سرنوشت غم انگیز بچه غزال معلول


13333327


28 جولای 1402 – 12:43 ب.ظ

گله بیش از 30 دقیقه دور غزال جوان جمع شدند. آنها صبر و اراده باورنکردنی نشان دادند و کوچولو را تشویق کردند. با وجود تلاش‌های آنها، مشخص شد که گله تصمیم سختی گرفته است. یکی یکی با اکراه شروع به ترک بچه غزال کردند.


بعد: دو عقاب سعی می کنند یک غزال تازه متولد شده را شکار کنند که والدینش به دلیل غیرعادی بودنش رها کرده اند.

تونی فری، دوستدار طبیعت، خوش شانس بود که شاهد این رویداد غم انگیز بود. او می‌گوید: «یک صبح آرام در پارک بین‌المللی کاگالاگادی آفریقای جنوبی، گله‌ای از غزال‌ها نظرم را جلب کرد. در گله، یک نوزاد غزال تازه متولد شده سعی می کرد بایستد، اما نقص در پاهای آن کار را دشوار می کرد. هم زیبا بود و هم غمگین. گله به تلاش برای کمک به کوچولو ادامه داد، اما فایده ای نداشت.

گله بیش از 30 دقیقه دور بره جمع شد. آنها صبر و اراده باورنکردنی نشان دادند و کوچولو را تشویق کردند. با وجود تلاش‌های آنها، مشخص شد که گله تصمیم سختی گرفته است. یکی یکی با اکراه شروع به ترک بچه غزال کردند.

گله های غزال به هم می چسبند و برای رشد به اتحاد تکیه می کنند. آنها گروه های اجتماعی قوی تشکیل می دهند که به آنها کمک می کند تا بر چالش ها غلبه کنند. غزال ها معاشرت می کنند و نزدیک می مانند و به عنوان یک تیم برای یافتن غذا و آب و دوری از شکارچیان کار می کنند. اقدامات هماهنگ و هوشیاری مداوم آنها قدرت وحدت را برای غلبه بر موانع و تضمین بقای جمعی آنها نشان می دهد.

عقاب سیاهی که اطراف را بررسی می کرد، بچه غزال آسیب پذیر را دید. عقاب با پیدا کردن فرصتی برای یک غذای آسان، در یک چشم به هم زدن به پایین پرید. عقاب با دقت به بره نگاه کرد و وضعیت را به دقت ارزیابی کرد و کاملاً از خطر احتمالی آن آگاه بود.

عقاب های قهوه ای شکارچیان ماهری هستند که از هر فرصتی برای تغذیه خود استفاده می کنند. آنها با دید قوی و تصمیم گیری سریع خود می توانند از طعمه های آسیب پذیر یا محافظت نشده بهره ببرند. این عقاب ها غرایز و چابکی دارند تا از هر فرصتی که به دست می آورند نهایت استفاده را ببرند. سازگاری و تمرکز آنها را به شکارچیان موفق تبدیل می کند.

در حالی که غزال جوان قصد داشت از دست یکی از عقاب ها فرار کند، ناگهان عقاب دیگری فرود آمد و این حیوان ضعیف را تعقیب کرد. معلوم بود که بره خیلی کوچک و ضعیف بود که نمی توانست از خودش دفاع کند و خیلی زود تبدیل به غذا شد. بدشکلی پاهایش فقط کار را برایش سخت‌تر می‌کرد، زیرا بره برای دفاع از خود درمانده‌تر بود.

تکنیک های کسب سود از طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) را در یک وبینار آموزشی رایگان بیاموزید

مطالب مرتبط