حضور اولین ماهواره در نشست وزرای ارتباطات اتحادیه اروپا با محوریت ارائه راهکارهای هوشمند

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، سومین اجلاس وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی (اکو) از فردا چهارشنبه 30 لغایت 22 تیرماه 1402 برگزار می شود. با حضور اولین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه ایران در هتل اسپیناس پالاس در تهران برگزار می شود.

اولین ماهواره در این اجلاس که به منظور توسعه همکاری های دوجانبه و چندجانبه بین کشورهای عضو اکو در راستای چشم انداز خود مبنی بر تبدیل شدن به یکی از رهبران بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات در منطقه با ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند با هدف توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال برگزار می شود. در فضای نمایشگاهی خود حضور دارد.

از سوی دیگر، با توجه به نگاه دولت به اولین اپراتور ارتباطی کشور به عنوان «لوکوموتیو قدرتمند سفر دیجیتالی ایران»، در کنار ماموریت تحقق رویای دیجیتال، با محوریت ارائه «راهکارهای هوشمندانه» و معرفی “سکوهای دیجیتال”.

از این رو در حاشیه این رویداد ضمن ارائه خدمات آواک، راهکارهای هوشمند، بستر شاد و رومینگ بین المللی اولین اپراتور ارتباطی کشور، آخرین دستاوردهای این اپراتور در مسیر تحول دیجیتال نیز ارائه می شود. به عنوان ظرفیت های لازم در زمینه خدمات رسانی به کشورهای عضو اکو به ویژه در حوزه فناوری، نوآوری های ارتباطی نیز ارائه شده است.

تحول دیجیتال یک ابتکار استراتژیک است که سازمان ها را قادر می سازد تا از قدرت فناوری برای رشد پایدار، نوآوری و موفقیت و اپراتورهای تلفن همراه با ارائه اتصال، خدمات اینترنتی، مجموعه ای از خدمات دیجیتال، ارائه زیرساخت های اینترنت اشیا، یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی، استفاده کنند. شبکه یکپارچه و در دسترس بودن داده های بزرگ نقش کلیدی و مهمی در مسیر تحول دیجیتال ایفا می کند.

لازم به ذکر است که سازمان همکاری های اقتصادی 52 سال پیش با همکاری سه کشور ایران، ترکیه و پاکستان تاسیس شد و در حال حاضر ایران به همراه افغانستان، آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان و پاکستان یکی از اعضای موسس اکو است. ، تاجیکستان و ترکیه. ، ترکمنستان و ازبکستان.

مطالب مرتبط