برنامه ریزی کنکور هنر 1403; برنامه یک ساله رایگان


با کمی گوگل می توانید به اطلاعات زیادی در مورد گروه های آزمایشی در رشته های علوم تجربی، ریاضی و علوم انسانی دسترسی پیدا کنید. اما آیا چنین اطلاعات کامل و جامعی در مورد آزمون هنر وجود دارد؟ احتمالا به عنوان متقاضی کنکور هنر سوالات زیادی در مورد نحوه برنامه ریزی و مطالعه دروس این رشته دارید و شاید هنوز جواب درستی برای سوالات خود پیدا نکرده باشید.

برخی از داوطلبان برای برنامه ریزی آزمون هنر از یک مشاور متخصص کمک می گیرند. اما با دانستن اصول برنامه ریزی خود می توانید برنامه ریزی خود را ایجاد کنید. در این مقاله با استفاده از همه چیز در مورد برنامه ریزی کنکور هنر 1403 یادگیری لازم است.

چگونه برنامه ریزی برای کنکور هنر 1403 را شروع کنم؟

اکثر داوطلبان کنکور هنر داوطلبانی هستند که در یکی از گروه های آزمایشی تجربی، ریاضی یا انسانی شرکت کرده اند و شرکت در کنکور هنر را اولویت بعدی خود می دانند. اما اگر شرکت در کنکور هنر هدف اصلی شماست و می خواهید برای آن برنامه ریزی جدی داشته باشید، باید از تابستان سال دوازدهم شروع به مطالعه کنید.

اگر داوطلب کنکور هستید که در کنکور هیچ یک از گروه های آزمایشی دیگر به هدف مورد نظر خود نرسیده اید و قصد دارید شانس خود را در رشته هنر امتحان کنید، زمان را از دست ندهید و بلافاصله پس از دریافت، شروع به مطالعه و برنامه ریزی کنید. نتایج کنکور اولیه دوره های تخصصی هنر را دست کم نگیرید و سعی کنید در تابستان اطلاعات اولیه در مورد تمامی دوره ها کسب کنید.

بنابراین افرادی که قصد شرکت در آزمون هنر را دارند بهتر است از تابستان دوازدهم شروع به مطالعه کنند. اما پس از کنکور داوطلبان باید پس از گرفتن نتایج اولیه کنکور شروع به برنامه ریزی و مطالعه کنند.


باید خواند: از کی برای آزمون 1403 شروع کنیم؟ برای شروع خیلی دیر نیست؟

مزایای برنامه ریزی برای کنکور هنر 1403

اکثر افراد زمانی که می خواهند یک کار مهم را در مدت زمان محدودی انجام دهند دچار استرس و ناراحتی روحی می شوند و ممکن است وقت خود را تلف کنند یا به نتایج دلخواه نرسند. این مشکل برای داوطلبان کنکور نیز صدق می کند، در واقع بسیاری از فشارهای روحی و اضطرابی در سال کنکور ناشی از نداشتن برنامه ریزی صحیح و منسجم است. به گفته افراد موفق، برنامه ریزی برای کنکور دارای مزایای زیر است:

 • اتمام درس ها به موقع
 • به طور منظم مطالب را مرور کنید و به تسلط برسید
 • افزایش تمرکز و کاهش حواس پرتی
 • استفاده بهینه از زمان و انرژی
 • ارتقای کیفیت آموزش
 • گرفتن سوالات شخصی
 • زمان خواب خود را تعیین کنید و به اندازه کافی استراحت کنید


باید خواند: سبک زندگی کنکوری ها، سبک زندگی سال اولی ها چیست؟

آشنایی با انواع برنامه ریزی کنکور

برای موفقیت در کنکور هنر 1403 باید سه نوع برنامه ریزی مختلف داشته باشید، در واقع ابتدا باید مشخص کنید که در طول سال تحصیلی چه خواهید کرد، سپس برای هر ماه و هر روز برنامه ریزی دقیقی انجام دهید. برای این منظور در مورد انواع برنامه ریزی کنکور صحبت خواهیم کرد:

 • بلند مدت: هر داوطلب کنکور باید بداند چه زمانی مطالعه هر درس را تمام کند، چه زمانی مذاکره را شروع کند و چگونه برای هر بازه زمانی برنامه ریزی کند. هدف از راه اندازی یک برنامه طولانی این موارد است، اگر فکر می کنید که راه اندازی چنین برنامه ای کار سخت و تخصصی است، حق با شماست!

پاسخ: از یک مشاور برای ایجاد یک برنامه بلند مدت کمک بگیرید یا بر اساس برنامه آزمون استراتژیک عمل کنید. با نگاهی اجمالی به برنامه استراتژی آزمون، متوجه خواهید شد که چه کاری و چه زمانی باید انجام دهید.

 • برنامه میان مدت: حتما متوجه شده اید که مشاوران یک برنامه هفتگی یا دو هفته ای به داوطلبان ارائه می دهند یا برنامه هر آزمون معمولاً یک دوره دو هفته ای را در بر می گیرد. این برنامه میان مدت است. در این برنامه بازه زمانی محدودتر می شود و به عنوان مثال شما می دانید که در یک هفته چه دروسی را باید مطالعه کنید و چه موضوعاتی از هر درس.
 • برنامه کوتاه مدت: این برنامه باید توسط خود داوطلب تنظیم شود، تنظیم برنامه کوتاه مدت اصلا سخت نیست! کافی است با توجه به برنامه میانی مشخص کنید که کدام دروس را خواهید خواند و سپس بر اساس تعداد جلسات مورد نیاز برای هر درس و ساعات مطالعه روزانه برنامه را تنظیم کنید.


باید خواند: برنامه ریزی کنکور 1403 به سبک رتبه برتر

اصول مهم برنامه ریزی برای کنکور هنر 1403

قبل از اینکه به اصل مطلب برسیم و دقیقاً به شما بگوییم چگونه برای خود برنامه بنویسید، می خواهم توجه شما را به چند اصل مهم برنامه ریزی برای کنکور جلب کنم:

 • برنامه سایر داوطلبان را کپی نکنید، برنامه هرکس باید با توجه به اهداف، نقاط قوت و ضعف و ساعات مطالعه روزانه تنظیم شود.
 • لطفا سنگ های بزرگ نگیرید! ابتدا با کمترین ساعات مطالعه شروع کنید تا به مطالعه عادت کنید و ساعت مطالعه شما ثابت شود، سپس به تدریج هر هفته یک ساعت به ساعت مطالعه خود اضافه کنید.
 • هنگام نوشتن برنامه، اصل تنوع موضوعات را فراموش نکنید، باید هر روز حداقل سه موضوع مختلف را در برنامه قرار دهید.
 • در هر برنامه ای باید زمان جبرانی بگنجانید، مراقب باشید به بهانه وقت جبرانی تنبلی نکنید!
 • هر برنامه باید هم میزان دروس، زمان مورد نیاز برای مطالعه دروس و حتی تعداد و نوع تست ها را مشخص کند.

گام به گام نوشتن برنامه درسی آزمون هنر 1403

من فکر می کنم ذهن شما برای نوشتن برنامه تا به حال آماده شده است و اکنون زمان آن رسیده است که به سر و کله زدن بپردازید! برای نوشتن برنامه درسی آزمون هنر 1403 گام به گام مراحل زیر را دنبال کنید:

 • یک تکه کاغذ بردارید و به این سوالات پاسخ دهید، هدف من چیست؟ برای رسیدن به این هدف به چند ساعت تمرین نیاز دارم؟ در حال حاضر چند ساعت مطالعه می توانم در طول روز مطالعه کنم؟ در کدام درس ها ضعیف هستم؟ در چه موضوعاتی قوی هستم؟
 • هفته اول را با حداقل ساعات مطالعه شروع کنید تا به مطالعه عادت کنید.
 • برنامه روزانه خود را از برنامه میان مدت تنظیم کنید. به عنوان مثال، این هفته باید یک فصل از نقشه کشی فنی، نیمی از مبانی تصویرسازی و یک فصل از فیزیک 1 را بخوانید. حالا با توجه به ساعات مطالعه روزانه خود، هر روز چند صفحه از هر درسی را که می خوانید، تقسیم کنید. موضوعات هفته
 • جدولی بکشید و برنامه کل هفته را در آن بنویسید، در این جدول زمان مطالعه دروس، زمان بازدید از کلاس ها و مدرسه را در نظر بگیرید.

نمونه برنامه ریزی کنکور هنر 1403

در زیر نمونه ای از برنامه ریزی کنکور هنر 1403 را ارائه می دهیم تا بتوانید چارچوب برنامه شخصی خود را کاملا درک کنید. شما می توانید از این برنامه ایده بگیرید و عناصر آن را با توجه به برنامه میان مدت خود تغییر دهید، اما حتما دستورالعمل های کلی را رعایت کنید. برای دسترسی رایگان به مطالب مشاوره و انگیزشی و اطلاع از آخرین اخبار کنکور می توانید به سایت کتاب سرمایه (بانک کتاب سرمایه) مراجعه کنید.

نام درس / روزهای هفته تاریخ هنر ایران 2 ساعت فیزیک 1/30 ساعت نقشه کشی فنی و نقشه برداری 1/30h مبانی تجسم 2 ساعت آشنایی با مواد و مصالح 1 ساعت
شنبه درس اول سه جلسه 20 تستی مطالعه فیزیک 1 ترم اول در چهار جلسه با 25 کنترل مطالعه فصل اول شامل 20 تست مطالعه است آزمون آموزشی نیمسال 12 نیمسال اول تا پایان هفته 20 چون ضعیفم هر شب یک ساعت کتاب درسی و درسی باید خوانده شود
یکشنبه درس اول سه جلسه 20 تستی مطالعه فیزیک 1 ترم اول در چهار جلسه با 25 کنترل مطالعه فصل دوم در دو جلسه با 20 تست آموزشی آزمون آموزشی نیمسال 12 نیمسال اول تا پایان هفته 20 چون ضعیفم هر شب یک ساعت کتاب درسی و درسی باید خوانده شود
دوشنبه درس اول سه جلسه 20 تستی مطالعه فیزیک 1 ترم اول در چهار جلسه با 25 کنترل مطالعه فصل دوم در دو جلسه با 20 تست آموزشی آزمون آموزشی نیمسال 12 نیمسال اول تا پایان هفته 20 چون ضعیفم هر شب یک ساعت کتاب درسی و درسی باید خوانده شود
سهشنبه درس دوم در دو جلسه 20 تستی مطالعه فیزیک 1 ترم اول در چهار جلسه با 25 کنترل مطالعه جبرانی آزمون آموزشی نیمسال 12 نیمسال اول تا پایان هفته 20 چون ضعیفم هر شب یک ساعت کتاب درسی و درسی باید خوانده شود
چهار شنبه درس دوم در دو جلسه 20 تستی مطالعه جبرانی بحث فصل اول و دوم همراه با تست جبرانی جبرانی
پنج شنبه تهیه طرح کلی برای درس اول و دوم بررسی نیمه اول فصل اول فیزیک 1 آزمون آموزشی نیمسال 12 نیمسال اول تا پایان هفته 20 چون ضعیفم هر شب یک ساعت کتاب درسی و درسی باید خوانده شود
جمعه درس اول و دوم را مرور کنید و 30 آزمون زمان بندی شده را حل کنید جبران خسارت یا استراحت جبران خسارت یا استراحت جبران خسارت یا استراحت جبران خسارت و استراحت

توجه داشته باشید که هنگام نوشتن برنامه مشکلات جسمی و روحی خود را در نظر بگیرید و کاملا واقع بین باشید. وقتی پایبندی به یک برنامه برای شما به یک روال تبدیل می شود، به مرور زمان آن را سخت تر کنید.

چند سوال متداول

چگونه برنامه ریزی برای کنکور هنر 1403 را شروع کنم؟

از تابستان با گذراندن دوره های تخصصی هنر شروع کنید، سعی کنید در طول تابستان حداقل یک بار دروس را مطالعه کنید.

برنامه ریزی برای آزمون هنر 1403 چه مزایایی دارد؟

کاهش استرس و آشفتگی ذهنی، استفاده بهینه از زمان، افزایش کیفیت یادگیری، اتمام به موقع دروس، تنظیم ساعات خواب و استراحت کافی.

چگونه برای آزمون هنر 1403 برنامه ریزی کنیم؟

در این مطلب قدم به قدم در مورد راه اندازی برنامه کنکور هنر 1403 صحبت کرده ایم برای مطالعه مشاوره رایگان و مقالات انگیزشی و اطلاع از آخرین اخبار آزمون به سایت پایتخت کتاب مراجعه کنید.

مطالب مرتبط