دنیا صورتی شد فیلم باربی رکورد زد


پدیده ای به نام «باربنهایمر» بار دیگر شور و شوق زیادی را در بین تماشاگران سینما ایجاد کرد و تماشاگران سینما را به وجد آورد.

تماشاگران سینما از نقاط مختلف جهان آخر هفته گذشته (پنجشنبه تا یکشنبه) برای تماشای اولین فیلم صورتی گرتا گرویگ “باربی” و فیلم تاریخی کریستوفر نولان “اپنهایمر” گرد هم آمدند. با افتتاح هر دو فیلم در یک روز، بسیاری از تماشاگران سینما هر دو فیلم را در یک روز تماشا کردند تا به چهارمین افتتاحیه پردرآمد تاریخ سینمای آمریکا تبدیل شوند.

مجموع فروش این دو فیلم در سینماهای آمریکا به ۲۳۵.۵ میلیون دلار رسید. سه آخر هفته پر درآمد برای باربنهایمر زمانی اتفاق افتاد که Avengers: Endgame، Avengers: Infinity War، و Star Wars: The Force Awakens، که همگی دنباله‌ای بر پیشینیان خود بودند. اما هیچ یک از این دو فیلم دنباله یا پروژه بزرگی نیستند.

صحنه ای از فیلم باربی

کمدی گرویگ در مورد عروسک پلاستیکی «باربی» این آخر هفته در آمریکا ۱۵۵ میلیون دلار فروخت و پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۲۳ و همچنین بزرگترین اولین فیلم یک کارگردان زن شد.

صحنه ای از فیلم اوپنهایمر

اوپنهایمر که در مورد ساخت بمب اتمی است، چندین رکورد از خود به جای گذاشت، از جمله عنوان سومین فیلم زندگینامه پرفروش در ایالات متحده پس از “تک تیرانداز آمریکایی” در سال 2014 و “مصائب مسیح” در سال 2004. این فیلم همچنین عنوان پرفروش ترین فیلم زندگینامه ای در جهان را به خود اختصاص داد، که قبلاً توسط “آواز 2018” در مورد “آواز 2018” متعلق به “کوئینه” بود. مرد عطارد

اوپنهایمر با فروش 80.5 میلیون دلاری در ایالات متحده و در مجموع 174 میلیون دلاری در سراسر جهان، انتظارات را شکست داد.

امتیاز شما برای این پستمطالب مرتبط