فرصتی برای ترویج گردشگری مذهبی در اردبیل 2023 ✔️ مجله سفربازی


امسال اردبیل به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو معرفی شد و از طرفی به عشق به اولیای الهی، مرکز حسینیه و توجه به نهضت کربلا و آثار آن شهرت یافت. از ماه محرم در این استان می توان برای ترویج گردشگری مذهبی، جذب گردشگران داخلی و خارجی و صادرات آموزش های دینی موثر واقع شد.
به گزارش صفربازی به نقل از ایرنا، شمع خوانی، ادعیه خوانی، مناجات خوانی، علم خوانی و سایر آداب و رسومی که در دهه اول ماه محرم در اکثر کشورهای اسلامی انجام می شود از رنگ و شور خاصی برخوردار است. در استان اردبیل به اصطلاح عزاداری محرم در این استان معنای خاصی دارد.
بسیاری از شهروندان این استان که به دلایل مختلف اردبیل را ترک کرده و در دورافتاده ترین نقاط ایران ساکن شده اند، در دهه اول ماه محرم به زادگاه خود باز می گردند تا از سفره مبارک و نامتعارف کربلا بی نصیب نمانند. و عاشورا .
محرم در فرهنگ استان اردبیل، علاوه بر تغییر در امور زندگی و ایجاد حرکت های اجتماعی، سیاسی و انقلابی، حتی باعث ظهور هنر خاص حسینی و اهل بیت در معماری و ساخت اماکن مذهبی شد. و همچنین فرم و بدنه شهر اردبیل و طاق ها و رواق های بناهای مذهبی و تاریخی این شهر که بازدیدکننده را در فضایی مملو از معنویت و دین قرار می دهد در معرفی و معرفی اردبیل به عنوان یک شهر مذهبی موثر است. و شهر مذهبی
گردشگری مذهبی علاوه بر اینکه در معرفی شعائر عقیدتی و دینی موثر است، اقتصاد شهر و استان را نیز پویا می کند و اگر به توسعه اقتصادی مشهد نگاه کنیم، تأثیر بارگاه نورانی امام هشتم بر اقتصاد، توسعه و حرکت چرخه کسب و کار در این مناطق قابل تاکید نیست، این امر در اردبیل نیز نادیده گرفته شد، بازتعریف سرمایه های مذهبی و مذهبی و توجه جدید به شگفتی ها و دیدنی های گردشگری مذهبی می تواند هر دو انگیزه جدیدی به این صنعت اصیل بدهد. و شرایطی را برای توسعه بازار و تجارت از نظر اقتصادی ایجاد کند.

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط