بی بی چک تا کی منفی نشون میده؟ علت مثبت شدن بعد از چند ساعت


اگر می خواهید بدانید بی بی چک تا کی منفی نشون میده و علت مثبت شدن بی بی چک بعد از چند ساعت چیست، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

بی بی چک تا کی منفی نشون میده؟ علت مثبت شدن آن بعد از چند ساعت چیست؟

استفاده از تست های بارداری خانگی یکی از راه های معمول برای تایید باردار بودن یا نبودن شماست. با این حال، خانم ها سوالات متعددی در مورد این تست های بارداری دارند. یکی از رایج ترین مسائلی که آنها با آن مواجه هستند این است که بی بی چک تا کی منفی نشون میده؟ علت مثبت شدن بی بی چک بعد از چند ساعت این یعنی چی؟ به خواندن ادامه دهید تا در مورد آن بیشتر بدانید.

همچنین بخوانید: بهترین دمنوش برای پریود شدن سریع

بی بی چک تا کی منفی نشون میده؟

اکثر تست های بارداری نیاز دارند که آزمایش را برای 3-5 دقیقه تنظیم کنید. اگر تست فراتر از زمان تعیین شده توصیه شده باقی بماند، این می تواند یک نتیجه آزمایش نادرست ایجاد کند.

همچنین بی بی چک ممکن است تا چند ماه اول بارداری منفی نشان دهد و علت آن اثر قلاب در بارداری است که یک نتیجه منفی کاذب است. این پدیده ای است که می تواند هم در آزمایش خون و هم در آزمایش ادرار بارداری رخ دهد. زنان ممکن است با وجود باردار بودن، در آزمایش ادرار یا خون بارداری نتیجه آزمایش منفی دریافت کنند. این می تواند در اوایل بارداری یا در موارد نادر اتفاق بیفتد – حتی در سه ماهه سوم، زمانی که کاملاً واضح است که شما حامله هستید.

ممکن است بی بی منفی کاذب نشان دهد، اگر:

  • تست را خیلی زود انجام دهید. هرچه زودتر تست بارداری خانگی را انجام دهید، تشخیص HCG برای آزمایش سخت‌تر می‌شود . برای دقیق ترین نتایج، تست بارداری خانگی را بعد از اولین روز از تاخیر قاعدگی انجام دهید.
  • نتایج آزمایش را خیلی زود بررسی کنید. زمانی که دستورالعمل‌های تست می‌گویند را رعایت کنید. تا زمانی که این مدت زمان سپری نشده است، آزمون را بررسی نکنید.
همچنین بخوانید: جلوگیری از بارداری بعد از ریختن اسپرم با زعفران

علت مثبت شدن بی بی چک بعد از چند ساعت چیست؟

علت مثبت شدن بی بی چک بعد از چند ساعت ظاهر شدن خط تبخیر است. اما خط تبیخیر چیست؟ معمولاً تست های بارداری توصیه می کنند قبل از خواندن آن حدود 3 دقیقه صبر کنید. اگر اجازه دهید بی بی چک بیش از حد طولانی بماند، آزمایش ممکن است نتیجه مثبت کاذب را نشان دهد. مثبت کاذب زمانی است که آزمایشات نشان می دهد شما باردار هستید در حالی که واقعاً باردار نیستید.

تست های بارداری خطوط تبخیر ناشی از تبخیر ادرار را در پنجره تست بارداری نشان می دهند. هنگامی که ادرار روی آن شروع به خشک شدن و ناپدید شدن می کند، یک خط بسیار کم رنگ در تست بارداری خانگی ظاهر می شود. این خط کم رنگ می تواند در هر تست بارداری خانگی ظاهر شود. در برخی موارد، خط تبخیر حتی نوار آنتی بادی را برجسته می کند و باعث می شود زنان فکر کنند که باردار هستند. همچنین ممکن است خط دوم مانند یک تورفتگی به نظر برسد. مهم است که این نتایج بی بی چک را مثبت ندانید.

علت مثبت شدن بی بی چک بعد از چند ساعت این است که برای خواندن نتایج آزمایشتان خیلی صبر کنید. یک پنجره آزمایشی خاص برای بررسی وجود دارد. اگر آن را نادیده بگیرید، به دلیل یک خط تبخیر، نتایج نادرستی دریافت خواهید کرد. خط تبخیر شبیه یک نتیجه مثبت تست بارداری است، بنابراین، خواندن دستورالعمل های مربوط به تست بارداری خانگی قبل از انجام آزمایش بسیار مهم است. شما باید دقیقا بدانید که چقدر باید منتظر بمانید تا نتایج را بخوانید. اگر از زمان تعیین شده فراتر بروید، در تست بارداری خط تبخیر خواهید داشت و نتایج نادرست دریافت خواهید کرد.

همچنین درک این نکته مهم است که هر زن ممکن است خط تبخیر را ببیند. این عمدتا به دلیل ترکیب شیمیایی منحصر به فرد ادرار است. ادرار برخی از زنان ممکن است خط تبخیر ایجاد کند، در حالی که برخی دیگر ممکن است هرگز این را نبینند. به دلیل این ترکیب شیمیایی ادرار که برخی از زنان بلافاصله پس از انجام آزمایش، خط تبخیر را می بینند، در حالی که برخی دیگر پس از یک ساعت یا بیشتر آن را مشاهده می کنند.

همچنین بخوانید: چند روز بعد از تاخیر پریود آزمایش خون و بی بی چک جواب میده؟

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو شرح دادیم که بی بی چک تا کی منفی نشون میده؟ علت مثبت شدن بی بی چک بعد از چند ساعت چیست. به طور کلی انجام تست بارداری در لحظه مناسب بسیار توصیه می شود. بهترین زمان استفاده از بی بی چک بعد از قاعدگی از دست رفته و آزمایش ادرار در اول صبح است. این به شما شانس بیشتری برای گرفتن نتیجه دقیق می دهد. امیدواریم این مطلب مورد پسند شما همراهان قرار گرفته باشد.

مطالب مرتبط