سابقه غرامت سربازی جانبازان چیست؟ – اخبار تجارت


به گزارش تجارت نیوز، معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این خصوص گفت: پرداخت غرامت جنگی از سوی کشور متجاوز موضوعی است که به بنیاد شهید و امور ایثارگران مربوط نمی شود.

محسن با بیان اینکه نمایندگان بنیاد در تجمع روز گذشته به سوالات آنها پاسخ دادند، گفت: پس از بحث و گفتگو، حاضران در آرامش کامل ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران را ترک کردند.

نماینده مردم در امور حقوقی و مجلس با اشاره به سردرگمی پیرامون تجمع مقابل ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: روز شنبه 26 تیرماه تعدادی از جانبازان مقابل ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران تجمع کردند. تجمعی که از روزها قبل بدون در نظر گرفتن سازوکارهای قانونی در فضای مجازی برای ایجاد فضای متشنج برای پیگیری پرداخت غرامت نظامی توسط کشور متجاوز که اساساً موضوعی غیر مرتبط با بنیاد شهید و اعمال ایثارگران است، تشکیل شد.

وی ادامه داد: نمایندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در بین شرکت کنندگان در این تجمع حضور یافتند و تجمع با آرامش به پایان رسید و عکس های ارسال شده در جای دیگری بود و بنیاد هیچ ارتباطی نداشت. وی در پاسخ به این سوال که چرا بحث غرامت به بنیاد شهید مربوط نمی شود، گفت: بحث غرامت سربازی بیش از چند سال است که از سوی کشور مطرح شده است اما باید توجه داشت که این موضوع پیچیدگی های زیادی در عرصه سیاسی و بین المللی دارد. در این مورد به هیچ وجه به مأموریت سازمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران ارتباطی ندارد.

وی ادامه داد: ساعاتی پس از این تجمع که با حضور تعداد کمی از مردم برگزار شد، رسانه های معاند تصاویر وی را به صورت گسترده منتشر کردند. از سوی دیگر برخی از سلبریتی ها بدون اطلاع از ابعاد مختلف این معضل، واکنش هایی را در فضای مجازی از خود نشان دادند که با واقعیت موجود در زمین همخوانی نداشت.

مجاری خاطرنشان کرد: در پیام های منتشر شده از سوی این افراد آمده است که این تجمع برای پیگیری مطالبات جامعه ایثارگر در حوزه های درمان، اشتغال و … است ضمن اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران تمامی خدمات را به ایثارگران ارائه می کند. جامعه ایما با موانعی در راه عمل مواجه است، هر چند ممکن است این خدمت با بی خودی این جامعه بزرگ برابر نباشد. وی همچنین به پست اینستاگرامی پرویز پرستویی اشاره کرد و گفت: البته جامعه از هنرمندان انتظار دارد که برای ارسال مطالب بدون اطلاعات کافی عجولانه و احساسی عمل نکنند.

متاسفانه پست منتشر شده توسط این هنرمند اطلاعات دقیقی در اختیار مردم قرار نداده است و انتظار می رود اطلاعات را از منابع موثق دریافت کنند. در خصوص چالش های درمانی مطرح شده از سوی ایشان باید گفت که وضعیت ارائه خدمات در حوزه درمان و پوشش بیمه ای نسبت به دوره های قبل بسیار مناسب تر شده است و گزارش های مربوط به این موضوع از طریق مربوطه اطلاع رسانی خواهد شد. نماینده مجلس زاگیری در پایان گفت: پیگیری مطالبات جانبازان حق قانونی است که ماموران این قشر شریف و ارزشمند در بنیاد شهید و امور ایثارگران آن را رسالت ملی خود می دانند و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط