توافق ایران باید منافع امنیتی ما را تامین کند/ ایران تصمیم خود را نگرفته است – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، ضد حملات اوکراین علیه روسیه را «شدید و شدید» توصیف کرد و گفت که این ضدحملات «برای چندین ماه ادامه خواهد داشت».

وی در گفتگو با سی ان ان افزود: اوکراین 50 درصد از اراضی خود را که توسط روسیه تصرف شده بود، پس گرفته است.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت که اوکراین هواپیماهای جنگنده F-16 را دریافت خواهد کرد اما این روند چندین ماه طول خواهد کشید.

آنتونی بلینکن تاکید کرد که حتی اگر تصمیم فردا برای ارسال جنگنده های اف 16 به اوکراین گرفته شود، شروع اجرای آن چند ماه طول می کشد.

بلینکن با اشاره به توافق هسته‌ای ایران گفت: ما خیلی تلاش کردیم تا ببینیم آیا می‌توانیم به توافق هسته‌ای بازگردیم یا خیر، اما ایران تصمیم خود را نگرفته است. «هر توافقی که با ایران امضا کنیم باید به اهداف امنیتی و تامین منافع ما برسد.

دیپلماسی بهترین راه حل برای حل بحران ایران است

وزیر امور خارجه آمریکا دیپلماسی را بهترین راه حل برای حل بحران با ایران می داند و ضمن اتخاذ رویکردی تهدیدآمیز – از نظر او – اظهار داشت که «به این معنا نیست که گزینه های دیگری وجود ندارد».

وی بدون اشاره به تبلیغات رسانه های صهیونیستی علیه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران گفت: اسرائیل بر اساس منافع خود عمل می کند و تصمیمات خود را در برخورد با برنامه هسته ای ایران اتخاذ می کند.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط