13355214


03 اوت 1402 – 09:53

هدف از این پروژه که توسط یک بانکدار فرانسوی حمایت می شد، ضبط تصاویر و ویدئوهایی از فرهنگ ها و مکان های مختلف در سراسر جهان بود.


فارادی: عکس هایی که در اینجا خواهید دید بین سال های 1912 و 1922 گرفته شده اند. یعنی در دهه آخر عمر امپراتوری عثمانی; حکومتی که نزدیک به 600 سال بر آناتولی، قفقاز و سرزمین های عربی خاورمیانه حکومت کرد.

این عکس ها توسط عکاسان مختلف فرانسوی از جمله فردریک گادامر، آگوست لئون و استفان پاسه در قالب یک پروژه بین المللی عظیم به نام آرشیو سیاره ثبت شده است. هدف از این پروژه که توسط یک بانکدار فرانسوی حمایت می شد، ضبط تصاویر و ویدئوهایی از فرهنگ ها و مکان های مختلف در سراسر جهان بود.

عکاسان این پروژه از بهترین و مدرن ترین تجهیزات عکاسی روز استفاده کردند و توانستند عکس های رنگی با کیفیتی بسیار بهتر از بسیاری از عکس های دیگر آن دوران تولید کنند.

در آغاز قرن بیستم، امپراتوری عثمانی برای مدت طولانی در وضعیت ضعف و افول قرار داشت. اما شرکت در جنگ جهانی اول و شکست در آن جنگ، همراه با جنبش های ملی گرای ترک و عرب، در نهایت منجر به فروپاشی و تجزیه کامل این امپراتوری شد.

شهر استانبول از اواسط قرن پانزدهم پس از فتح آن توسط سلطان محمد فاتح پایتخت امپراتوری عثمانی شد و تا زمان فروپاشی آن امپراتوری پایتخت باقی ماند. در سال 1923 پس از تشکیل دولت ترکیه، آنکارا به عنوان پایتخت جدید انتخاب شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *