بهترین چای برای چربی خون بالا و کاهش آنها; عرقیات مفید برای کاهش چربی خون


اگر چربی بالایی دارید و به دنبال یک درمان خانگی که شامل عرق و بهترین چای برای چربی خون بالا یا پایین هستید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

بهترین چای برای چربی خون

چربی خون یکی از مشکلات رایج سلامتی است که افراد در سنین مختلف را درگیر می کند و یکی از مهم ترین دلایل آن عدم تغذیه سالم و کم تحرکی است. در این مقاله از آلامو به ارائه بهترین چای برای چربی خون می پردازیم و نمونه هایی از عرقیات مفید برای کاهش چربی خون را بیان می کنیم. اما ابتدا باید بگوییم چربی خون چیست.

همچنین بخوانید: بهترین چای برای پریود شدن و شروع سریع پریود

چربی خون چیست؟

لیپید اصطلاحی است که برای توصیف تمام چربی های موجود در خون از جمله کلسترول و تری گلیسیرید استفاده می شود. به طور کلی چربی خون بالا باعث ایجاد بیماری هایی از جمله بیماری قلبی در بیمار می شود.

بدن همه افراد دارای کلسترول خوب و بد است. بدن برای عملکرد فعال و تولید ویتامین ها به کلسترول خوب نیاز دارد. سطوح بالای کلسترول بد می تواند جریان خون در رگ ها را کاهش دهد و باعث مشکلات مزمن قلبی شود. تری گلیسیرید نوع دیگری از چربی تولید شده در کبد است که از طریق غذا نیز وارد بدن می شود. داروهای مختلف گیاهی و شیمیایی به بیمار کمک می کند تا چربی خون را کاهش دهد و در نتیجه از عوارض جدی جلوگیری کند.

بهترین چای برای چربی خون بالا و کاهش آنها

1. چای تخم گشنیز برای کاهش چربی خون

مصرف چای تخم گشنیز در صبح باعث بهبود سطح کلسترول خوب بدن و کاهش کلسترول بد می شود. برای این کار باید آب را با تخم گشنیز حرارت دهید تا بجوشد و سپس بگذارید یک شب خنک شود. صبح آب تصفیه شده بنوشید.

2. چای سبز برای کاهش چربی خون

نوشیدن یک یا دو فنجان چای سبز در روز می تواند به کاهش کلسترول خون کمک کند. آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز به کاهش سطح کلسترول بد در بدن کمک می کند و به شما احساس سبکی و فعالیت می دهد.

3. چای سفید برای چربی خون بالا

از آنجایی که چای چربی سفید حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است، به کاهش چربی خون و جلوگیری از تشکیل سلول های چربی کمک می کند. مصرف این چای به مرور زمان باعث کاهش وزن نیز می شود.

4. چای رزماری برای کاهش چربی خون بالا

چای رزماری یک ترکیب ادرارآور است و به همین دلیل بدن را سم زدایی می کند. چای رزماری در کنترل چربی خون موثر است. در واقع دلیل اینکه این چای ادرارآور است این است که چربی بدن را می سوزاند و آب تولید می کند.

5. چای زنجبیل برای کاهش چربی شکم

مصرف چای زنجبیل یکی از بهترین راه ها برای کاهش چربی خون است. همچنین این چای چربی بدن را می سوزاند و به کاهش وزن کمک می کند. برای این منظور لازم است آب را بجوشانید و یک قاشق غذاخوری زنجبیل به آن اضافه کنید و بگذارید پانزده دقیقه بجوشد.

همچنین بخوانید: بهترین زمان برای خوردن عرق کاسنی و چاترا برای کبد چرب

6. چای رازیانه برای کاهش چربی و کلسترول

این چای برای کاهش چربی بالا نیز بسیار توصیه می شود. برای این کار دانه های رازیانه را در یک کتری آب جوش بریزید و اجازه دهید 10 دقیقه دم بکشد. سپس با مقداری عسل بخورید.

عرقیات مفید برای کاهش چربی خون

1. برای کاهش چربی خون عرق کنید

ایراک شاطره با نام های شاه تراج; پیت پاپارا و باکل الملک معروف است. این گیاه گیاهی از قدیم در طب سنتی مورد استفاده بوده و برای چربی خون نیز توصیه می شود.

2. عرق کاسنی برای چربی خون

عرق کاسنی گیاه بسیار خاصی است که کلسترول بد را کاهش می دهد و از رسوب آن در رگ ها جلوگیری می کند و در نتیجه از سکته قلبی جلوگیری می کند. این خاصیت به دلیل وجود اینولین است.

3. عرق خارش دار برای کنترل چربی

یکی دیگر از گیاهان مفید برای کاهش چربی خون، گیاه خارش است که به نام های هاربیز، دوده تیکان و علف منجوبین معروف است. این عرق در کاهش چربی خون و عوارض ناشی از بالا بودن آن نیز مفید است.

4. تعریق برای کاهش چربی خون

مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که تعریق با کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید در کاهش چربی خون موثر است. مصرف این عصاره گیاهی کلسترول بد را کاهش داده و سطح کلسترول خوب را متعادل نگه می دارد.

همچنین بخوانید : ترشک و آبلیمو برای کبد چرب

5. عرق کیالک برای کنترل چربی خون

عرق کیالک یا عصاره زالزالک نیز سطح چربی خون را کاهش می دهد. این عصاره میزان تری گلیسیرید و کلسترول را متعادل می کند و از تشکیل پلاک در رگ ها جلوگیری می کند. بنابراین، از عوارض جانبی محتوای چربی بالا مانند حمله قلبی جلوگیری می کند.

آخرین کلمه

امیدواریم مجموعه ارائه شده از بهترین دمنوش ها و عرقیات کاهش چربی خون برای شما مفید بوده باشد. توجه داشته باشید که مصرف بی رویه هر یک از دمنوش ها یا عرقیات گیاهی به مقدار زیاد نیز می تواند برای بدن مشکلاتی ایجاد کند. به همین دلیل بهتر است قبل از استفاده با متخصصان مشورت کنید.

مطالب مرتبط