تحلیل تکنیکال دتوزیع ۸ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش نبض بورس، در معاملات روز شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۲ (روز گذشته) تحرکاتی در نماد دتوزیع مشاهده شد و به همین دلیل این نماد جهت بررسی انتخاب شد. دتوزیع به لحاظ تکنیکالی در چه موقعیتی قرار دارد؟

تحلیل تکنیکال دتوزیع ۸ مرداد ۱۴۰۲

دتوزیع پس از یک اصلاح با شیب زیاد پس از ایجاد الگوی سر و شانه و شکست حمایت مهم ۲۹۳۷۶ (ماژور استاتیک و فلیپ زون) روز شنبه با حجم معامله شده روزانه بالاتر از سه سال اخیر، همراه با ورود پول حقیقی (قدرت هر خریدار حقیقی حدود یک سوم فروشنده)، صف فروشش جمع آوری شد.

هم زمان با شکست حمایت ذکر شده در ابتدا احتمال پولبک به آن حمایت وجود دارد و در صورت تثبیت در بالای این سطح می‌توان نسبت به ادامه روند صعودی خوشبین بود. در روز‌های آتی رسیدن به محدوده قیمتی ۲۷۲۴۰ که همپوشانی سطح فیبوناچی ۶۱.۸ درصد با الگوی هارمونیک AB=CD و هم زمان حمایت استاتیک در محدوده اشباع فروش اندیکاتور RSI و حمایت ۳/۱ گان فن احتمال نوسان مثبت سهم را زیاد می‌کند. از نظر زمانی ۱۳ کندل برای اتمام ظرف زمانی پایان اتمام موج CD نیاز است. در تایم هفتگی نیز در محدوده قیمتی فعلی نمودار به حمایت سقف ابرکومو رسیده است. برخی مقاومت‌ها در مسیر رشد نماد ۲۹۳۷۶، ۳۴۳۰۹ و ۳۸۶۸۱ (همپوشانی فیبوناچی ۳۸ و ۲۳ درصد با مقاومت استاتیک) و ۴۵۷۵۰ سقف تاریخی سهم می‌باشند. در صورت شکست حمایت ۲۷۲۴۰، سطح حمایتی بعدی ۲۴۸۸۷ می‌باشد که پیشتر در صعود شکسته شده لیکن پولبک به آن هنوز کامل نشده است.

خلاصه تحلیل تکنیکال دتوزیع

حمایت اول: ۲۷۲۴۰ ریال

حمایت دوم: ۲۴۸۸۷ ریال

نوع حمایت: چهار پارامتری

نوع الگو: AB=CD

وضعیت اندیکاتور RSI: اشباع فروش و محدوده حمایتی

واگرایی:

مقاومت اول:  ۲۹۳۷۶ ریال

مقاومت دوم: ۳۴۳۰۹ ریال

 

مطالب مرتبط