حذف ایران از لیست مقاصد سفر را نادیده بگیرید ✔️ مجله سفربازی


رئیس هیئت انجمن تورگردانان ایران از مذاکره با حدود 50 کشور جهان برای برگزاری نشست تورگردانان جهان در ایران خبر داد و گفت: اگر بی تفاوت باشیم ایران از لیست مقاصد گردشگری خارج می شود. باید تلاش کنیم بازار ایران را برگردانیم.
به گزارش سفربازی به نقل از ایسنا، ابراهیم پورفرج اظهار کرد: وضعیت ورود گردشگران خارجی به کشور هنوز به روال قبل از سال ۲۰۱۸ برنگشته است، اما تلاش می کنیم بازار ایران را بازگردانیم.
رئیس هیئت مجریان تورهای ایران از پیگیری برای برگزاری دومین اجلاس جهانی تورگردانان در ایران در بهار 1403 خبر داد و گفت: این مکاتبه از طرف تورگردانان ایران با انجمن های تور انجام می شود. اپراتورهای کشورهای دیگر تاکنون تعدادی از کشورها به این دعوت پاسخ مثبت داده اند. اولین گردهمایی اواخر دهه 80 در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد در ایران با حضور نزدیک به 130 تورگردان بزرگ جهان برگزار شد که تاثیرات بسیار مثبتی بر صنعت گردشگری ایران داشت. ما معتقدیم اگر روسای شرکت ها و مجریان تورهای معروف و معتبر دنیا شرایط ایران را از نزدیک ببینند، خودشان قانع می شوند و کشورمان را تبلیغ می کنند. البته با توجه به اتفاقات اخیر برخی از این شرکت ها و تورگردان ها دغدغه سفر به ایران را دارند و مطمئن هستیم در صورت همکاری دولت این جلسه به خوبی پیش خواهد رفت.
پورفرج با تاکید بر اینکه برگزاری این گردهمایی نیازمند همکاری دولت در زمینه روادید و حمایت های مالی بود ادامه داد: در دهه 80 که این گردهمایی برای حدود 130 نفر از اپراتورهای بزرگ دنیا برگزار شد، حدود 750 میلیون تومان هزینه داشت. اما اکنون اجرای آن چنین گردهمایی حدود چهار و نیم میلیارد تومان هزینه دارد و اگر دولت کمکی نکند، دیگر نباید انتظار ایجاد پیوندهای بین المللی گردشگری و ورود گردشگران خارجی به ایران را داشت.
وی گفت: گردشگران نه تنها درآمد بلکه امنیت نیز به همراه دارند. هرچه گردشگر بیشتر به مقصدی سفر کند، آن مقصد امن تر است و در اصل امنیت ترافیک را افزایش می دهد. باید ذهنیت هایی که ایجاد شده پاکسازی شود.
پورفرج اضافه کرد: در حال حاضر بسیاری از تورگردانان خارجی، ایران را از فهرست مقاصد سفر حذف کرده اند و این نگرانی وجود دارد که در صورت تمدید این رویه، پس از مدتی دیگر نام ایران در میان مقاصد سفر قرار نگیرد. امیدواریم با گردهمایی مجریان تور در سراسر جهان، سفرها را از سر بگیریم و بازار ایران را بازگردانیم، تمام تلاش خود را در این راستا معطوف کنیم.
رئیس هیئت مدیره انجمن تورگردانان ایران درباره آماری که از ورود گردشگران خارجی به ایران داده شده است، گفت: این یک واقعیت است که سفر گردشگران خارجی به ایران بسیار کاهش یافته است. البته از کشورهای همسایه به خصوص عراق برای بازدید از ایران به ایران می آیند، حالا ممکن است چند روزی به شمال ایران بروند، اما صحبت از «گردشگر» است. این سفرها معمولاً با هدف زیارت انجام می شود که ممکن است جنبه سیاحتی داشته باشد. بحث ما این نیست که برای چه هدفی و چرا به ایران می آیند. نکته این است که باید گردشگرانی را که به دنیا سفر می کنند و به ایران نمی آیند بیاوریم تا شرایط را از نزدیک ببینند. اساس کار ما نباید این باشد که مثلاً 100 هزار نفر از عراق به ایران بیایند و این رقم برای ما کافی باشد و بقیه بازارهای گردشگری را تعطیل کنیم.
پورفرج گفت: تورگردانان از سال 2018 دچار بحران شده اند و بسیاری از آنها پس از چهار سال رکود گردشگری دیگر نمی توانند ادامه دهند. لازم است دولت در این زمینه حمایت و همکاری بیشتری داشته باشد تا ایران دوباره در فهرست مقاصد گردشگری قرار گیرد.

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط