ظرفیت گردشگری لرستان ساماندهی می شود ✔️ مجله سفربازی


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: مهمترین برنامه های دولت در استان ساماندهی ظرفیت گردشگری و تاریخی است.
به گزارش صفربازی به نقل از ایسنا، احمدرضا دالوند در نشست ثبت جهانی دره خرم آباد، صنعت گردشگری را یکی از اولویت های استان برشمرد و گفت: لرستان در حوزه میراث فرهنگی و صنعت گردشگری دارای ظرفیت بی نظیری است که باید قدر آن را بدانیم. .
وی در ادامه با بیان اینکه این صنعت به عنوان یکی از مهمترین منابع درآمد و اشتغال در دنیا شناخته می شود، گفت: کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به خوبی با این معضل مقابله کرده اند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: برخی از صنایع استان با وجود هزینه های هنگفت نتوانسته اند در حل مشکل اشتغال نقش بسزایی داشته باشند و این در حالی است که مجتمع خصوصی کشاورزی، صنعت و گردشگری فجر صفا لرستان اقدامات خوبی را انجام داده است. در زمینه ایجاد اشتغال و توسعه گردشگری.
دالوند بیان کرد: بحث زیرساخت ها در همه حوزه ها به ویژه گردشگری نقش بسزایی دارد که متاسفانه در لرستان به دلیل بی توجهی های گذشته با مشکلاتی مواجه هستیم.
وی با بیان اینکه لرستان دومین استان کشور از نظر میراث فرهنگی و ظرفیت گردشگری است و از نظر بارندگی جزء چهار استان پرباران کشور محسوب می شود، تصریح کرد: استان لرستان از نظر میراث فرهنگی و گردشگری دومین استان کشور است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان وجود پروازهای داخلی و خارجی و همچنین خط ریلی را یکی از موضوعات زیرساختی مهم گردشگری دانست و افزود: خط ریلی دورود – خرم آباد – اندیمشک پس از چندین سال تعطیلی مجددا فعال شد. پس از تامین منابع مالی به این ترتیب زیرساخت ها تا حدودی فراهم می شود.
دالوند گفت: مجموعه فرهنگی تاریخی قلعه فلک الافلاک یکی از زیرساخت های مهم گردشگری کشور محسوب می شود که پس از جابجایی بقیه قلعه حریم پس از پیگیری های متعدد به میراث فرهنگی واگذار می شود. اقدامات و تامین مالی
وی ساماندهی ظرفیت گردشگری و تاریخی لرستان را از مهمترین برنامه های دولت در لرستان عنوان کرد و افزود: نیازمند همکاری و توجه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در اعطای اعتبارات هستیم تا این ظرفیت ها بتوانند در راستای توسعه این صنعت و ایجاد اشتغال به خوبی مورد استفاده قرار گیرد. استفاده کنیم
معاون هماهنگ کننده امور عمرانی استانداری لرستان گفت: صدا و سیمای مرکز لرستان در ارائه ظرفیت های استان به خوبی عمل کرده است، اما نیاز است در حفظ آثار و زیرساخت ها به فرهنگ سازی بیشتر توجه شود. توسعه صنعت گردشگری». “

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط