جزئیات جدید پرونده جنجالی اکبر طبری


13300971


21 جولای 1402 – 10:47 ب.ظ

رئیس دیوان عالی کشور از حکم تکمیلی طبری خبر داد.


مهر: رئیس دیوان عالی کشور از حکم تکمیلی طبری خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی مقدم در خصوص برخی ابهامات مطرح شده در رابطه با پرونده اکبر طبری گفت: موضوع پرونده ارتشاء است و بارها و از سوی افراد مختلف مطرح شده و بحث غصب نشده است. از ابتدای پرونده اتهام بوده و نیست.

به گزارش مهر، وی اتهام دیگر طبری را پولشویی و جعل عنوان کرد و گفت: مشارالیه برای تهاتر اموال دریافتی اقدام به معاملات کرده بود که محکوم شد و اتهام دیگر جعل وکالتنامه به نام شوهرش بود. .

حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم خاطرنشان کرد: حکم پس از قطعیت اجرا و متهم چهار سال در حبس به سر برد و آقای طبری با ارائه مدارک جدید درخواست اعاده دادرسی کرد و موضوع تشکیل رشوه را مطرح کرد. در نهایت با رسیدگی به پرونده در دیوان عالی کشور ضمن موافقت با درخواست وی و توصیه به اعاده دادرسی، پرونده در این بند جهت رسیدگی مجدد به همان دادگاه ارجاع شد و پس از رسیدگی رای به اتهام ارتشاء، پولشویی، پرداخت جزای نقدی و استرداد وجوه صادر شد.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم بیان کرد: در حال حاضر پرونده احکام تکمیلی صادره از دیوان عالی کشور در دست بررسی است و به زودی حکم مربوطه در این خصوص صادر خواهد شد.

وی در خصوص جرم نفوذ در پرونده اظهار داشت: حکمی در این خصوص وجود دارد.


مطالب مرتبط