قیمت طلا و سکه در 22 تیر 1402 / کاهش تقاضا در بازار طلا – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، روز گذشته قیمت طلا و سکه در برابر دلار کاهش یافت. این بازار تحت تاثیر کاهش تقاضا قرار گرفت و با وجود افزایش هشت دلاری هر اونس طلای جهانی، قیمت آن کاهش یافت.

به گفته کارشناسان اقتصادی، علاوه بر قدرت زیاد فعالان بازار فلز زرد در تعیین قیمت، قدرت تقاضا نیز در این بازار بالاست. این در حالی است که روند تقاضا در ماه های اخیر کاهش یافته است.

لازم به ذکر است در زمان نگارش این گزارش قیمت جهانی طلا با هشت دلار افزایش به محدوده 1926 دلار رسیده است. طلا و سکه دیروز هیچ کدام از محرک های قیمت را دنبال نکردند.

آیا بازار فلز زرد با دلار پیش خواهد رفت؟

اگرچه این بازار در ماه های اخیر همگرایی بالایی با قیمت دلار داشته است، اما به گفته فعالان بازار فلز زرد، کاهش تقاضا منجر به کاهش قیمت این بازار شده است.

کارشناسان اقتصادی می گویند رکود در فلز زرد از ابتدای سال بر بازار حاکم بوده و در هفته های اخیر تشدید شده است.

دیروز خبری مبنی بر آزادسازی 10 میلیارد دلار ارز درخواستی ایران از عراق منتشر شد. به نظر می رسد این سیگنال می تواند از افزایش قیمت دلار جلوگیری کرده و بر روند بازار طلا و سکه نیز اثر نزولی داشته باشد.

کاهش قیمت سکه های سنگین

دیروز دوشنبه 21 تیر 1402 قیمت سکه امامی در کانال 29 میلیون تومان 11 هزار تومان کاهش یافت. این قطعه با قیمت 29 میلیون و 90 هزار تومان مبادله شد. سکه بهار نیز با 200 هزار تومان تخفیف با قیمت 25 میلیون و 700 هزار تومان مبادله شد.

دیروز نیم سکه 50 هزار تومان ارزان شد. این قطعه به قیمت 15850000 تومان رسید.

دیروز ربع سکه و سکه گرمی بدون تغییر و با قیمت روز یکشنبه مبادله شد. ربع سکه 10 میلیون و 800 هزار تومان و سکه گرمی 6 میلیون و 410 هزار تومان مبادله شد.

حباب سکه ارزان شد

دیروز قیمت طلا کاهش یافت. قیمت هر مثقال طلا با 46 هزار تومان کاهش به 10 میلیون و 345 هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز 11 هزار و 300 تومان ارزان شد و 2 میلیون و 388 هزار تومان معامله شد.

طلای دست دوم یک روز پیش با قیمت دو میلیون و 356 هزار تومان معامله شد.

دیروز قیمت حباب تمام قطعات سکه کاهش یافت. حباب سکه بهار دیروز 437 هزار تومان کاهش یافت و به کانال دو میلیون تومان بازگشت. حباب سکه امامی نیز ۲۲۴ هزار تومان کاهش یافت.

گزارش های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مطالب مرتبط