تفاوت کتاب های کد الف، ب، ج، د کنکور سراسری


کم کم داریم به رقابت بزرگ و نفس گیر کنکور سراسری نزدیک می شویم و در این روزهای پایانی برخی از داوطلبان به این نتیجه رسیده اند که آمادگی کافی برای شرکت در کنکور را ندارند. اما آنها می خواهند امسال به هر قیمتی به دانشگاه بروند. حتی به قیمت تقلب در امتحان!

سازمان سنجش برای افزایش امنیت فرآیند آزمون اقداماتی را انجام داده است که یکی از آنها تفاوت دفترچه سوالات است. تفاوت دفترچه های آزمون سراسری در چه چیزی با وجود تفاوت در نوت بوک ها هنوز هم می توان فریب خورد؟ چرا در امتحان دروغ نمی گویید؟ در این مطلب به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

تفاوت دفترچه های کنکور سراسری چیست؟

اگر به دفترچه سوالات مربوط به امتحانات اخیر نگاهی بیندازید، متوجه می شوید که هر دفترچه با یکی از حروف a، b، c، d مشخص شده است. یعنی برای هر گروه آزمایشی چهار دفترچه سوالات مختلف داریم. اما به چه معنا است؟ آیا سوالات هر دفترچه با بقیه فرق دارد؟

در واقع سوالات همه جزوه ها یکسان بوده و فقط ترتیب سوالات متفاوت است.

به عنوان مثال، اولین سوال در دفتر a ممکن است سوال دهم در دفتر c باشد. از این رو پاسخ نامه و کلید تصحیح هر دفترچه با سایر دفترها متفاوت است.


باید خواند: قوانین کنکور 1402، قوانینی که هر داوطلب باید بداند.

دلیل تفاوت دفترچه های آزمون داوطلبی

دلیل تفاوت دفترچه های کنکور افزایش امنیت کنکور و کاهش احتمال تقلب است، بنابراین دفترچه یادداشت شما و دوستانتان کدهای متفاوتی دارند. پس در نظر داشته باشید که اگر در جلسه کنکور جواب سوالی از دست خود را گرفتید زیاد خوشحال نباشید زیرا کد دفترچه و چیدمان سوالات دفتر او با شما متفاوت است، به احتمال زیاد شما آن را دریافت کرده اید. پاسخ اشتباه و انجام این کار فقط یک امتیاز منفی برای شما به همراه خواهد داشت!

چرا نباید در کنکور دروغ گفت؟

تا به حال متوجه شده اید که به دلیل تفاوت در برگه های امتحانی، بعید است که از داوطلب کنار خود یا فرد مقابل خود تقلب کنید. اما شاید بپرسید که چطور سالیانه این همه داوطلب در آزمون سراسری تقلب می کنند؟ نکته این نیست که امکان تقلب در کنکور وجود ندارد. بلکه مهم این است که اگر متوجه شوند در امتحان دروغ گفته اید عواقب بسیار ناخوشایندی برای شما به همراه خواهد داشت و در واقع بهتر است که هیچ شانسی نکنید.

داوطلبانی که در کنکور گرفتار تقلب می شوند، دوباره چندین سال از شرکت در کنکور محروم می شوند و حتی ممکن است به پرداخت جریمه محکوم شوند!

فریب کلاهبرداران را نخورید!

کلاهبرداران در این روزهای پایانی از اضطراب و استرس داوطلبان سوء استفاده می کنند و قول می دهند در ازای دریافت هزینه های بالا، سوالات امتحانی یا پاسخنامه را به داوطلبان تحویل دهند. این در حالی است که امنیت سوالات کنکور بسیار بالاست و امکان لو رفتن سوالات وجود ندارد.

در واقع طراحان سوالات امتحانی تا پایان آزمون در قرنطینه هستند و امکان انقضای سوالات وجود ندارد. پس داوطلبانی که آمادگی آزمون امسال را ندارند چه باید بکنند؟ با تمام این تفاسیر تنها راه باقی مانده برای این داوطلبان ناامیدی است؟ قطعا نه!

راه حل جایگزین تقلب در کنکور

ببینید همه کسانی که در کنکور سراسری قبول شده اند در مسیر درستی هستند. یعنی امیدی به تقلب یا خرید سوال نداشتند و نتیجه تلاش خود را گرفتند. اگر به دلایلی نتوانستید برای کنکور امسال آماده شوید، به جای اینکه به راه هایی مانند تقلب یا از دست دادن امید فکر کنید، دوباره به هدف خود برسید.

اگر واقعا می خواهید به هدفتان برسید، ارزشش را دارد که یک سال دیگر به خودتان فرصت بدهید و این بار بیشتر تلاش کنید و راه درست را امتحان کنید. به همین دلیل است که باید کار را درست شروع کنید و با برنامه ریزی درست آن را دنبال کنید. همچنین باید در این زمینه اطلاعاتی به دست آورید، خبر خوب این است که نیازی به استخدام مشاور و صرف هزینه نیست، زیرا تمامی اصول موفقیت در کنکور به صورت رایگان در سایت بانک کتاب سرمایه آموزش داده می شود. بانک کتاب سرمایه).

آخرین کلمه

شاید در مورد تفاوت دفترچه های آزمون سراسری شنیده باشید، این درست است و در آزمون ما چهار دفترچه سوال با کد a,b,c,d داریم. در این مقاله در مورد علت این مشکل که پیشگیری از تقلب در کنکور است صحبت کردیم و گفتیم که تقلب حتی در صورت امکان در نهایت برای داوطلب مضر است و عواقبی مانند اخراج را به دنبال دارد.

در نهایت گفتیم که اگر امسال آمادگی شرکت در کنکور سراسری را ندارید، با مطالعه مقالات رایگان انگیزشی و مشاوره ای پایتخت کتاب، فرصتی دوباره به خود بدهید تا به هدف خود برسید و اصول برنامه ریزی صحیح برای موفقیت در کنکور را بیاموزید. سایت .

مطالب مرتبط