جشنواره بین المللی نمایش آیینی و سنتی ✔️ مجله سفربازی برگزار می شود


دبیر بیست و یکمین جشنواره بین المللی آیینی و سنتی از تبریز به عنوان دروازه تمدن ایران در طول تاریخ یاد کرد.
به گزارش صفربازی به نقل از ایسنا، احمد جولی در دیدار با مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان اظهار کرد: تبریز همیشه شهر اول بوده و این روند همچنان ادامه دارد.
وی افزود: با توجه به اینکه در بیست و یکمین دوره جشنواره بین المللی آیین ها و نمایش های سنتی تلاش کردیم این جشنواره غیرمتمرکز شود، تبریز نیز یکی از استان های میزبان این جشنواره خواهد بود.
جولایی تصریح کرد: این جشنواره در 10 بخش برگزار می شود و در این جشنواره تا حد امکان سعی می شود به سوالاتی مانند آینده دین و سنت و نحوه زندگی مشترک با فناوری پاسخ دهیم.
وی افزود: نمایشگاه جانبی مربوط به فعالیت های مرتبط با هنرهای نمایشی از جمله سلاح سازی تعزیه (ساخت نیزه، کلاه ایمنی و …) از دیگر بخش هایی است که برگزار می شود.
وی گفت: کارگاه های بین المللی با حضور پژوهشگران داخلی و خارجی با محوریت ویژگی های نمایش های آیینی و سنتی در کشورهای مختلف و مقایسه آیین های یک کشور با کشور دیگر برگزار می شود و آثار ارائه شده منتشر می شود.
جولی در خصوص بخش نمایش این رویداد گفت: این جشنواره به هیچ وجه رقابتی نیست، اما بخش نمایش از معدود بخش های رقابتی جشنواره است که در رتبه های اول، دوم و سوم قرار می گیرد.
وی افزود: تاکنون در بیست و یکمین جشنواره بین المللی نمایش های آیینی و سنتی هنرمندان با ارسال صدها اثر شرکت کرده اند.
در این جلسه مسائل پیرامون برگزاری این رویداد فرهنگی هنری در منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
لازم به ذکر است در پاییز سال جاری بیست و یکمین جشنواره بین المللی آیینی و سنتی به دبیری احمد جولایی برگزار می شود.

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط