در چه شرایطی با حراج سکه های طلا، حباب سکه کاهش می یابد؟ | چند درصد از مالکین بیت کوین در شرایط سود هستند؟

به گزارش نبض بورس، بررسی وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و نفت) می تواند به تصمیم گیری سرمایه گذاران کمک شایانی کند. نبض بورس ضمن مرور روند روزانه و هفتگی قیمت ها، به بیان پیش بینی بازار‌ها در روز‌های آینده نیز خواهد پرداخت.

قیمت سکه        

قیمت سکه امامی امروز در محدوده‌ی ۳۴,۴۹۵,۰۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۱.۴۱ درصد افزایش داشته است. 

امروز حباب تمام سکه‌ها قرمز و کاهشی بود بطوری که در زمان نوشتن این گزارش حباب سکه امامی با ۵۹۷ هزار تومان کاهش به ۵ میلیون و ۴۰۷ هزار تومان و حباب سکه بهار آزادی با ۴۱۶ هزار تومان کاهش به ۳ میلیون و ۳۸۸ هزار تومان رسید. حباب نیم سکه و ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب ۴ میلیون و ۷۰۲ هزار تومان و ۴ میلیون و ۹۷۳ هزار تومان و در نهایت ۲ میلیون و ۵۶۹ هزار تومان رسیدند.

قیمت طلا 

قیمت طلای ۱۸ عیار امروز در محدوده‌ی ۲,۹۷۶,۶۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۲.۵۷ درصد افزایش داشته است. انس جهانی با ۰.۰۹ درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی گذشته به ۲۰۸۲ دلار و ۹۸ سنت رسید. 

مرکز مبادله ارز و طلا فردا یکشنبه ۱۳ اسفند ماه ۱۴۰۲ به حراج سکه‌های طلا می‌پردازد:
سیدرضا اخلاقی شریعت درباره عرضه سکه در مرکز مبادله ایران بیان کرد: با عرضه ربع‌سکه به مرور حباب سکه از بین می‌رود و افرادی که قبلا اقدام به خرید سکه کرده بودند هم ممکن است متضرر شوند.
به گزارش سایت طلا نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر مشهد بیان کرد: قیمت واقعی سکه تمام، هم اکنون ۲۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است؛ ولی به مبلغ ۳۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله می‌شود، به عبارتی هر سکه حدود ۵ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان حباب دارد.
وی تاکید کرد: عرضه انواع سکه در مرکز مبادله ایران به کاهش حباب و قیمت سکه کمک می‌کند، اما باید بدانیم این سکه با چه قیمت پایه‌ای به مردم عرضه می‌شود، به عنوان مثال سکه در این مرکز اگر با حدود قیمت ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به مردم فروخته شود تا استقبال خوبی از آن صورت گیرد.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز در محدوده‌ی ۶۱۷۶۹ دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۲.۸۷ درصد کاهش داشته است. 

با صعود بیت‌کوین به ۶۴ هزار دلار، بیش از ۹۷ درصد از آدرس‌های مالک این ارز دیجیتال در حال حاضر سودآور هستند. به گزارش IntoTheBlock این بالاترین سطح سودآوری از نوامبر ۲۰۲۱ است. به اعتقاد تحلیلگران؛ آخرین باری که چنین نسبت قابل توجهی از آدرس‌های سودآور ثبت شد، قیمت بیت کوین حدود ۶۹۰۰۰ دلار بود که به بالاترین حد خود نزدیک شد.

مایک مک گلون، استراتژیست ارشد بازار‌های کالایی بلومبرگ می‌گوید که بیت کوین در حال تبدیل شدن به یک ارز جایگزین در سطح جهانی است. البته مک‌گلون هشدار داد که با نزدیک شدن بهای بیت کوین به سطح ۷۰،۰۰۰ دلاری، ممکن است در زمانی که بازار سهام ایالات متحده دچار رکود شود؛ یک آزمایش کلیدی و بزرگ برای این ارز دیجیتال اتفاق بیافتد. /ارزدیجیتال

قیمت نفت

قیمت نفت امروز در محدوده‌ی ۸۳.۴۶ دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۱.۷۱ درصد افزایش داشته است. 

به گفته‌ی اکوبیزدیلی، آرامکو (شرکت دولتی نفت عربستان سعودی) با اختلافی فاحش سودآورترین و بزرگترین شرکت در بین شرکت‌های اقتصادی جهان است.

مطالب مرتبط