طبیعت گردی در البرز تا اطلاع ثانوی ممنوع! ✔️ مجله سفر


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی در خصوص تغییرات شرایط جوی استان از هرگونه طبیعت گردی در مناطق کوهستانی این استان خودداری شود.
به گزارش صفربازی به نقل از ایرنا، محمدبکر خلفی گفت: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران، رعد و برق، وزش باد شدید و گرد و خاک، برخی از هموطنان به طبیعت گردی می پردازند که موجب بروز حوادث احتمالی می شود.
وی افزود: هموطنان از صید ماهی در حاشیه رودخانه های این استان نیز خودداری کنند.
خلفی بیان کرد: تیم های امدادی هم اکنون در مناطق مختلف استان به ویژه مناطق کوهستانی در حالت آماده باش هستند.
وی افزود: تیم های امداد و نجات کوهستان و سیلاب برای رسیدگی به حوادث و امدادرسانی به حادثه دیدگان در پایگاه های امدادی در آماده باش هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز تصریح کرد: اکنون 20 پایگاه ثابت و سیار امداد و نجات بین شهری و مراکز شعب استان به صورت شبانه روزی مشغول به کار هستند.
وی گفت: مسافران در صورت نیاز به امداد جاده ای با سامانه 112 هلال احمر تماس بگیرند.
مدیرکل هواشناسی استان البرز نیز پیشتر اعلام کرد: از امروز (یکشنبه) تا چهارشنبه هفته جاری در این استان بارش شدید باران، رعد و برق، وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می شود.
آرش بهاروندحمدی گفت: تحلیل آخرین مدل های پیش بینی نشان دهنده عبور امواج ناپایدار تراز میانی و ارتباط آنها با فشار زیاد سطح زمین از منطقه البرز مرکزی است که با توجه به فعالیت موضعی و نقطه ای این سامانه، از امشب تا چهارشنبه در ساعاتی جداگانه وزش باد شدید و کوتاه مدت، گرد و خاک، باران و رعد و برق در نقاط به ویژه در ارتفاعات پیش بینی می شود.
وی افزود: همچنین افراد آسیب پذیر اعم از سالمندان و بیماران قلبی تنفسی به دلیل تجمع گرد و غبار از اقامت طولانی مدت در فضای باز و شهر خودداری کنند.

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط