در 100 میلیون سال آینده چه چیزی باعث تغییر زمین خواهد شد؟ (تماشا کردن)


قاره ها همیشه در حال حرکت هستند. با گذشت زمان، برخی از آنها درگیر می شوند و برخی دیگر از هم می پاشند. اما حدود 100 میلیون سال طول می کشد! برای درک این موضوع، اگر سریع به جلو برویم، 100 سال بعد انسان ها همچنان دی اکسید کربن را در جو آزاد می کنند و سیاره ما در حال گرم شدن است. سطح اقیانوس های جهان نیز حدود یک متر بالا رفته است.

200 سال بعد جمعیت زمین حدود 19 میلیارد نفر خواهد بود. هوا دوباره در حال گرم شدن است. فناوری جدید پزشکی امکان زندگی تا 180 سال را فراهم می کند! ذخایر سوخت فسیلی نفت و گاز… مدت هاست که از بین رفته اند و قاره ها نزدیک به 5 متر جابجا شده اند.

اگر تمام آب زمین را روی خورشید بریزیم چه اتفاقی می‌افتد؟

نمونه فضایی ویجر 1 این سیارک در حال ورود به ابر سیارکی در انتهای منظومه شمسی است و ممکن است دورترین جسم ساخته شده توسط بشر در جهان باشد. 1000 سال بعد، به لطف غذای بهتر، مردم به طور متوسط ​​2 متر قد داشتند. فناوری مشکل آلودگی و کمبود سوخت را حل کرده است. ربات ها همه کارها را انجام می دهند و ما در تمام طول روز سرگرم هستیم.

سطح اقیانوس 3 متر دیگر بالا رفته است. جزایری مانند سیشل، مالدیو، گالاپاگوس و بسیاری دیگر در زیر آب غرق شده اند. دانمارک، هلند، انگلیس، تایلند و ویتنام نیز تا حدی زیر آب هستند و در صد سال گذشته مهاجرت عظیمی از انسان ها صورت گرفته است!

سریعتر بیا حدود 5000 سال می گذرد، سال 8113 میلادی است، بشر آماده است تا “سرخاب تمدن” را باز کند! یک اتاق کاملا مهر و موم شده در جورجیا، ایالات متحده آمریکا، که بین سال های 1937 و 1940 با الهام از اهرام مصر ساخته شد تا اشیاء روزمره دهه 1930 را برای آیندگان حفظ کند. این اتاق مملو از فناوری های آن زمان مانند توستر، رادیو، ماشین تحریر، کتاب، نوارهای صوتی و غیره است و از آنجایی که ساخته شده بود، قرار نبود تا سال 2013 افتتاح شود.

15000 سال بعد سیاره ما شیب خود را تغییر داده و صحرای بزرگ آفریقا اکنون به یک بهشت ​​گرمسیری تبدیل شده است. سالها باران این کویر خشک را به جنگلی وحشی تبدیل کرده است! 30000 سال بعد، کاوشگر فضایی وویجر 1 سرانجام از ابر سیارکی در انتهای منظومه شمسی ما خارج شد و اگر با چیزی برخورد نکند، برای مدت طولانی در فضای تاریک و کاملاً باز پرواز خواهد کرد.

50000 سال بعد آب و هوا تغییرات زیادی می کند. دمای زمین در حال کاهش است و ما به آغاز عصر یخبندان جدید نزدیک می شویم! سیگنال رادیویی با پیام ویژه “سلام به همه بیگانگان بیرون” که در سال 1974 به فضا فرستاده شد به مقصد رسیده است. این پیام حاوی سیستم اعداد انسانی و داده‌های مربوط به DNA و منظومه شمسی بود. اگر کسی در طرف دیگر این سیگنال را دریافت کند، ممکن است پاسخی از طرف او داشته باشیم.

100000 سال بعد، یکی از بزرگترین ستاره های شناخته شده در کهکشان ما، باشگاه اکبربا قدرت زیادی منفجر می شود. انفجار این ستاره غول پیکر حتی در روز از زمین قابل مشاهده است و شب ها به لطف این درخشش شدید و جدید در آسمان شب بسیار روشن تر خواهد بود.

ابر آتشفشان ها شروع به فوران کردند! این آتشفشان ها مقادیر زیادی گدازه و خاکستر را به همه جا پرتاب می کنند. ابرهای سیاه ضخیم قسمت اعظم آسمان را می پوشانند و این مانع رسیدن اشعه های خورشید به زمین و کاهش دمای سیاره ما می شود.

به هر حال مردم در این زمان بیشتر زیرزمینی زندگی می کنند، پس این مسئله چندان مهم نیست! همانطور که ستارگان به تدریج در جهات مختلف حرکت می کنند، صورت های فلکی معمولی شروع به تغییر شکل می کنند و به زودی ما باید با نام های کاملاً جدید صورت فلکی سروکار داشته باشیم!

250000 سال بعد، یک جزیره جدید روی نقشه است! در سال 2021، این فقط یک آتشفشان زیر آب بود، جایی در اقیانوس آرام. پس از هزاران سال پرتاب گدازه، بالاخره به سطح اقیانوس رسید! هنوز رشد زیادی در آنجا وجود ندارد … آبشار نیاگارا مدت هاست که از بین رفته است و دریاچه ایری و دریاچه انتاریو به هم پیوسته اند تا یک دریاچه فوق العاده بزرگ را تشکیل دهند!

500000 سال بعد، دانشمندان کاملاً مطمئن هستند که یک شهاب سنگ بزرگ می تواند هر روز به زمین سقوط کند! حتی ممکن است به اندازه هشت زمین فوتبال باشد. برخورد چنین شهاب سنگ عظیمی چنان انفجار مهیبی ایجاد می کند که صدای آن در تمام قاره ها شنیده می شود. سپس زلزله های بسیار قوی و سونامی های بسیار قوی رخ خواهد داد. اما چه کسی می داند که تا آن زمان چه خواهد ساخت؟

در یک میلیون سال، ستاره سرکش Glaze 710 به منظومه شمسی ما بسیار نزدیک خواهد شد. ما توسط سپر عظیمی از سیارک‌ها به نام ابر اورت احاطه شده‌ایم، و ستاره سرکش شروع به تأثیرگذاری بر سیارک‌هایی می‌کند که در آنجا قرار دارند. آنها را می گیرد، می چرخاند و به سمت مرکز منظومه شمسی ما پرتاب می کند. دنباله دارها مدام در سیاره ما در حال سقوط هستند. دنباله دارهای بزرگی که باعث سونامی و زلزله بیشتر می شوند!

پس از 10 میلیون سال دیگر، دریای سرخ به تدریج به شکاف شرق آفریقا گسترش یافت و آفریقا توسط یک خلیج جدید اقیانوسی به دو قسمت تقسیم شد. مولکول DNA انسان به طور کامل تخریب شده است، اما مشکل بزرگی نیست زیرا ما بدون نگرانی در مورد پیری کاملا دیجیتالی شده ایم. جالب اینجاست که حیوانات دیگر به شدت تکامل یافته اند! به لطف رابط کاربری ساده، ما واقعاً می توانیم با دلفین ها، شامپانزه ها، سگ ها و گربه ها صحبت کنیم.

50 میلیون سال دیگر آفریقا با اوراسیا برخورد می کند و دریای مدیترانه به طور کامل ناپدید می شود. استرالیا به سفر خود به شمال ادامه می دهد. چندین میلیون سال پیش با آسیای جنوب شرقی برخورد کرده بود. فوبوس، یکی از قمرهای مریخ، در ارتفاعات پایین و پایین تر شروع به گردش در مدار می کند، که خوب نیست زیرا قطر آن حدود 22.5 کیلومتر است.

پس از 60 میلیون سال دیگر، رشته کوه های راکی ​​کانادا کاملاً فرسایش یافته و به یک دشت مسطح وسیع تبدیل شده است. در 80 میلیون سال، تنها یک جزیره از هاوایی باقی مانده است. بقیه مدت ها پیش غرق شده اند. اما درست در کنار خانه، زنجیره ای کاملاً جدید از جزایر هاوایی ظاهر شد!

و بالاخره 100 میلیون سال بعد. اقیانوس اطلس تبدیل به “هیچ” شده است، قاره آمریکا تقریباً مقابل آفریقا است، آفریقا از قبل با اوراسیا ادغام شده است… ما دوباره برای خودمان ابرقاره داریم! پانگه آ پروکسیما!

تمام آثار زندگی انسان ناپدید شده یا در اعماق زمین مدفون شده است. حرکت قاره ها تونل ها، جاده ها، ساختمان ها، پل ها را ویران کرده است… اکنون حیوانات و گیاهان بر زمین حکومت می کنند. پس این همه آدم کجا هستند؟

به یاد دارید زمانی که حدود 90 میلیون سال پیش جهش دیجیتالی انجام دادیم؟ همه چیز همچنان قوی پیش می رود. تریلیون ها ذهن انسان روی یک هارد دیسک غول پیکر در یک سفینه فضایی که به دور زمین می چرخد ​​زندگی می کنند. دمای بسیار پایین محیط برای خوب و خنک نگه داشتن این دستگاه خوب است.

ما میلیون ها جامعه، زبان و فرهنگ مختلف داریم، درست مانند 100 میلیون سال پیش. تنها تفاوت؟ همه ما در دنیای دیجیتالی عظیمی که ایجاد کرده ایم، 1 و 0 کوچک هستیم!

مطالب مرتبط