صعود والیبال جوانان به جمع 4 تیم برتر جهان


13309928


21 جولای 1402 – 8:43 ب.ظ

تیم والیبال جوانان ایران با پیروزی مقابل تایلند صعود خود به مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال قهرمانی زیر 21 سال جهان را قطعی کرد.


صداوسیما: تیم والیبال جوانان ایران با پیروزی مقابل تایلند صعود خود به مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال قهرمانی زیر 21 سال جهان را قطعی کرد.

صعود مقتدرانه والیبال جوانان ایران به جمع 4 تیم برتر جهان به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما، تیم ملی والیبال نوجوانان ایران که روز گذشته با نتیجه 3 بر صفر لهستان را شکست داد، امشب (چهارشنبه 30 تیرماه) با همین امتیاز مقابل تایلند قرار گرفت. نتیجه همراه با بلغارستان به مرحله نیمه نهایی گروه E رفت.

در این دیدار شاگردان غلامرضا مومنی مقدم در سه ست متوالی با امتیازهای 25 بر 11، 25 بر 16 و 25 بر 19 حریف خود را شکست دادند تا صعود خود به جمع چهار تیم برتر مسابقات را قطعی کنند.

امیرمحمد گلزاده، مبین نصری، شایان سپهری فرد، پوریا حسین خانزاده، عرشیا به نژاد، عرفان نوروزی و سجاد جلوداریان (لیبرو) بازیکنانی بودند که از ابتدای بازی مقابل تایلند برای ایران به میدان رفتند. در دیداری که قضاوت آن را داورانی از بلغارستان و بحرین بر عهده داشتند.

برتری ایران در ست اول آغاز شد و بازیکنان با سرویس های خوب اجازه نداد تا تاکتیک های تایلندی ها اعمال شود. در امتیازات پایانی گلزاده با پنج سرویس متوالی به امتیاز رسید. ایران این ست را 25 بر 11 با اقتدار برد. ایران در مرحله گروهی 3 بر 1 تایلند را شکست داد.

پس از پیروزی ایران در ست اول، سرمربی تیم ملی به گلزاده، به نژاد و نصری استراحت داد و علی هاک پرست، یونس جوان و پندار مومنی را به زمین فرستاد اما ایران همچنان توانست این ست را 25 بر 16 به پایان برساند.

در ست سوم تنها سپهری فرد از ترکیب اصلی در زمین باقی ماند و مومنی مقدم نیز به مصاف پوریا حسین پور رفت. ایران این ست را با برتری کامل و 25 بر 19 به سود خود به پایان رساند.

حضور در جمع هشت تیم برتر این رقابت ها موفقیت بزرگی برای تایلند بود که از طریق راهیابی به جام جهانی راه یافت. تماشاگران این تیم در هر بازی در سالن حضور دارند و از تیم و بازیکنان حمایت می کنند و حتی با بازیکنان حریف عکس یادگاری می گیرند.

شوک بزرگی به لهستان وارد شد. آنها که دیروز با نتیجه 3 بر صفر مغلوب ایران شدند، امروز با همین نتیجه مغلوب بلغارستان شدند تا در جمع چهار تیم برتر قرار نگیرند. این تیم که به قهرمانی نوجوانان دست یافت امیدوار بود قهرمانی جوانان را تکرار کند اما حالا با دو شکست شانسی برای ادامه جمع چهار تیم برتر وجود ندارد.

تیم های ایران و بلغارستان فردا (پنجشنبه 31 تیر) در دیدار پایانی مرحله دوم برای مقام اول گروه E به مصاف یکدیگر می روند.


مطالب مرتبط