جک گلیسون بازیگر نقش جافری برثیون پس از مدت ها به دنیای بازیگری بازگشت


جک گلیسون، ستاره سریال بازی تاج و تخت، پس از گذشت نزدیک به یک دهه پس از حضور در این سریال، اولین نقش اصلی خود را به دست آورد. گلیسون نقش جافری برثیون، پادشاه جوان خشنی را بازی می کرد که علی‌رغم اینکه پدر واقعی‌اش، برادر سرسی لنیستر (لنا هدی)، جیمی (نیکلای کاستر والدو) بود، اما مدتی بر تخت آهنین نشست. گلیسون در ۲۶ قسمت از این سریال موفق بازی کرد.

اخیرا بی بی سی بازیگران سریال The Famous Five را که اقتباسی از رمان کودکان انید بلایتون (Enid Blyton) به همین نام و به کارگردانی نیکلاس ویندینگ رفن است، اعلام کرد. گلیسون در نقش ونتورث، در کنار گروهی از بازیگران از جمله دیانا بابنیکووا، الیوت رز، کیت راکوسن، فلورا جیکوبی ریچاردسن، آن اکینجیرین، جیمز لنس و دایانا کوییک به ایفای نقش می پردازد. این اولین نقش مهم گلیسون از زمانی است که پس از مرگ جافری در بازی تاج و تخت در سال ۲۰۱۴ از بازیگری در تلویزیون فاصله گرفت.

جک گلیسون از زمان بازی تاج و تخت چه کارهای دیگری انجام داده است؟

این بازیگر ۳۱ ساله ایرلندی که سال گذشته با روشین اوماهونی، بازیگر و کمدین ایرلندی ازدواج کرد، پیش‌تر گفته بود که پس از نقش جافری از بازیگری کناره‌گیری می‌کند. از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹، او به عنوان تهیه کننده و بازیگر شرکت تئاتر Collapsing Horse که خودش هم یکی از بنیانگذاران آن بود، فعالیت داشت. برجسته ترین اثری که او در آن بازی کرد، نمایشنامه ای طنز با عنوان خرس ها در فضا (Bears in Space) بود.

در طول سال‌ها، او به اجرای روی صحنه با ظرفیت‌های مختلف، معمولاً در رویدادهای محلی ایرلند ادامه داد. به نظر می‌رسید که او تا حد زیادی ارتباط خود را با بازیگری در تلویزیون قطع کرده است. اما در آغاز دهه ۲۰۲۰ با مینی‌سریال خارج از ذهن او (Out of Her Mind) به دنیای بازیگری بازگشت.

نقش جدید او در The Famous Five نقشی است که به سطح و اندازه های حضور او در بازی تاج و تخت نزدیک می شود. او در یک فیلم تریلر ایلندی به نام در سرزمین قدیسان و گناهکاران (In the Land of Saints and Sinners)، مقابل لیام نیسون و کری کاندن نقش‌آفرینی کرده است که در سپتامبر اکران خواهد شد.

مطالب مرتبط