بهترین گیاهی سفت کننده واژن چیست؟ اگر واژن من تنگ است چه کار کنم؟


اگر به دنبال بهترین هستید تنگ کننده واژن گیاهی و می خواهید بدانید چگونه می توانید واژن خود را سفت کنید، این مقاله برای شما مناسب است.

تنگ کننده واژن گیاهی

آیا به دنبال راه هایی برای سفت کردن طبیعی دیواره های واژن خود هستید و می خواهید بدانید که بهترین تنگ کننده واژن چیست؟ زایمان و افزایش سن می تواند باعث شل شدن و ضعیف شدن ماهیچه های واژن شود که می تواند منجر به کاهش حس در حین رابطه جنسی و حتی از دست دادن عزت نفس شود، بنابراین زنان به دنبال راه هایی برای سفت کردن منظم دیواره های واژن هستند.

خوشبختانه، درمان‌های طبیعی می‌توانند به تقویت دیواره‌های واژن و بازگرداندن حالت ارتجاعی جوانی به بدن شما کمک کنند. در این پست به شما خواهیم گفت که برای سفت کردن واژن خود چه کاری انجام دهید. تا پایان متن با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید : علامت خارش لبه های بیرونی واژن چیست؟

بهترین گیاهی سفت کننده واژن چیست؟

وقتی صحبت از بهترین تونیک های گیاهی واژینال می شود، بسیاری از مردم تصور می کنند که آنها مفید هستند، اما واقعیت این است که آنها در بهترین حالت بی اثر هستند و در بدترین حالت می توانند به بدن شما آسیب برسانند.

وقتی صحبت از هر گونه آبمیوه (لیمو، سرکه سیب و غیره) یا گیاهان دارویی برای سفت کردن واژن شما می شود، به طور کلی توصیه می کنیم که وارد کردن مواد شیمیایی به بدن شما که از نظر پزشکی ضروری نیستند، سالم نیست.

واژن شما تعادل pH طبیعی دارد و افزودن این نوع مواد خشن می تواند راه طبیعی خود تنظیمی بدن شما را مختل کند. بسیاری از این داروهای به اصطلاح خانگی بسیار اسیدی هستند. این مواد فقط بافت ها را تحریک می کنند به طوری که ملتهب می شوند و زمانی که پوشش واژن واقعاً با التهاب متورم شده است، توهم کانال واژن تنگ تر را ایجاد می کند.

این رویکرد درستی برای حل مشکل نیست. همچنین، تحریک مطمئناً رابطه جنسی را برای یک زن لذت‌بخش‌تر نمی‌کند و همچنین عدم تعادل pH این ماده باعث نمی‌شود که او پس از استفاده از یک ماده خارجی دوره‌های طولانی مدت داشته باشد.

با این حال، برخی از بهترین داروهای تونیک واژینال گیاهی عبارتند از:

1. آلوئه ورا برای سفت کردن واژن

از آنجایی که آلوئه ورا به عنوان یک گیاه ترمیم کننده شناخته می شود، برای رفع شلی واژن نیز استفاده می شود. روش استفاده به شرح زیر است:

  • ژل گیاهی آلوئه ورا را بردارید و در ظرفی قرار دهید.
  • دست های خود را بشویید و از این ژل با انگشت خود در اطراف واژن استفاده کنید.
همچنین بخوانید : نحوه مصرف قرص مترونیدازول 500 برای عفونت واژن

2. مارچوبه برای سفت کردن واژن

این گیاه ترشحات هورمونی را تنظیم می کند و به عنوان تقویت کننده دستگاه تناسلی عمل می کند و از قدیم الایام برای این منظور استفاده می شده است.

3. سفت کردن واژن با آب انار

شاید شنیده باشید که سفت کردن واژن با نشستن در تابه حاوی آب انار موثر است، این ماده به بازیابی حالت ارتجاعی واژن کمک می کند، زیرا می تواند بافت این ناحیه را جوان کند.

5. کوهوش سیاه، گیاه تنگ کننده واژن

کوهوش سیاه گیاهی است که در حل بسیاری از مشکلات زنانه موثر است. ایزوفلاون های موجود در آن دارای خواص فیتواستروژنیک بوده و برای جوان سازی اندام های تناسلی زنان مفید است. برای این منظور باید عصاره این گیاه را تهیه کرده و روی عضلات داخلی و خارجی واژن استفاده کنید. بهتر است زنان باردار و شیرده از مصرف آن خودداری کنند.

اگر واژن من تنگ است چه کار کنم؟

در پاسخ به اینکه اگر واژنم سفت است چه کنم باید بگوییم بی ضررترین کاری که می توانید انجام دهید انجام ورزش است. البته باید عضلات مورد نظر شناسایی شده و تمرینات مداوم در این نواحی انجام شود. باید بدانید که تمرینات کگل به تنهایی نتیجه دلخواه را نمی دهد.

1. ورزش کگل

کگل در تقویت کف لگن، کاهش بی اختیاری و بهبود رضایت جنسی بسیار موثر است. کگل ماهیچه های کف لگن را در چندین ست تکرار در طول روز سفت می کند. به ماهیچه هایی که برای نگه داشتن ادرار استفاده می کنید فکر کنید – این ماهیچه هایی هستند که می خواهید هدف قرار دهید. با این حال، در حالی که عضلات کف لگن به حمایت از واژن و ساختارهای اطراف کمک می کنند، دیواره های واژن را تشکیل نمی دهند.

همچنین بخوانید : درمان خانگی عفونت واژن با نمک

2. اسکات با وزنه

اسکات با وزنه به تقویت عضلات لگن کمک می کند. برای سفت کردن عضلات واژن در حین انجام حرکات اسکات با وزنه، سعی کنید فشار بیشتری به عضلات لگن وارد کنید.

3. پیلاتس

پیلاتس یکی از معدود ورزش های بدن است که می تواند به سفت شدن و تقویت عضلات کف لگن کمک کند. این امر با تمرکز بر درگیر شدن ماهیچه های مرکزی از جمله عضلات شکم و کف لگن در طول حرکات مختلف به دست می آید.

در حالی که پیلاتس یک راه عالی برای تقویت طبیعی کف لگن شما است، کلاس ها می توانند گران باشند. مگر اینکه این روال با مربی ای همراه باشد که بر تمرینات کف لگن تاکید دارد و به درستی فرد را به تمرکز روی کف لگن هدایت می کند، ممکن است واژن شما را به اندازه کافی تقویت نکند که آن را “سفت” کند.

4. اسکات

این تمرین به افزایش گردش خون در ناحیه لگن و همچنین سفت شدن دیواره واژن کمک می کند. برای انجام صحیح اسکات، پاهای خود را کمی به عرض لگن باز کنید و آنها را در حالت اسکات پایین بیاورید تا ران های شما موازی یا نزدیک به زمین شوند. این وضعیت را به مدت 10-15 ثانیه قبل از ایستادن دوباره حفظ کنید.

همچنین بخوانید : پماد برای خارش واژن

آخرین کلمه

سفت کردن دیواره های واژن یک گام ضروری برای حفظ سلامت جنسی شماست. بسیاری از درمان های خانگی آسان وجود دارد که می توانید از آنها برای سفت کردن طبیعی دیواره های واژن و بهبود استحکام کلی کف لگن استفاده کنید. از تمرینات کگل گرفته تا داروهای گیاهی، این درمان‌های طبیعی راه‌های ایمن و مؤثر برای قوی و سالم نگه داشتن واژن شما برای سال‌های آینده هستند.

پس دیگر منتظر نمانید – همین امروز اقدام کنید! اگرچه اثربخشی این درمان های خانگی ثابت شده است، اما همیشه توصیه می شود در صورت بروز عوارض با پزشک مشورت کنید. اگر به روش های طبیعی سفت کردن دیواره های واژن شک دارید، با متخصص زنان مشورت کنید.

مطالب مرتبط