شهروندی دومینیکا و آشنایی با تمام مزایای آن


یکی از زیباترین جزایر در دریای کارائیب، مشترک المنافع دومینیکا برنامه شهروندی با سرمایه گذاری خود را در سال 1993 برای افزایش سرمایه گذاری خود تأسیس کرد. دومینیکا یک مستعمره سابق بریتانیا و عضو مشترک المنافع ملل متحد، سازمان ملل متحد، سازمان کشورهای آمریکایی، CARICOM و سایر سازمان های بین المللی است.

شهروندی دومینیکا با سرمایه گذاری

تابعیت و تابعیت دومینیکا از طریق برنامه سرمایه گذاری بر اساس قانون اساسی و قانون شهروندی کشور عمل می کند. این برنامه به دولت اجازه می دهد تا به افرادی که معیارها و دستورالعمل های سیاستی خاصی را دارند، تابعیت بدهد و در عین حال سرمایه گذاری اقتصادی در دومینیکا را تحریک می کند.

مزایای برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

سفر بدون ویزا یا بدون ویزا به 146 مقصد در سراسر جهان.

توانایی شامل همسر، فرزندان مجرد زیر 31 سال که به طور قابل توجهی به متقاضی اصلی، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ 65 سال و بالاتر وابسته هستند و اضافه کردن افراد تحت تکفل پس از اخذ تابعیت متقاضی اصلی.

تابعیت بر اساس اصل و نسب برای نسل های آینده در دسترس است.

حق زندگی، کار و تحصیل در دومینیکا.

هیچ محدودیتی برای تابعیت دوگانه در دومینیکا وجود ندارد.

تابعیت دومینیکا بر اساس الزامات سرمایه گذاری

برای واجد شرایط بودن برای شهروندی و پاسپورت دومینیکا بر اساس مقررات فعلی، متقاضیان فردی می توانند یکی از دو گزینه را انتخاب کنند:

مبلغ 100 هزار تومان به صندوق بدون بازپرداخت توسعه اقتصادی.

سرمایه گذاری در توسعه املاک و مستغلات تایید شده با حداقل ارزش 200000 دلار آمریکا.

شهروندی دومینیکا با روش های برنامه سرمایه گذاری و چارچوب زمانی

نامزد و خانواده وی ملزم به ادای سوگند نزد سردفتر، قاضی صلح یا مأمور سوگندنامه هستند. پس از اخذ تابعیت، درخواست تابعیت بیشتر بررسی می شود و گواهی شهروندی مناسب صادر می شود.

هیچ الزامی برای اقامت فیزیکی وجود ندارد. با این حال، دولت شهروندان جدید را به مشارکت بیشتر در اقتصاد تشویق می کند و مشوق های قابل توجهی برای تبدیل مشارکت بیشتر به گزینه ای جذاب ارائه می شود. متقاضی موفق حق اقامت در دومینیکا را در هر زمان و برای هر دوره زمانی دارد. هر متقاضی که از دریافت ویزای کشوری که دومینیکا با آن توافق نامه سفر بدون ویزا دارد، رد شود، باید پس از آن با موفقیت ویزای آن کشور را دریافت کند تا واجد شرایط درخواست باشد.

وابستگان متقاضی اصلی و همسران احتمالی افرادی که از طریق برنامه شهروندی دومینیکا با سرمایه گذاری تابعیت اعطا شده اند می توانند با پرداخت هزینه های اضافی برای شهروندی درخواست دهند. فرزندان تازه متولد شده افرادی که از طریق این برنامه تابعیت را به دست آورده اند، که پس از اخذ تابعیت متولد شده اند، می توانند در هر زمانی درخواست تابعیت کنند.

درخواست های شهروندان توسط واحد سرمایه گذاری، یک نهاد دولتی ویژه در وزارت دارایی که مسئول مدیریت برنامه است، بررسی می شود. زمان رسیدگی به درخواست ها در حال حاضر سه ماه پس از دریافت درخواست تکمیل شده است.

تابعیت دوم

فردی که تابعیت مضاعف دارد، همزمان شهروند دو کشور است که هم مزایا و هم معایب دارد، زیرا یک وضعیت حقوقی پیچیده است. یکی از مزایای شهروندی مضاعف که اغلب به آن اشاره می شود، داشتن دو پاسپورت برای یک نفر است.

تابعیت مضاعف دارای مزایای خاصی است، مانند توانایی زندگی و کار آزادانه در دو کشور، داشتن دارایی در هر دو کشور و سفر بین کشورها با سهولت نسبی.

هر کشوری تابعیت مضاعف را به رسمیت نمی شناسد، و ممکن است مجبور شوید تابعیت تولد خود را رها کنید تا شهروند یک کشور جدید شوید.

از معایب تابعیت مضاعف می توان به امکان مالیات مضاعف، پروسه طولانی و پرهزینه اخذ تابعیت مضاعف و اینکه شما به قوانین دو کشور ملزم هستید اشاره کرد.

ساده ترین راه برای تبدیل شدن به تابعیت دوگانه از طریق تولد است، اگرچه بسیاری از مهاجران در صورت نقل مکان به کشور جدید یا ازدواج با همسر خارجی می توانند شهروند شوند.

درخواست برای تابعیت مضاعف و دریافت پاسپورت دوم یک فرآیند پیچیده و معمولاً پرهزینه است که ممکن است به کمک یک وکیل مهاجرت نیاز داشته باشد.

نحوه تماس با دومینیکا پارادایس

دفتر تهران: بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، خیابان بابک بهرامی، طبقه چهارم، بلوار 14، پلاک 11
تلفن: 86086577-021

مطالب مرتبط