سمندر چینی؛ فسیل زنده ای که با پوستش نفس می کشد


13308841


21 ژوئیه 1402 – 3:31 ب.ظ

طول این حیوان خندان غول پیکر به 1.8 متر و وزن یک کودک 10 ساله می رسد. البته ظاهری هم شبیه بچه دارد و صدای گریه و ناله می دهد و به همین دلیل به آن «وایائو» یا «بچه ماهی» می گویند.


توضیحات: این حیوان در رودخانه ها و نهرهای مرکزی چین زندگی می کند، جایی که ظاهر خالدار آن به آن کمک می کند تا با بستر رودخانه های سنگی ترکیب شود. این دوزیست که آبشش ندارد، از طریق پوست خود نفس می کشد و به همین دلیل به آب های سرشار از اکسیژن و متلاطم که خانه می نامد متکی است.

غذای آن حیوانات کوچکی مانند قورباغه، کرم، ماهی و حلزون است که با مکانیزم مکش قدرتمند خود آنها را به داخل دهان خود می کشد.

این حیوان در واقع یک گونه فسیلی زنده است که از زمان دایناسورها وجود داشته است، اما اکنون به دلیل از بین رفتن زیستگاه، آلودگی آب و شکار غیرقانونی در معرض تهدید جدی قرار گرفته است. این نوع سمندر به عنوان یک محصول غذایی لوکس به فروش می رسد.

دولت چین از طرح‌هایی برای احیای ذخایر سمندر وحشی با استفاده از حیوانات مزرعه حمایت می‌کند، اما حافظان محیط زیست هشدار می‌دهند که این امر می‌تواند باعث ایجاد بیماری و خطر اختلاط حیوانات منحصر به فرد ژنتیکی با گونه‌ها شود. دوباره مخلوط کنید

تکنیک های کسب سود از طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) را در یک وبینار آموزشی رایگان بیاموزید

مطالب مرتبط