دوربین مخفی پیاده رو فروش کارگران شهرداری به دست فروشان + فیلم


چند روز پیش گزارشی از وضعیت تجارت در ایران و اخذ پول توسط ماموران شهرداری از کسبه در رسانه ها منتشر شد. این فیلم دوربین مخفی پس از انتشار در اینترنت مورد توجه قرار گرفت. مینا دامچی خبرنگاری بود که این گزارش را علیه دستفروشان تهیه کرد. او چندی پیش در پستی اینستاگرامی اعلام کرد که برای تهیه این گزارش ۱۶ روز به معامله پرداخته است.

این دوربین مخفی ثابت می کند که دستفروشان با دادن پول به برخی از ماموران شهرداری مجوز تجارت می گیرند و در صورت عدم پرداخت دستگیر می شوند. پس از انتشار این دوربین مخفی، سرپرست شرکت مدیریت محل کار شهرداری در پاسخ به این سوال اعلام کرد که شهرداری کارکنان متخلف را شناسایی و با آنها برخورد خواهد کرد.

علیرضا زاکانی در اولین سال حضور خود در شهرداری تهران درباره پول گرفتن ماموران شهرداری از دست فروشان خیابانی گفته بود: «از آنجایی که مسئولان شهرداری از دستفروشان درخواست پول کرده اند، این افراد می توانند با سامانه 1888 تماس بگیرند و وضعیت را گزارش کنند». شخص اشتباه

وی در آن زمان اذعان داشت: شهرداری به دنبال طرحی نو است تا علاوه بر خدمت رسانی به کسبه از انسداد معابر و ایجاد مشکل در معابر و پیاده روهای سطح شهر جلوگیری کند.

گزارش مینا دامچی در سال 1402 نشان می دهد که همچنان مشکل فروش ماموران شهرداری در سنگفرش به تجار وجود دارد.

جدا از دریافت پول، گزارش های زیادی از تخلف و ضرب و شتم کسبه از سوی ماموران شهرداری دیده ایم.

بعد از اینکه این گزارش و دوربین مخفی مورد توجه قرار گرفت، مینا دامچی با انتشار عکسی از خود در حال فروش اجناس برای این گزارش در اینستاگرامش نوشت: تو دختری نیستی که بفهمی. ستاره یعنی چه؟ تصویری از سختی کار خبرنگاری، 16 روز سرگردانی در خیابان و دست فروشی. خیلی از شما خوب بودید و بعد از این گزارش با من تماس گرفتید، به من پیام دادید و من را یک دختر موفق دیدید. می خواستم بگویم اگر الان اینجا هستم اول از همه نان حلال پدرم و شیر خالص مادرم بود، تمام زندگی ام را مدیون آنها هستم. سپس برای هدفم سخت کار کردم و روزهای سختی را پشت سر گذاشتم.”

دامچی در ادامه از مشکلاتی که در مسیر روزنامه نگاری با آن روبه رو بود نوشت. او توضیح داد که باید یک سال و نیم بدون حقوق در تهران زندگی می کرد و روزهایی بود که پولی برای خرید نان نداشت.

در نهایت توضیح می دهد که برای خبرنگار شدن همه تلاشش را کرده و چیزهای زیادی یاد گرفته است. در نهایت دامچی به دخترها می گوید تمام تلاش خود را برای رسیدن به خواسته هایشان انجام دهند.

مطالب مرتبط