تکمیل زیرساخت های گردشگری در آبشار بزرگ ✔️ مجله سفربازی


مدیرکل میراث، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان از تکمیل زیرساخت های گردشگری در آبشار بزرگ خرم آباد خبر داد.
به گزارش صفربازی به نقل از میراث آریا، عطا حسن پور گفت: برای رفاه حال گردشگران، عملیات تکمیل زیرساخت های گردشگری آبشار بزرگ آغاز شده است.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: در این مرحله از بهره برداری، ساخت سکو، بهسازی و ساماندهی اطراف آبشار و بهسازی راه دسترسی به آبشار در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان اینکه برای این عملیات 6 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه می شود، افزود: آبشار بزرگ یا سرکانه که در گویش محلی تف هفتچشمه نیز نامیده می شود، یکی از آبشارهای لرستان است که در منطقه ای کوهستانی و جنگلی واقع شده است. منطقه و در 50 کیلومتری جنوب شرقی خرم آباد در روستای گاریت از توابع دهستان پاپی واقع شده است.
حسن پور تصریح کرد: آبشار بزرگ یکی از زیباترین آبشارهای لرستان محسوب می شود که در دره ای خوش آب و هوا و در میان درختان جنگلی بلوط، زالزالک و مو که در اثر عبور رودخانه ترس ولیکا از شیب به سمت سزار ایجاد شده است. رودخانه از سه آبشار کوچک و یک آبشار بزرگ تشکیل شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان افزود: لرستان با حدود 60 آبشار دائمی و فصلی به سرزمین آبشارها معروف است و ایجاد زیرساخت های گردشگری در کنار این جاذبه های منحصر به فرد می تواند موجب جذب گردشگر و در نهایت توسعه صنعت گردشگری شود. در منطقه

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط