سرمایه‌گذاری در منطقه گردشگری سوهای اردبیل ✔️ مجله سفربازی


مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: طرح سرمایه‌گذاری در منطقه گردشگری سوها از سوی یک شرکت در حال مطالعه است و احداث هتل پنج ستاره از مهم‌ترین تاسیسات در نظر گرفته شده برای این منطقه است.
به گزارش سفربازی، به نقل از ایرنا، حسن محمدی‌ادیب در جریان بازدید نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس از منطقه گردشگری سوها، افزود: در این طرح سرمایه‌گذاری تمام زیرساخت‌های لازم متناسب با شرایط منطقه در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت ویژه منطقه سوها در سال‌های اخیر پروژه‌های مختلفی در محدوده روستای سوها با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با رعایت ضوابط زیست‌محیطی منطقه شروع شده که می‌تواند به ماندگاری بیشتر مسافر در این منطقه منجر شود.
کاظم موسوی، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس نیز در این بازدید گفت: منطقه سوها ظرفیت ویژه‌ای در حوزه گردشگری دارد و زیرساخت‌های لازم باید در این منطقه توسط دستگاه‌های مرتبط از جمله ادارات کل میراث‌‌فرهنگی و منابع طبیعی ایجاد شود.
وی اظهارامیدواری کرد که واحدهای بوم‌گردی و سایر امکانات لازم در این منطقه ایجاد و ظرفیت‌های گردشگری منطقه در قالب‌های مختلف به گردشگران معرفی شود.
گفتنی است، دریاچه سوها یا سوها گولی از جاذبه‌های گردشگری استان اردبیل است که در بخش ویلکیج شهرستان نمین واقع شده است، روستای سوها جدا از دریاچه سوها و در شهرستان نمین واقع شده و ۳۵ کیلومتر با اردبیل فاصله دارد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

مطالب مرتبط