سرمایه‌گذاران جدید در راه گردشگری مازندران ✔️ مجله سفربازی


رفع مشکلات زیرساختی در حوزه گردشگری مازندران با تدوین موافقت‌نامه اصولی با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۲ هزار و ۱۱۷ میلیارد تومان در دست اجرا قرار دارد.
به گزارش سفربازی، به نقل از ایرنا، سرمایه‌گذاری در اقتصاد گردشگری مازندران طی سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران قرار گرفته است که این مسئله ناشی از عواملی همچون کاهش ریسک در این عرصه، ریسک بالا در بازارهای مالی و موازی، کاهش بروکراسی اداری و همچنین نگاه ویژه برای اقتصاد پایدار با محوریت گردشگری است.
براین اساس استان مازندران با وسعت ۲۴ هزار کیلومترمربعی، ۳۴۰ کیلومتر خط ساحلی و ۵۰۰ کیلومتر نوار کوهستانی به عنوان گردشگرپذیرترین استان کشور و خاورمیانه با میزبانی سالانه از حدود ۳۰ میلیون گردشگر شاید بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری باشد.
همنوایی دریای و ساحل ماسه‌ای خزر با جنگل‌های انبوه هیرکانی و همچنین کوه‌های سر به آسمان کشیده و رودخانه‌های پر آب که در کنار شالیزارها و کشتزارهای سنتی جلوه خاصی به استان مازندران می‌دهد، نه‌تنها برای گردشگران و مسافران جذابیتی انکارناپذیر دارد، بلکه همواره برای سرمایه‌گذاران بخش گردشگری نیز دارای جذابیت است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی مازندران در جلسه کمیته فنی سرمایه‌گذاری استان، گفت: ۳۵ موافقت اصولی طرح‌های سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری در استان در سه ماهه نخست سال جاری صادر شد.
صادق برزگر افزود: این طرح‌ها پس از بررسی کارشناسان طبق ضوابط مورد تایید و موافقت اصولی آن‌ها صادر شد.
وی افزود: حجم سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها بیش از ۲ هزار و ۱۱۷ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است و با بهره‌برداری از این طرح‌ها ۹۴۴ فرصت اشتغال در منطقه ایجاد می‌شود.
این مقام مسئول با بیان این مطلب که امیدواریم گام مهمی در رشد و شکوفایی این شهرها و همچنین تاثیر به‌سزایی در اشتغال مازندران داشته باشد؛ خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری در استان مازندران با توجه به پتانسیل‌های بالقوه از نظر میزان بازدهی توجیه‌پذیر است. بنابراین توصیه می‌کنیم که با در نظر گرفتن برنامه ریزی‌های لازمه، در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

مطالب مرتبط