حیوان خانگی آینده؛ سگ رباتیکی که صحبت می کند و از شما عکس می گیرد + فیلم


اگر سگ واقعی شما آنطور که می خواهید مطیع نیست، یک شرکت چینی ممکن است یک جایگزین رباتیک عالی برای شما داشته باشد. ربات چهارپایه هوشمند Go2 Unitree می تواند برقصد، روی دستانش بایستد، پاهایش را در هوا تکان دهد و حتی مانند یک دوست کوچک واقعی به استقبال شما بیاید.

این سگ رباتیک می تواند از پله ها بالا برود، مخفیانه بازی کند، موسیقی را از بلندگوی داخلی خود پخش کند و حتی به دستور شما عکس بگیرد که مستقیماً به گوشی هوشمند صاحبش ارسال می شود.

یک ویدیوی تبلیغاتی جدید این ربات را نشان می دهد که توانایی های خود را نشان می دهد.

Go2 شبیه سگ رباتیک Spot شرکت آمریکایی Boston Dynamics است و بیش از 1600 دلار به فروش می رسد. Unitree و Boston Dynamics از بزرگترین رقبا در صنعت رباتیک هستند، اگرچه Spot معروف ترین ربات ساخته شده توسط این شرکت آمریکایی در زمان عرضه بیش از 75000 دلار قیمت داشت.

Unitree Robotics یک شرکت مستقر در Hangzhou، چین است که از محصول جدید خود، Go2، به عنوان “انقلابی در رباتیک” یاد می کند. این ربات پس از عرضه نسخه قبلی خود یعنی Go1 ساخته شد که در سال 2021 با قیمت بسیار بالاتر 2700 دلار عرضه شد.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: “یونیتری Go2 به عنوان یک ربات چهار پا نه تنها در پیکربندی و ظاهر جذاب خود پیشرفته است، بلکه مجموعه ای از ویژگی های تعاملی را نیز ارائه می دهد که رفتار یک سگ خانگی واقعی را شبیه سازی می کند.” انتظار می رود این محصول صنعت ربات های چهارپا در سطح مصرف کننده را متحول کند و منجر به تحول در این بخش شود.

Go2 که اکنون در وب سایت این شرکت به فروش می رسد، یک نقشه بلادرنگ از زمین ایجاد می کند که کاربر می تواند در دستگاه خود مشاهده کند. برای جهت یابی، Go2 از LIDAR استفاده می کند. یک فناوری سنجش از دور که از نور منعکس شده برای ایجاد یک مدل سه بعدی و نقشه اشیاء نزدیک استفاده می کند.

این ربات همچنین صدای انسان را به عنوان یک بلندگوی هوشمند تشخیص می‌دهد و می‌تواند به دستورات و سؤالاتی مانند «می‌توانی از من عکس بگیری؟» پاسخ دهد. یک اپلیکیشن گوشی هوشمند به کاربر اجازه می دهد عکس ها را ببیند و حتی محیط Go2 را از دید سگ ببیند.

سگ همچنین توسط نوعی هوش مصنوعی که به عنوان مدل زبان بزرگ (LLM) شناخته می شود، “قدرت” می شود. این بدان معنی است که در مقادیر زیادی متن و صدا آموزش داده شده است تا به روشی انسانی پاسخ دهد.

Unitree ادعا می کند که Go2 می تواند بر اساس اطلاعات یک حسگر روی یکی از پاهای عقب خود تصمیم بگیرد.

مطالب مرتبط