دولت باید بورس را برای مردم توضیح دهد – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه چهار ماه از سال می گذرد، دولت و مجلس باید برنامه های خود را برای تحقق شعار سال به مردم و نهادها تبیین کنند، گفت: اقدامات ما در راستای «کنترل تورم و رشد تولید» در سال 1402 باید متفاوت از سال قبل باشد. قوه قضائیه نیز باید بر اساس وظایف خود در این راستا گام بردارد; از جمله اینکه ما باید از فعالیت و سرمایه گذاری سالم اقتصادی حمایت کنیم، امنیت سرمایه را تضمین کنیم و موانع کسب و کار را تا حدی که مد نظر داریم برطرف کنیم.

رئیس قوه قضائیه یکی از موانع و مشکلات حوزه حمایت از فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری را بحث ممنوع الخروجی دانست و گفت: نهادهای متعددی از جمله بانک‌ها، سازمان امور مالیاتی، سازمان ثبت احوال، تعزیرات و دادگستری بر اساس اختیاراتی که دارند مستقیماً ممنوع الخروج می‌شوند، اما مشکل اینجاست که پس از رفع دلیل عدم توجه به ممنوع الخروجی، گاهی اوقات نمی‌توان به منع خروج از کشور توجه کرد. بدوید. سرعت خود را کاهش دهید و احتمالاً خارج از قوانین اقدام کنید تا ممنوعیت او برای بیرون رفتن لغو شود. یا در موارد دیگر به فرد بازداشت‌شده اطلاع داده نمی‌شود و ممکن است موجب خلل در حیثیت و اعتبار و برنامه‌های کاری و تعهدات و قراردادهای فرد شود.

محسنی آژه ای همچنین گفت: چند بار رئیس جمهور محترم به زیرمجموعه تذکر داده اند که اگر در برخی مسائل ابهام وجود دارد نسبت به شفاف سازی و رفع ابهامات اقدام مناسب انجام دهند. در دستگاه قضایی اگر ابهامی وجود دارد باید در حوزه اختیارات قانونی مسائل را روشن و شفاف سازی کنیم.

رئیس کل دادگستری در مورد بورس گفت: یکی از مواردی که امروز مورد بحث است و باعث نگرانی مردم می شود موضوع بورس است. پس دولت باید این موضوع را برای مردم توضیح دهد تا مردم بدانند در آینده چه باید بکنند. زمانی مطرح می شود که 50 میلیون کد سهام در کشور وجود داشته باشد. این نشان می دهد که جمعیت زیادی در داخل در رده بازار سهام قرار دارند. در حال حاضر شایعات و احادیثی در این زمینه وجود دارد. الان قضاوتی نمی کنم اما به هر حال سازمان بازرسی، شورای عالی بورس و دولت باید مشکلات این حوزه را برای مردم تبیین و روشن کنند تا دشمن نتواند از این مقوله سوء استفاده کند و خدای ناکرده این موضوع مشکل ساز شود، چون تعداد دست اندرکاران این موضوع زیاد است و خیلی ها با بورس آشنا نبودند و گاهی احساس می کردند که وارد بورس شده اند.

منبع: اخبار اقتصادی

مطالب مرتبط