فیلم ایندیانا جونز و چرخ ثروت در پشت صحنه + فیلم


ایندیانا جونز و چرخ ثروت، پنجمین و آخرین فیلم ایندیانا جونز به کارگردانی جیمز منگولد است. در این فیلم، هریسون فورد که آخرین بار به عنوان یک شخصیت در این مجموعه فیلم محبوب دیده شد، به دنبال آنتی کیترای ارشمیدس می گردد. اگرچه داستان اصلی در سال 1969 اتفاق می افتد و ایندیانا جونز پیر شده است، سکانس آغازین رویای باستان شناس بی باک سال 1944 را مشاهده می کند که نازی ها در آن زمان چندین دهه جوان تر بودند. در ویدئویی که اخیراً از پشت صحنه به اشتراک گذاشته شده است، نحوه ساخت سکانس افتتاحیه ایندیانا جونز و چرخ ثروتنشان داده شده است.

از بدلکاری‌های جدی و مکان‌های واقعی گرفته تا امتیاز جان ویلیامز، این ویدیو نشان می‌دهد که منگولد و تیم خلاقش چقدر سخت تلاش کردند تا جادوی ماجراهای اصلی ایندیانا جونز را به تصویر بکشند.

آیا ارزش این همه تلاش برای ساخت این سکانس را داشت؟

جوانسازی چهره بازیگران فیلم در سالهای اخیر به موضوعی بحث برانگیز تبدیل شده است. مهم ترین مسئله این است که اکثر این جوان سازی ها کاملاً قانع کننده نیستند. زمانی که یک بازیگر پیر جوان‌تر می‌شود، یا بازسازی چهره یک بازیگر مرده، به جای اینکه به آن کمک کند، حواس مخاطب را از داستان فیلم منحرف می‌کند. البته، ایندیانا جونز 5 جوان سازی تا حد زیادی از این کار اجتناب می کند، اما باز هم خالی از ایراد نیست.

مواقعی وجود دارد که چهره جوان شده فورد حالت طبیعی و درستی را نشان نمی دهد. همچنین این واقعیت وجود دارد که، علیرغم تمام تلاش‌هایش، فورد، 81 ساله، دیگر مانند اوایل 40 سالگی‌اش حرکت نمی‌کند و صدایش تغییر کرده است. در نتیجه نمی توان چهره جوان را با بدن، حرکت و صدای واقعی فورد مقایسه کرد.

با وجود این مشکلات، سکانس افتتاحیه ایندیانا جونز و چرخ ثروت، هنوز هم خیلی سرگرم کننده است. در بیشتر موارد بهتر است به داستانی که در حال رخ دادن است توجه کنید تا به کاستی های تکنولوژی. مهمتر از همه، سکانس آغازین غم انگیز ایندیانا جونز 5 به درک احساسات شخصیت در سال 1969 و شخصیت پردازی او کمک می کند. داستان زندگی ایندیانا جونز با برش هایی از زمان های مختلف، جنبه های متفاوتی از شخصیت این شخصیت را آشکار می کند.

مطالب مرتبط