همچنین سکه بهار 100 هزار تومان کاهش یافت و 24 میلیون و 801 هزار تومان معامله شد. لازم به ذکر است این قطعه در ساعات اولیه معاملات دیروز افزایش قیمت داشت و به انتهای کانال 25 میلیون تومان رسید.

در دو روز گذشته قیمت نیم سکه و ربع سکه تغییری نداشت. نیم سکه 14 میلیون و 900 و ربع سکه 9 میلیون و 900 هزار تومان داد و ستد شد. سکه گرمی دیروز تنها قطعه ای بود که پنج هزار تومان افزایش جزئی داشت. این موضوع با قیمت 6 میلیون و 105 هزار تومان معامله شد.

فاصله شیکل تا کانال به 9 میلیون تومان می رسد

دیروز قیمت طلا نیز کاهش یافت. هر مثقال طلا نیز با 63 هزار تومان تخفیف با قیمت 10 میلیون و 13 هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای 18 عیار نیز با 13 هزار و 600 تومان کاهش، 2 میلیون و 312 هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم روز گذشته به قیمت دو میلیون و 281 هزار تومان رسید.

دیروز حباب تمام قطعات سکه پایین آمد. این امر حباب سکه امامی و بهار را به کانال پایین کاهش می دهد. حباب بهار سکه با 412 هزار تومان بیشترین افت را داشت و حباب این قطعه یک میلیون شد. حباب سکه امامی با 367 هزار تومان کاهش چهار میلیونی شد. نیم سکه 153 هزار تومان، ربع سکه 76 هزار تومان و سکه گرمی 33 هزار تومان ارزان شده است.

گزارش های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مطالب مرتبط