تراکم دام در کشورهای مختلف جهان چقدر است؟ + نقشه


گوشت، لبنیات و تخم مرغ با هم تقریباً 18 درصد از رژیم غذایی افراد را تشکیل می دهند. اما برای رساندن این گوشت ها و فرآورده های حیوانی به مصرف کنندگان، یک صنعت بزرگ دامپروری جهانی توسعه یافته است که از معیشت 1.3 میلیارد نفر در سراسر جهان پشتیبانی می کند. نقشه هایی که در ادامه این مقاله مشاهده می کنید، با استفاده از پایگاه داده سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) که از سال 2010 تراکم دام در سراسر جهان را مدل می کند، به دنبال پاسخ به این سؤالات است: اول اینکه انواع مختلف دام در کدام کشورها متمرکز شده است؟ و دوم اینکه عادات غذایی هر کشور چه تاثیری بر دامپروری دارد؟

تراکم گوشت مرغ، گاو و خوک
در نگاه اول، نقشه بالا شباهت هایی به نقشه پراکندگی مردم روی زمین دارد. اگرچه در مورد موانع طبیعی برای انسان و دام مانند بیابان ها، جنگل ها و رشته کوه ها همبستگی وجود دارد، اما تراکم دام بسیار بیشتر از شهرهای پرجمعیت است.

تراکم مرغ
فائو سازمان ملل تخمین می زند که جهان در سال 2021 بیش از 121 میلیون تن گوشت مرغ تولید خواهد کرد. تنها یک نگاه به نقشه توزیع مرغ دو چیز را روشن می کند. اول اینکه میزان شیوع مرغ در دنیا چقدر است، دوم اینکه افزایش تراکم مرغ در هر کشوری با جمعیت آن منطقه نسبت مستقیم دارد.

در ایالات متحده، ایالت های جنوبی از جمله جورجیا، کارولینای شمالی، آلاباما، می سی سی پی و آرکانزاس تولیدکنندگان عمده مرغ هستند.

تراکم خوک
با نگاهی به توزیع مزارع خوک، تراکم شروع به افزایش در چند منطقه خاص می کند. در چین این افزایش ترافیک قابل مشاهده است و با توجه به اینکه این کشور به عنوان بزرگترین تولید کننده گوشت خوک در جهان شناخته می شود، جای تعجب ندارد.

همچنین، ماهیت منطقه ای مصرف گوشت خوک مشخص است. ایالات متحده دارای غلظت زیادی از گوشت خوک در غرب میانه است، در حالی که اروپای مرکزی دارای چندین کشور با سابقه مصرف گوشت خوک از جمله آلمان و لهستان است. در نهایت، اسپانیا به دلیل تراکم آن نیز قابل توجه است، تا حدی به دلیل تولید ممتاز Jamon Iberico (نوعی ژامبون خوک سیاه ایبری که در اسپانیا و پرتغال تولید می شود).

از سوی دیگر، غیبت آشکار پرورش خوک در کشورهای اسلامی، شمال آفریقا، خاورمیانه و آسیای مرکزی وجود دارد که نشان از ممنوعیت مذهبی آنها دارد.

تراکم دام
نقشه توزیع گاو تقریباً مشابه توزیع مرغ است، اگرچه ردپای آن به طور قابل توجهی گسترده تر است.
محصولات جانبی اصلی گاوها، مانند شیر و چرم، و همچنین قدرت زیاد گاوها، آنها را حتی برای کشورهایی که گوشت گاو زیادی مصرف نمی کنند، حیاتی می کند. فائو تخمین می زند که جهان تنها در سال 2021 746 میلیون تن شیر خام گاو تولید کرده است.

روی نقشه، بزرگترین تولیدکنندگان گاو قابل مشاهده هستند. به عنوان مثال، هند بزرگترین تولید کننده شیر و چهارمین تولید کننده گوشت گاو است و تراکم گاو زیادی در مناطق پرجمعیت و کشاورزی دارد. برزیل، همچنین یکی از چهار تولیدکننده بزرگ گوشت گاو و شیر، دارای مناطقی با تراکم دام بالا در داخل کشور، به ویژه در جنگل های بارانی آمازون است. در این میان، ایالات متحده بزرگترین تولید کننده گوشت گاو و دومین تولید کننده بزرگ شیر در جهان است.

نقشه پراکنش اردک، گوسفند و بز
اگرچه مرغ، گوشت گاو و خوک رایج ترین انواع دام در سراسر جهان هستند، انواع دیگری از حیوانات نیز وجود دارند که توزیع منطقه ای بسیار بیشتری دارند. در نقشه های زیر می توانید تراکم دام های متمرکز شده را در چند مکان مشاهده کنید که ارتباط مستقیمی با علاقه فرهنگی به این حیوانات دارد.

تراکم اردک
در مقایسه با جوجه ها، اردک ها کمتر رایج هستند. چین 78 درصد از تولید جهانی گوشت اردک در سال 2021 را به خود اختصاص داده است، اما کشورهای دوم ویتنام و فرانسه نیز تمرکز بالایی دارند.

ممکن است برای برخی تعجب آور باشد که این اردک در بنگلادش دارای نقش های رنگارنگ است. در دهه های اخیر، کشاورزان این کشور اردک را به عنوان پرنده ای سودآورتر و اخیراً به عنوان پرنده ای سازگار با تغییرات آب و هوایی پذیرفته اند.

تراکم گوسفند
با رفتن به گوسفندی که از گوشت، شیر و پشم آن در صنعت استفاده می شود، دوباره شاهد توزیع گسترده جهانی هستیم.
گوسفندها در شمال و مرکز آفریقا، خاورمیانه و آسیای مرکزی متمرکز هستند. استرالیا، نیوزلند و بریتانیا نیز تراکم بالایی از گوسفند در مناطق خود نشان می دهند.

تراکم بز
بیشترین تراکم بز در شمال هند، شمال چین، مغولستان و بسیاری از کشورهای آفریقایی به ویژه نیجریه است که صنعت بز قوی دارد.

چه تغییری در صنعت دامپروری در آینده ایجاد می کند؟

سازمان ملل تخمین می زند که مصرف جهانی گوشت تا سال 2030 به میزان 14 درصد افزایش خواهد یافت که بیشتر به دلیل رشد جمعیت است. در عین حال انتشار گازهای گلخانه‌ای از دامداری‌ها در سال‌های اخیر مورد انتقاد فزاینده‌ای قرار گرفته و پیش‌بینی می‌شود این صنعت تا سال 2030 افزایش 5 درصدی تولید این گاز را به ثبت برساند.

همه این عوامل به همراه رشد گوشت های گیاهی و گوشت های فرآوری شده می تواند توزیع دام را در دهه آینده تغییر دهد.

مطالب مرتبط