طرح تردد استانیِ خودروهای مناطق آزاد کیش و قشم ✔️ مجله سفربازی


طرح تردد خودروهای مناطق آزاد کیش و قشم در سطح استان هرمزگان پس از سال‌ها، با درخواست و پیگیری مهدی دوستی، استاندار هرمزگان و نظر موافق احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد، جهت تصویب به هیات دولت ارسال می‌شود.
به گزارش سفربازی، به نقل از ایرنا، چهارم آذرماه ۱۴۰۰ بود که استاندار هرمزگان در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی این استان که با حضور معاون وزیر اقتصاد برگزار شد، تاکید کرد: هرمزگان یک استان خدمات و تجارت محور است و گردشگری یکی از مزیت‌های نسبی این استان محسوب می‌شود و می‌طلبد خودروهای مناطق آزاد در سطح این استان رفت‌وآمد داشته باشند چراکه گسترش پوشش رفت‌وآمد خودروهای مناطق آزاد در جغرافیای وسیع هرمزگان، امکان ارائه خدمات بهتر به‌خصوص در زمینه گردشگری این استان را فراهم می‌کند.
در نهایت پس از پیگیری‌های مستمر در راستای تقویت بخش گردشگری و تحقق خواسته دیرینه کیشوندان و قشموندان و توافقاتی که روز گذشته در نشست استاندار هرمزگان و وزیر اقتصاد در تهران انجام شد، وزیر اقتصاد از ارسال درخواست استاندار هرمزگان به هیات دولت خبر داد.
در این نشست، استاندار هرمزگان با احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد که با حضور مهدی دَسینه، نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان، محمد رضوانی‌فرد، رئیس کل گمرک ایران و علی روحانی، سرپرست معاونت سیاست‌گذاری وزیر اقتصاد برگزار شد، وزیر اقتصاد بنا به درخواست استاندار هرمزگان از ارسال درخواست با نظر موافق به هیات دولت پیرامون مجوز تردد خودروهای مناطق آزاد قشم و کیش متصل به سرزمین اصلی با اولویت تردد در سطح استان به‌عنوان یکی از مصوبات سفر رئیس‌جمهوری خبر داد.
بنابراین انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک، خودروهای این ۲ منطقه آزاد بتوانند در بندرعباس و سطح استان هرمزگان تردد داشته باشند.
استاندار هرمزگان همچنین از توافق برای ایجاد ۲ گمرک جدید در شرق و غرب این استان و همچنین مساعدت در اختصاص بخشی از کمک‌های فنی و اعتباری به پروژه‌های پیشران اقتصادی هرمزگان خبر داد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

مطالب مرتبط