قدرت بدنی و تمرکز ما در چه سنی به اوج می رسد؟


افزایش سن می تواند یک چشم انداز دلهره آور باشد. اما شواهد علمی رو به رشد نشان می‌دهد که با افزایش سن، زندگی واقعاً می‌تواند از جهاتی بهبود یابد. بنابراین خبر خوب این است که اگرچه ممکن است در یک تلاش به بن‌بست رسیده‌ایم، احتمالاً هنوز هم در حوزه‌ای دیگر جا برای رشد داریم.

به عنوان مثال، نوجوانان ممکن است تمام انرژی لازم را داشته باشند، اما بزرگسالان به احتمال زیاد دایره لغات بهتری دارند.

آن وقت خواهید دانست که منتظر چه چیزی باشید یا با چه کسی خداحافظی کنید.

یادگیری زبان دوم در 7-8 سالگی آسان تر است

کارشناسان هنوز در مورد این موضوع به نتیجه قطعی نرسیده اند، اما به طور کلی پذیرفته شده است که بهترین زمان برای یادگیری زبان دوم در سنین بسیار پایین است.

اکثر متخصصان معتقدند که بهتر است یادگیری زبان دوم را قبل از بلوغ – به خصوص قبل از هشت سالگی – شروع کنید.

سرعت پردازش در 18 سالگی به اوج خود می رسد

بر اساس مطالعه ای که توسط دانشمندان علوم اعصاب در MIT و بیمارستان عمومی ماساچوست انجام شد، توانایی فرد برای فکر کردن سریع و به خاطر سپردن اطلاعاتی مانند نام در 18 سالگی در بهترین حالت خود قرار دارد.

بعد از آن سن، اغلب خیلی زود و تنها زمانی که 19 ساله می شوید، این توانایی در شما کم می شود.

قدرت بدنی در 25 سالگی به اوج خود می رسد

مطالعه ای در دانشگاه تورنتو نشان می دهد که عضلات شما در سن 25 سالگی در اوج قدرت هستند.

این امر به ویژه در مورد ورزش هایی مانند دوی سرعت و شنا که به سرعت، قدرت و حداکثر مصرف اکسیژن نیاز دارند صادق است.

میانگین سنی بهترین دوندگان ماراتن ۲۸ سال است

اگرچه قدرت بدنی در 25 سالگی به اوج خود می رسد، اما مطالعات نشان می دهد که این قدرت بدنی تا مدتی بعد شروع به کاهش نمی کند.

این با تجزیه و تحلیل 50 ساله دوندگان ماراتن تأیید شد، که نشان داد میانگین سنی برای به پایان رساندن مسابقه در کمی بیش از دو ساعت (که بسیار سریع است) 28 سال بود.

شطرنج بازان در 35 سالگی به اوج خود می رسند

بازی شطرنج شامل سطح مشخصی از توانایی های شناختی است که شامل سرعت پردازش، برنامه ریزی، هوش سیال و حافظه می شود.

اقتصاددانان دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان در مونیخ 24000 مسابقه شطرنج حرفه ای را برای ردیابی عملکرد بهترین بازیکنان تجزیه و تحلیل کردند. آنها دریافتند که عملکرد این افراد تا اوایل 20 سالگی به شدت افزایش یافته و در حدود 35 سالگی به اوج خود رسیده است.

توانایی تمرکز در 43 سالگی به اوج خود می رسد

یک مطالعه توسط محققان دانشگاه هاروارد نشان داد که افراد در اواسط دهه 40 – به ویژه 43 سال – در تست‌های تمرکز بهترین عملکرد را دارند.

بنابراین، حتی اگر توانایی شما برای پردازش اطلاعات کاهش یافته باشد، افراد مسن‌تر وقتی صحبت از حفظ توجه طولانی‌تر می‌شود، برنده می‌شوند.

مهارت های واژگانی در 65 سالگی به اوج خود می رسد

بر اساس مطالعه MIT، نمرات افراد در آزمون‌های واژگان چند گزینه‌ای تا اواسط دهه 60 زندگی ادامه داشت. و لازم نیست تمام روز را صرف خواندن فرهنگ لغت کنید تا این اتفاق بیفتد – این اتفاق به طور طبیعی با افزایش سن رخ می دهد.

سلامت روان در 82 سالگی به اوج خود می رسد

با بزرگتر شدن، بالاخره یاد می گیریم قدر زندگی را بدانیم. در مطالعه ای که در مجله Proceedings of the National Academy of Science منتشر شد، دانشمندان از مردم خواستند که یک نردبان 10 پله ای را با بهترین زندگی ممکن در بالا و بدترین زندگی ممکن در پایین تصور کنند.

مسن ترین گروه مورد مطالعه (افراد 82 تا 85 ساله) دارای بالاترین میانگین تعداد پله ها، حدود 7 نفر بودند.

مطالب مرتبط