توسعه گردشگری فارس با افزایش مدت ماندگاری مسافر ✔️ مجله سفربازی


مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی فارس از ایجاد بیش از چهار هزار و ۶۰۰ شغل مستقیم در حوزه گردشگری طی دو سال گذشته در استان خبر داد.
به گزارش سفربازی، به نقل از ایسنا، موید محسن نژاد گفت: از سال ۱۴۰۰ تاکنون با صدور ۱۱۵ پروانه جدید تاسیسات و موسسات گردشگری ۱۵۸۹ تخت به تخت‌های اقامتی افزوده‌ شده و ظرفیت اقامتی استان به بیش۲۳ هزار و ۷۴۲ تخت رسیده که بر همین اساس شاهد ایجاد ۴۶۰۰ شغل مستقیم و ۱۵ هزار شغل غیرمستقیم در صنعت گردشگری استان هستیم.
او ادامه داد: یکی از برنامه‌های توسعه گردشگری استان، توزیع مکانی و افزایش مدت ماندگاری مسافر بوده که براساس آن، راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی به‌ویژه در مناطق کمتر شناخته‌ شده استان افزایش یافته است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس خاطرنشان کرد: با توجه به‌ضرورت معرفی هر چه بیش‌تر جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری استان به‌ویژه در بازارهای هدف گردشگری، میزبان گروه‌های مختلفی از آژانس‌های مطرح، تور اپراتورها، مستندسازان، شبکه‌های تلویزیونی و اینفلوئنسرها و وبلاگ‌نویسان از کشورهایی مانند چین، روسیه، پاکستان، عراق و کشورهای حوزه خلیج‌فارس بوده‌ایم.
محسن نژاد با بیان اینکه این گروه‌ها در قالب تورهای آشناسازی با حمایت معاونت گردشگری کشور وارد استان فارس شدند، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد حضور این گروه‌ها تاثیر بسزایی نیز در معرفی ظرفیت‌های استان و افزایش ورود گردشگر از این کشورها به استان فارس داشته است.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

مطالب مرتبط