طراح داخلی هتل عباسی اصفهان درگذشت ✔️ مجله سفربازی


مهدی ابراهیمیان هنرمند فقید معماری که در اواسط دهه 40 طراحی داخلی هتل عباسی زیر نظر وی انجام شد، روز گذشته در تهران درگذشت و پیکرش فردا در قطعه هنرمندان باغ رضوان اصفهان به خاک سپرده خواهد شد.
به گزارش سفربازی به نقل از ایسنا، مهرداد تابش خواهرزاده مهدی ابراهیمیان با تایید این خبر گفت: مهدی ابراهیمیان ساعت سه بعد از ظهر روز سه شنبه در بیمارستان مهرآیین تهران درگذشت.
وی با بیان اینکه مهدی ابراهیمیان اصالتاً در اصفهان به دنیا آمده و بنا به وصیتش در اصفهان تشییع می شود، افزود: پیکر وی روز پنجشنبه ساعت هشت صبح از مقابل خانه هنرمندان اصفهان واقع در اصفهان تشییع می شود. خیابان آبشار اول تا قطعه هنرمندان باغ رضوان.
تابش گفت: مراسم یادبود وی نیز روز پنجشنبه 31 تیرماه از ساعت 9 الی 11 در مسجد المهدی (عج) واقع در خیابان مرداوی برگزار می شود.
مهدی ابراهیمیان در سال 1317 در منطقه بیدآباد اصفهان به دنیا آمد. در هنرستان هنرهای زیبای آن شهر نقاشی خواند. پس از تحصیل از طرف این هنرستان به عنوان دانش پژوه به پاریس رفت و دوره چهار ساله معماری داخلی و دوره یک ساله نقاشی دیواری را گذراند و سپس به ایران بازگشت.
وی که به طراح داخلی هتل عباسی شهرت دارد در سال 1343 برای تهیه طراحی داخلی این مهمانسرا و تحقق آن انتخاب شد و گردشگران خارجی اصفهان و نبود اقامتگاه مناسب در این شهر باعث شد این کاروانسرا در یک بین المللی قرار گیرد. هتل. بر این اساس در اسفندماه سال جاری قرارداد اجاره ای بین بیمه ایران و اداره اوقاف اصفهان منعقد شد که بر اساس آن بیمه ایران متعهد شد با هزینه خود اقدام به ساخت مهمانسرا کند. فونداسیون، آرماتوربندی و روکش کاری هتل عباسی کار مهندس فرانسوی سیرو بوده است. من نیز در سال 42 پس از اتمام تحصیلاتم در فرانسه به ایران بازگشتم و هنرهای زیبا مرا به شرکت بیمه معرفی کرد و شرکت بیمه از من خواست تا طراحی داخلی هتل عباسی را انجام دهم. این کار در مدت 16 ماه انجام و در سال 1345 خورشیدی به پایان رسید.
زنده‌ایاد مهدی ابراهیمیان مدت‌ها در آمریکا زندگی کرد و در سال‌های پایانی عمرش به ایران بازگشت و در تهران زندگی کرد. وی روز سه شنبه در تهران درگذشت.

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط