تخفیف ویژه هنگام پرداخت حق بیمه سلامت / ذینفعان چه کسانی هستند؟ – اخبار تجارت


به گزارش تجارت نیوز، محمدمهدی نشی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: از ابتدای امسال دو دهک به دهک های قبلی که بیمه رایگان بودند اضافه شد و جمعیت بیمه شدگان آزاد به بیش از 12 میلیون و 500 هزار نفر رسید.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افزود: با تکامل بیمه همگانی، سایر دهک های جامعه یعنی. دهک های 6 تا 9 در هنگام پرداخت حق بیمه به ترتیب از 20 تا 40 درصد تخفیف برخوردار خواهند شد.

محمدمهدی نشی گفت: این تخفیف به مبلغ یک میلیون و 450 هزار تومان است که سالانه تعلق می گیرد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افزود: هموطنان برای بهره مندی از این تخفیف با دفاتر اصلی بیمه سلامت کشور و سامانه شهروندی تماس بگیرند؛ دولت همچنین منابع خوبی را برای همه در بخش دولتی فراهم کرده است.

محمدمهدی نشی گفت: در نهایت با راه اندازی بیمه سلامت اجباری در کشور تلاش می کنیم هیچ ایرانی بدون بیمه سلامت باقی نماند.

3 میلیون کارگر تا سال 1403 بیمه سلامت می شوند

هادی بهداد مدیرکل خدمات اجتماعی کارگران وزارت تعاون، کار و رفاه گفت: سال گذشته حدود یک میلیون کارگر جدید تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار گرفتند.

وی بیان کرد: طبق آمار و اطلاعات در سال گذشته حدود یک میلیون نیروی جدید تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار گرفتند و تا سال 1392 این تعداد باید به حدود 3 میلیون نفر افزایش یابد.

به گزارش تسنیم بهداد به تشریح راه اندازی سامانه پایش سلامت پرداخت و گفت: این سامانه به منظور یکپارچه سازی فرآیند شناسایی، ایجاد و راه اندازی شبکه های سلامت در داخل بنگاه های اقتصادی از جمله ایستگاه بهگر، مرکز بهداشت حرفه ای و مراکز طب کار راه اندازی شد.

وی درباره مزایای راه اندازی این سامانه گفت: شناسایی فرآیندها، بررسی و اصلاح عیوب فرآیند، به دست آوردن آسان آمار و اطلاعات، امکان نظارت و رتبه بندی، ثبت و ثبت کلیه خدمات (آموزش، بررسی های دوره ای، مشاوره روانشناسی) و …. از جمله مزایای این طرح است که در آینده به پرونده الکترونیک سلامت کارگران و بنگاه های اقتصادی نیز اضافه خواهد شد.

مطالب مرتبط