قانون های خاص فوتبال که شاید ندانید!۱۳۷۷۲۹۶
فوتبال در کنار قوانین عام و معروف خود، قانون هایی عجیب و کمتر شنیده شده هم دارد. در ادامه به معرفی قانون های خاص فوتبال بپردازیم.


 جی پلاس: هواداران فوتبال با قانون های معروف و شناخته شده این رشته ورزشی کاملا آشنا هستند. احتمالا دیگر مسائلی چون آفساید، هند و خطای پنالتی مفاهیم پیچیده ای برای آن ها نباشد. اما قوانین کمتر شناخته شده فوتبال چطور؟ قوانینی که شاید افراطی ترین هواداران فوتبال هم کمتر درباره آن بدانند. 

در گزارش هفته گذشته درباره این قانون صحبت شد که امکان پاس دادن ضربه پنالتی وجود دارد و مهاجمان می توانند به این شکل دروازه بان را غافلگیر کنند. در خصوص پنالتی اما قانون دیگری هم وجود دارد و آن هم این است که پنالتی زن، نمی تواند دو بار به صورت متوالی به توپ ضربه بزند. یعنی اگر به صورت اتفاقی پای پنالتی زن قبل از شوت زدن به توپ بخورد، او دیگر امکان ضربه زدن به سمت دروازه را از دست می دهد.

همچنین اگر ضربه پنالتی به دیرک بخورد و برگردد، خود پنالتی‌زن نمی تواند ریباند ضربه اش را بزند و حتی اگر به این طریق گل هم بزند، آن گل مردود خواهد شد.

با این حال اگر ضربه پنالتی توسط دروازه بان دفع شود، بازیکن پنالتی زن می تواند از ریباند آن توپ استفاده کند چرا که دروازه بان توپ را لمس کرده و دیگر قانون دو ضربه متوالی اینجا جاری نمی گردد.


برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان

اپلیکیشن برترین ها

را نصب کنید.

مطالب مرتبط