بهترین نذر برای گرفتن حاجت چیست؟ چه نذری زود حاجت میده؟


نذر کردن یکی از موثرترین راه ها برای رسیدن به حاجت است. در ادامه این متن بهترین نذر برای گرفتن حاجت را به شما همراهان معرفی می کنیم.

بهترین نذر برای گرفتن حاجت

گاهی در زندگی گرفتاری های رخ می دهد که شخص به دنبال راه حل آن است و به این منظور متوسل به اولیا خداوند و نذر می شود. نذر کردن یکی از راه های مستجاب شدن حاجات است که دارای آداب خاصی نیز می باشد. اما چه نذری زود حاجت می دهد و بهترین نذر برای گرفتن حاجت چیست؟ در ادامه این متن به شرح آن می پردازیم.

بهترین نذر برای گرفتن حاجت چیست؟

در جواب این سوال که بهترین نذر برای گرفتن حاجت چیست و زودتر خواسته فرد را برآورده می کند، باید بگوییم نذر برای ائمه معصوم علیه السلام است. برای مثال شخص نیت می کند در صورت مستجات شدن حاجت، یک ختم قرآن را بخواند و ثواب آن را به یکی از معصومین (ع) هدیه نماید، یا روزه بگیرید و ثواب آن را هدیه کند.

همانطور که گفتیم نذر آداب مخصوصی دارد از جمله آنکه باید صیغه نذر خوانده شود، البته الزامی به عربی خواندن آن نیست. برای مثال اگر بگوید نذر می کنم مسافر من به سلامت برسد و به راه خداوند صد تومان به شخص تهیدست بدهم، نذر او صحیح می باشد. البته شخصی که نذر می کند باید مکلف و عاقل باشد و زمان نذر تحت اختیار خود باشد. در واقع نذری که شخص در هنگام اجبار یا عصبانیت گفته باشد، صحیح نمی باشد. پس نذر کاری است که مومن برای رضای خداوند انجام می دهد یا کاری است که برای خشنودی خداوند آن را ترک می کند.

با این حال نباید فراموش کنیم که گاهی با نذرهای مختلف و تلاش شخص به حاجت خود نمی رسد. در این جا نباید به اهمیت نذر شک کرد، زیرا گاهی شخص چیزی را می خواهد که خداوند آن را به صلاح او نمی داند و یا ممکن است در آینده به ضرر وی باشد، پس حاجت او را به تاخیر می اندازد تا زمان مناسب آن برسد.

همچنین بخوانید: دعای نادعلی برای حاجت فوری

چه نذری زود حاجت میده؟

نذر صلوات و سوره های قرآن برای برآورده شدن حاجات یکی از مجربترین نذرها است که می تواند در توسل به یکی از ائمه معصوم یا اصحاب آنها باشد:

  • نذر 400 مرتبه سوره مبارکه قدر و هدیه آن به حضرت خدیجه و حضرت نرجس
  • نذر 100 ذکر صلوات و توسل به حضرت زینب (س)
  • نذر 124000 ذکر صلوات
  • برای مدت 40 روز و روزانه 557 ذکر صلوات بفرستید تا حاجت شما مستجاب گردد.

همچنین می توان دیگر انواع نذر صلوات اشاره کرد:

1. نذر صلوات و هدیه به حضرت ابوالفضل (ع)

برای مدت 40 روز، روزانه 133 ذکر صلوات بفرستید.

2. نذر صلوات و هدیه به حضرت حمزه سیدالشهدا (ع)

برای خام توسل به حضرت حمزه (ع) مدت 40 روز و روزانه 60 ذکر صلوات بفرستید.

3. نذر صلوات و هدیه به ام البنین (س)

برای ختم توسل به ام البنین به مدت 40 روز و روزانه 135 مرتبه ذکر صلوات بفرستید.

4. نذر صلوات و هدیه به حضرت مسلم بن عقیل (ع)

برای ختم توسل به حضرت مسلم (ع) به مدت 40 روز، روزانه 170 مرتبه ذکر صلوات بفرستید.

همچنین بخوانید: سوره یاسین برای حاجت

وفای به نذر

وفا کردن به نذر به نوعی شکر و سپاس از پروردگار است و همچنین اطاعت از خداوند واجب است؛ اما اگر نذر شما تنها از ذهن و دل گذشته باشد، بر شما واجب نمی شود. وفای به نذر تنها وقتی واجب است که صیغه عربی یا فارسی آن خوانده شده باشد، به این صورت که:

“بر عهده من است که اگر فلان حاجت من اجابت شد، فلان کار را برای خدا انجام بدهم.”

کفاره نذر

اگر وفای به نذر بر کسی واجب باشد اما مختارانه به آن عمل نکند، باید کفاره بدهد. کفاره ترک نذر نیز به سه صورت پرداخت می شود:

  • آزاد کردن اسیر
  • سیر کردن 10 فقیر
  • تهیه لباس به 10 فقیر

سخن آخر

همانطور که در این متن گفته شد بهترین نذر برای گرفتن حاجت، نذر برای ائمه معصوم می باشد. به علاوه گفتیم در نذر کردن لازم است آداب آن رعایت شود از جمله اینکه صیغه نذر خوانده شود و شخص نذر کننده شرایط لازم را دارا باشد. از طرفی نذر کردن و عدم انجام آن نیز کفاره دارد. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر شما تجربه ای از نذرهای مجرب دارید که زود حاجت میدهد می توانید آن را در بخش نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط