بهترین منابع هندسه کنکور 1403


درس هندسه یکی از درس‌های پیچیده و دشواری است که برای اکثر دانش‌آموزان به یک چالش تبدیل شده است. برای حل مسائل هندسه صرفا حفظ کردن چند سری فرمول کافی نیست؛ بلکه دانش‌آموزان باید درک سه بعدی و فضایی خوبی داشته باشند. متاسفانه در اکثر مدارس روش تدریس درس هندسه درست نیست و همین امر تاثیر زیادی روی یادگیری دانش‌آموزان می‌گذارد.

داوطلبان کنکور ریاضی باید اهمیت زیادی به درس هندسه بدهند؛ زیرا یکی از درس‌های اصلی آن‌ها محسوب می‌شود. تهیه یک منبع خوب برای درس هندسه می‌تواند شما را برای همیشه با این درس آشتی دهد، در ادامه برخی از بهترین منابع هندسه کنکور 1403 را معرفی می‌کنیم.

اهمیت درس هندسه برای داوطلبان رشته‌ ریاضی

درس هندسه یکی از درس‌هایی است که کاربرد زیادی در زندگی روزمره ما دارد؛ اما متاسفانه اکثر دانش‌آموزان به دلیل اینکه هنوز به فهم درستی از این درس و روش مطالعه آن نرسیده‌اند، نمی‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. این در حالی است که اگر منبع شما در این درس به خوبی انتخاب شود، متوجه می‌شوید که هندسه چه درس شیرین و جذابی است.

اهمیت درس هندسه برای داوطلبان رشته ریاضی بسیار زیاد است؛ زیرا این داوطلبان در هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم این درس را مطالعه می‌کنند و در هر پایه کتاب درسی جداگانه‌ای برای این درس دارند.

بهترین منابع هندسه دهم

کتاب هندسه پایه دهم مهم‌ترین کتاب هندسه بین سه پایه است؛ زیرا مفاهیم اولیه درس هندسه در این کتاب تدریس می‌شوند و اگر دواطلبان مطالب کتاب هندسه دهم را به خوبی یاد نگیرند، برای یادگیری هندسه سایر پایه‌ها دچار مشکل می‌شوند. در ادامه برخی از بهترین منابع درس هندسه دهم را معرفی می‌کنیم:

بهترین کتاب‌های هندسه دهم برای امتحانات مدرسه

ماجراهای من و درسام هندسه دهم خیلی سبز

مجموعه کتاب‌های ماجراهای من و درسام به منظور کسب نمره 20 در امتحانات مدرسه تالیف شده‌اند؛ پس تمام سوالات این کتاب تشریحی هستند و در این کتاب خبری از سوالات تستی نیست. درسنامه این کتاب کامل و جامع است و مولف در آن سعی کرده خط به خط مفاهیم و مطالب کتاب درسی را تدریس کند؛ البته برای کسب نتیجه بهتر باید حتما کتاب درسی را هم در کنار این منبع مطالعه کنید. در این کتاب علاوه بر سوالات تشریحی متنوع، آزمون‌های نیمسال اول و دوم به همراه پاسخنامه آن‌ها ارائه شده است.

دی وی دی آموزش مفهومی هندسه دهم رهپویان دانش و اندیشه

برخی از دانش‌آموزان ارتباط بهتری با دی وی دی آموزشی برقرار می‌کنند، یک دی وی دی آموزشی خوب می‌تواند جایگزین شرکت در کلاس درس باشد. دی وی دی آموزش مفهومی هندسه دهم رهپویان دانش و اندیشه، پایه‌ای‌ترین مفاهیم درس هندسه را با بیانی شیوا و جذاب تدریس می‌کند. این مجموعه شامل ۴ حلقه دی وی دی است که در آن مفاهیم درس هندسه پایه دهم در ۲۶ جلسه آموزشی تدریس می‌شود.

کتاب کار هندسه دهم خیلی سبز

این کتاب شامل دو قسمت اصلی؛ یعنی درسنامه جامع و کاربردی و نمونه سوالات تشریحی و امتحانی است. همان طور که از نام کتاب مشخص است، این محصول یک کتاب کار است که باید در طول سال تحصیلی و به موازات تدریس معلم از آن استفاده کنید.

پرتکرار هندسه دهم قلم چی

مطالب این کتاب بر اساس موضوعات کتاب درسی پیمانه‌ای شده است؛ هر پیمانه با سوالات ساده‌تر شروع می‌شود و کم کم سطح سوالات بالاتر می‌رود؛ به عبارت دیگر تدریس مطالب به کمک مثال صورت می‌گیرد. در این کتاب پرتکرارترین سوالات امتحانی بهترین مدارس سراسر کشور جمع آوری شده است.

آموزش و کار هندسه دهم خوشخوان

هدف از تالیف این کتاب آموزش مطالب هندسه دهم از سطح مقدماتی تا پیشرفته است، اگرچه این کتاب برای هر دانش‌آموزی با هر سطحی قابل استفاده است؛ اما مولف این کتاب نگاه ویژه‌‌ای به دانش آموزان ممتاز دارد. درسنامه این کتاب نه تنها همه مطالب کتاب درسی را پوشش می‌دهد بلکه شامل برخی نکات فراتر از کتاب درسی (اما مرتبط با مفاهیم آن) هم هست. در درسنامه بعد از تدریس هر مطلب، مولف از حل مثال برای آموزش بهتر مفاهیم استفاده می‌کند. سوالات این کتاب به دو صورت تشریحی و تستی هستند و هر سوال پاسخنامه کاملی دارد.

نوبت بهترین منابع هندسه دهم (برای امتحانات) نوع کتاب
1 ماجراهای من و درسام هندسه دهم خیلی سبز درسنامه کامل+ سوالات تشریحی+ آزمون
2 دی وی دی آموزش مفهومی هندسه دهم رهپویان دانش و اندیشه تدریس کامل مفاهیم درسی
3 کتاب کار هندسه دهم خیلی سبز درسنامه کامل+ سوالات تشریحی
4 پرتکرار هندسه دهم قلم چی مثال+ سوالات امتحانی
5 آموزش و کار هندسه دهم خوشخوان درسنامه کامل+ سوالات تستی و تشریحی
بهترین کتاب‌های هندسه دهم برای امتحانات مدرسه

بهترین کتاب‌های هندسه 10 برای کنکور

هندسه دهم میکرو گاج

این کتاب نمونه یک کتاب تستی و کنکوری است؛ زیرا درسنامه آن مختصر و نکته‌وار است اما با این حال تمامی مطالب کتاب درسی را پوشش می‌دهد. همه سوالات این کتاب تستی هستند و شامل تست‌های کنکورهای سال‌های اخیر و سوالات تالیفی (مشابه کنکور) می‌شوند. سوالات این کتاب طبقه بندی شده‌اند و در هر قسمت از آسان به سخت چیده شده‌اند.

هندسه دهم سیر تا پیاز گاج

این کتاب یکی از کامل‌ترین منابع کمک آموزشی برای درس هندسه است؛ زیرا سه کتاب به صورت همزمان در یک کتاب گنجانده شده‌اند؛ کتاب اول درسنامه، کتاب دوم تست و کتاب سوم شامل سوالات تشریحی و امتحانی است. در قسمت درسنامه مفاهیم به کمک حل سوالات تستی و تشریحی آموزش داده می‌شوند؛ البته توصیه می‌کنیم در کنار درسنامه این کتاب، جزوه معلم یا کتاب درسی را هم مطالعه کنید. در قسمت بانک تست این کتاب، تست‌های استاندارد طبقه بندی شده و در قسمت بانک سوال، سوالات امتحانات تشریحی چند سال گذشته ارائه شده است.دانلود بخشی از کتاب


هندسه دهم سه بعدی الگو

تهیه این کتاب یک تیر و دو نشان به حساب می‌آید؛ زیرا این کتاب هم شامل سوالات تستی است و داوطلبان را برای شرکت در کنکور سراسری آماده می‌کند، هم سوالات تشریحی متنوعی دارد و برای شرکت در امتحانات مدرسه مناسب است. درسنامه این کتاب جامع و کامل است و لحنی روان و قابل فهم دارد؛ مولف برای تدریس بهتر نکات، در هر قسمت از حل نمونه سوال و رسم شکل و نمودار بهره گرفته است.

هندسه دهم نردبام خیلی سبز

سری کتاب‌های نردبام خیلی سبز، کتاب‌هایی با سطح پیشرفته هستند و بیشتر برای دانش‌آموزان ممتاز کاربرد دارند. حجم درسنامه این کتاب زیاد نیست و درسنامه به صورت مختصر و کاربردی است. سطح سوالات این کتاب بالا است؛ پس اگر هنوز یادگیری کاملی در درس هندسه ندارید، باید ابتدا روی مطالب کتاب درسی یا جزوه معلم کاملا مسلط شوید سپس به سراغ این کتاب بروید.

اقیانوس نکته و تست هندسه دهم مبتکران

این کتاب یک کتاب تست محور است و مولف در آن به تست‌های کنکورهای سال‌های گذشته و سوالات تالیفی پرداخته است. تست‌های این کتاب طبقه بندی شده‌اند و سوالات مهم علامت‌دار هستند؛ همه دانش‌آموزان با هر سطحی می‌توانند از این کتاب استفاده کنند.

هندسه دهم تیزهوشان علامه حلی و هندسه دهم دریافت دو کتاب دیگری هستند که برای کنکوری‌ها در پایه دهم پیشنهاد می‌کنیم. این دو کتاب تقریبا رویکرد مشابهی دارند و با استفاده از مثال و تمرین، مطالب درسی را آموزش داده‌اند. همچنین برای تثبیت مطالب، سوالات چهارگزینه‌ای تالیفی و کنکوری به همراه پاسخ‌نامه کامل و تشریحی در محتوای کتاب گنجانده شده‌است.

نوبت بهترین منابع هندسه دهم (برای کنکور) نوع کتاب
1 هندسه دهم میکرو گاج درسنامه محتصر+ تست‌های کنکوری
2 هندسه دهم سیر تا پیاز گاج درسنامه کاربردی+ بانک تست+ بانک سوال
3 هندسه دهم سه بعدی الگو درسنامه کامل+ سوالات تستی و تشریحی
4 هندسه دهم نردبام خیلی سبز درسنامه کامل+ سوالات سطح بالا
5 اقیانوس نکته و تست هندسه دهم مبتکران بانک تست طبقه‌بندی‌شده
6 هندسه دهم تیزهوشان علامه حلی درسنامه کاربردی+ تمرین وسوال+ پاسخ‌نامه تشریحی
7 هندسه دهم دریافت سوالات تستی+ پاسخنامه تشریحی
بهترین کتاب‌های هندسه دهم برای کنکوری‌ها

بهترین منابع هندسه یازدهم

در قسمت قبلی بهترین کتاب‌های هندسه دهم را معرفی کردیم، اکثر انتشاراتی که از آن‌ها نام بردیم، کتاب‌های هندسه پایه یازدهم را هم تالیف کرده‌اند. پس در ادامه برای جلوگیری از طولانی شدن مقاله، فقط کتاب‌های جدید را معرفی می‌کنیم. برای مطالعه ویژگی‌های کتاب‌های تکراری، می‌توانید توضیحات مربوط به آن‌ها را در قسمت” بهترین کتاب‌های هندسه دهم” پیدا کنید.

بهترین کتاب‌های هندسه یازدهم برای امتحانات مدرسه

آموزش شگفت انگیز هندسه یازدهم خیلی سبز

این کتاب به منظور تدریس کامل و مفهومی مطالب کتاب درسی تالیف شده است و درسنامه آن با لحن ساده و روان همه مطالب را کاملا پوشش داده است؛ پس اگر سطح خوبی در درس هندسه ندارید، این کتاب یک انتخاب مناسب برای شما محسوب می‌شود. مولف در این کتاب بعد از درسنامه، به سوالات امتحانی و تشریحی و پس از آن به سوالات تستی پرداخته است. در انتهای این کتاب قسمتی با عنوان “مسائل با چالش بیشتر” مطرح شده است که سوالات آن مخصوص دانش‌آموزان قوی و ممتاز است.

دی وی دی آموزش مفهومی هندسه دهم رهپویان دانش و اندیشه

این محصول شامل 50 ساعت تدریس است که در 4 حلقه دی وی دی گنجانده شده است. برای اطلاع از سایر ویژگی‌های آن، به قسمت بهترین کتاب‌های هندسه دهم مراجعه کنید.

ماجراهای من و درسام هندسه یازدهم خیلی سبز

برای اطلاع از ویژگی‌های این کتاب به قسمت بهترین کتاب‌های هندسه دهم مراجعه کنید.

همچنین از دیگر کتاب‌های هندسه یازدهم، مناسب برای امتحانات مدارس، کتاب‌های زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

این کتاب‌ها کلیه مطالب درسی را پوشش داده‌اند و درسنامه‌های آن‌ها جامع، کاربردی و همرا با مثال و تمرین برای یادگیری بیشتر آورده شده‌است؛ و پس از آن به سوالات تشریحی تالیفی، سوالات امتحانات نهایی مدارس و همچنین آزمون پرداخته است. در ادامه منابع معرفی شده در این قسمت را در قالب جدول مشاهده کنید.

نوبت بهترین منابع هندسه یازدهم (برای امتحانات) نوع کتاب
1 آموزش شگفت انگیز هندسه یازدهم خیلی سبز درسنامه کامل+ سوالات تستی و تشریحی
2 دی وی دی آموزش مفهومی هندسه دهم رهپویان دانش و اندیشه تدریس کامل مفاهیم درسی
3 ماجراهای من و درسام هندسه یازدهم خیلی سبز درسنامه کامل+ سوالات تشریحی+ آزمون
4 کار هندسه یازدهم خیلی سبز درسنامه کامل+ نمونه سوالات تشریحی
5 آموزش و کار هندسه یازدهم خوشخوان درسنامه کامل+ نمونه سوالات امتحانی
6 پرتکرار هندسه یازدهم قلم چی درسنامه کاربردی+ سوالات امتحانی+ آزمون
بهترین کتاب‌های هندسه یازدهم برای امتحانات مدرسه

بهترین کتاب‌های هندسه یازدهم برای کنکور

کتاب درسی هندسه یازدهم زیر ذره بین کاپ

مولف این کتاب تلاش کرده است تمامی نکاتی که برای طراحان سوالات کنکور مهم هستند؛ اما ممکن است از دید داوطلبان مخفی بمانند را مورد بررسی قرار دهد. در واقع داوطلبان بعد از حل کردن تست‌های متنوع این کتاب، دید تازه‌ای نسبت به مفاهیم کتاب درسی پیدا می‌کنند و نگاه موشکافانه و دقیق‌تری به این مطالب خواهند داشت.

پاور تست هندسه یازدهم مهروماه

در این کتاب هر فصل به چند قسمت تقسیم می‌شود و در ابتدای هر قسمت یک درسنامه مختصر و کاربردی قرار دارد، در واقع این کتاب از دو قسمت اصلی؛ یعنی آموزش و تست تشکیل شده است. البته قسمت درسنامه این کتاب برای دانش‌آموزان متوسط و قوی طراحی شده است و مفاهیم را جزء به جزء مورد بررسی قرار نمی‌دهد؛ پس لازم است ابتدا روی جزوه یا یک منبع درسنامه محور مسلط شوید سپس سراغ این کتاب بروید.

هندسه یازدهم تست خیلی سبز

مولف این کتاب در قسمت درسنامه بیشتر نکات تستی ضروری و اصلی را بیان کرده است و از زیاده گویی و بیان مطالب اضافی خودداری کرده است. سوالات این کتاب شامل تست‌های کنکورهای سال‌های اخیر و سوالات تالیفی هستند و از آسان به سخت چیده شده‌اند. در این کتاب انواع تیپ‌های مختلف تستی مورد بررسی قرار گرفته‌اند و هر دانش‌آموزی با هر سطحی می‌تواند از این کتاب استفاده کند. مطالعه کتاب درسی و جزوه معلم در کنار مطالعه این کتاب توصیه می‌شود.

هندسه یازدهم سیر تا پیاز گاج

برای اطلاع از ویژگی‌های این کتاب به قسمت بهترین کتاب‌های هندسه دهم مراجعه کنید.

همچنین سه کتابی که در ادامه معرفی می‌کنیم دارای درسنامه‌های جامع و کاربردی هستند و انواع سوالات تالیفی، نمونه سوالات امتحانی و تست‌های کنکور سال‌های اخیر در محتوای آن‌ها گنجانده شده‌است:

نوبت بهترین منابع هندسه یازدهم (برای کنکور) نوع کتاب
1 کتاب درسی هندسه یازدهم زیر ذره بین کاپ درسنامه کامل+ تست
2 پاور تست هندسه یازدهم مهروماه درسنامه مختصر+ تست
3 هندسه یازدهم تست خیلی سبز درسنامه مختصر+ سوالات تالیفی+ تست کنکوری
4 هندسه یازدهم سیر تا پیاز گاج درسنامه کاربردی+ بانک تست+ بانک سوال
5 هندسه یازدهم سه بعدی الگو درسنامه کامل+ نمونه سوالات تالیفی و امتحانی
6 اقیانوس نکته و تست هندسه یازدهم مبتکران درسنامه کامل+ تست‌های تالیفی وکنکوری
7 هندسه یازدهم میکرو گاج درسنامه کامل+ تست‌های تالیفی وکنکوری
بهترین کتاب‌های هندسه یازدهم برای کنکور

بهترین کتاب‌های هندسه دوازدهم

در این قسمت برای جلوگیری از طولانی شدن مقاله، فقط کتاب‌هایی را معرفی می‌کنیم که قبلا یک نمونه از آن‌ها را معرفی نکرده باشیم. برای اطلاع بیشتر از ویژگی‌های سایر کتاب‌ها می‌توانید به قسمت “بهترین کتاب‌های هندسه دهم” در همین مقاله مراجعه کنید.

بهترین کتاب‌های هندسه دوازدهم برای امتحانات مدرسه

500 سوال تشریحی هندسه دوازدهم قلم چی

اگر به دنبال یک منبع کامل از سوالات امتحانات نهایی سال‌های گذشته هستید، کتاب 500 سوال تشریحی هندسه دوازدهم قلم چی را به شما توصیه می‌کنیم. در ابتدای هر فصل سه درخت دانش به منظور طبقه‌بندی بهتر موضوعات رسم شده است. این کتاب شامل 15 پیمانه 10 سوالی و 13 پیمانه 20 سوالی است و علاوه بر 500 سوال تشریحی شناسنامه‌دار، دو آزمون 20 نمره‌ای نیمسال اول و چهار آزمون 20 نمره‌ای پایان سال را شامل می‌شود.

همچنین سه کتابی که در ادمه معرفی می‌کنیم از دسته کتاب‌های معرفی شده در همین محتوا هستند که می‌توانید ویژگی‌های آن‌ها را از قسمت بهترین کتاب‌های هندسه دهم مطالعه کنید.

نوبت بهترین منابع هندسه دوازدهم (برای امتحانات) نوع کتاب
1 500 سوال تشریحی هندسه دوازدهم قلم چی سوالات تشریحی+ آزمون
2 آموزش شگفت انگیز هندسه دوازدهم خیلی سبز درسنامه کامل+ سوالات تشریحی+ تست
3 ماجراهای من و درسام هندسه یازدهم خیلی سبز درسنامه کامل+ سوالات تشریحی+ آزمون
4 دی وی دی آموزش مفهومی هندسه دهم رهپویان دانش و اندیشه تدریس کامل مفاهیم درسی
بهترین کتاب‌های هندسه دوازدهم برای امتحانات مدرسه

بهترین کتاب‌های هندسه دوازدهم برای کنکور

هندسه دوازدهم خوشخوان

این کتاب با کتاب آموزش و کار هندسه خوشخوان متفاوت است و مخصوص شرکت در کنکور سراسری است. این کتاب از دو قسمت اصلی تشکیل شده است. قسمت اول درسنامه کامل و جامع و در عین حال کوتاه و کاربردی است و قسمت دوم شامل سوالات تستی استاندارد طبقه بندی شده است. در این کتاب علاوه بر انواع تیپ‌های رایج سوالات کنکور، به سوالات و نکاتی فراتر از حد کنکور پرداخته شده است.

فصل آزمون هندسه دوازدهم رشته ریاضی خیلی سبز

این کتاب بهترین منبع برای دوران جمع بندی است؛ زیرا یکی از بهترین روش‌های جمع بندی درس‌ها، حل آزمون و تحلیل آن است. در این کتاب آزمون‌های مختلف سطح‌بندی شده‌ای وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید خودتان را بارها مورد سنجش قرار دهید. این کتاب درسنامه ندارد و لازم است قبل از تهیه این کتاب ابتدا روی کتاب درسی و منابع درسنامه محور مسلط شوید.

هندسه دوازدهم گذرنامه مبتکران

این کتاب شامل سه قسمت اصلی؛ یعنی درسنامه کامل و کاربردی، سوالات تشریحی و امتحانی و نمونه سوالات تستی است. با تهیه این کتاب می‌توانید به صورت هم زمان برای امتحانات نهایی و کنکور سراسری آماده شوید.

هندسه دوازدهم تست آبی قلم‌چی

این کتاب یک مرجع کامل برای دسترسی به سوالات کنکورهای سال‌های اخیر و سوالات آزمون‌های قلم‌چی و سنجش است. این کتاب درسنامه کاملی ندارد اما پاسخ‌نامه تشریحی آن بسیار کامل و کاربردی است.

چندین منبع دیگر، از دسته کتاب‌های هندسه دوازدهم ویژه کنکوری‌ها را در ادامه معرفی می‌کنیم که می‌توانید برای اطلاع از ویژگی‌های آن‌ها به قسمت بهترین کتاب‌های هندسه دهم مراجعه کنید. این کتاب‌ها عبارتند از:

نوبت بهترین منابع هندسه دوازدهم (برای کنکور) نوع کتاب
1 هندسه دوازدهم خوشخوان درسنامه کامل و کاربردی+ سوالات تستی
2 فصل آزمون هندسه دوازدهم رشته ریاضی خیلی سبز جمع بندی+ آزمون
3 هندسه دوازدهم گذرنامه مبتکران درسنامه کامل+ سوالات تشریحی و تستی
4 هندسه دوازدهم تست آبی قلم‌چی تست‌های کنکور+ پاسخنامه تشریحی کامل
5 اقیانوس نکته و تست هندسه دوازدهم مبتکران درسنامه کامل+ تست‌های تالیفی وکنکوری
6 هندسه دوازدهم سیر تا پیاز گاج درسنامه کاربردی+ بانک تست+ بانک سوال
7 هندسه دوازدهم میکرو گاج درسنامه کامل+ تست‌های تالیفی وکنکوری
8 هندسه دوازدهم نردبام خیلی سبز درسنامه کامل+ سوالات سطح بالا
بهترین کتاب‌های هندسه دوازدهم برای کنکور

سخن آخر

درس هندسه یکی از درس‌های مهم رشته ریاضی در کنکور سراسری است. اکثر داوطلبان به دلیل آموزش ناکافی در این درس ضعف دارند. در این مقاله بهترین منابع هندسه کنکور 1403 برای هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم را معرفی کردیم؛ منابعی که می‌توانند دیدگاه شما را به این درس تغییر دهند و شما را برای کسب یک نمره یا درصد خوب در این درس کمک کنند.

مطالب مرتبط