برای درمان گرمازدگی چه بخوریم؟ رفع سریع گرمازدگی در خانه


فصل تابستان فرا رسیده است و دانستن چگونگی درمان سریع گرمازدگی در خانه می تواند نجات دهنده باشد. پس این مقاله از آلامو را از دست ندهید.

در صورت گرمازدگی چه بخوریم؟

گرمازدگی وضعیتی است که زمانی رخ می دهد که بدن شما برای مدت طولانی در معرض دمای بالا قرار گیرد. هنگامی که دمای شما از یک نقطه خاص بالاتر می رود، بدن شما به صورت گرمازدگی به آن واکنش نشان می دهد! در صورت عدم درمان، گرمازدگی می تواند آسیب قابل توجهی به اندام های حیاتی شما وارد کند. هیچ کس این را برای فرزندان خود نمی خواهد، به همین دلیل است که بسیار مهم است که آنها را در تمام تابستان با درمان های خانگی موثر هیدراته نگه دارید. در مورد آن بیشتر به شما خواهیم گفت برای درمان گرمازدگی چه بخوریم؟ و برای رفع سریع گرمازدگی در خانه چه باید کرد.

همچنین بخوانید : برای آبله مرغان چه بخوریم؟

برای درمان گرمازدگی چه بخوریم؟

1. آب نعناع و گشنیز

این یک راه حل بسیار موثر برای کاهش حرارت بدن است. مقداری شکر به عرق نعناع و گشنیز اضافه کنید و می توانید احساس کنید که گیاهان در بدن شما کار می کنند تا خنک شود! این شربت مانند یک معجزه گر عمل می کند و به سرعت دمای بدن را کاهش می دهد.

2. آب آلوئه ورا

آلوئه ورا مانند یک گیاه معجزه آسا است که خواص درمانی خود را به بشریت برکت داده است! آلوئه ورا سرشار از مواد معدنی و ویتامین است و به بدن کمک می کند تا با تغییرات محیطی و آب و هوا سازگار شود. همچنین مکانیسم های دفاعی بدن را تحریک می کند و به خنک ماندن آن در گرمای سوزان تابستان کمک می کند.

3. دوغ برای درمان گرمازدگی

دوغ یکی از ساده ترین چیزهایی است که می توانیم برای درمان گرمازدگی بخوریم. در واقع، دوغ منبع بسیار خوبی از پروبیوتیک ها است و به بازیابی مواد معدنی و ویتامین های ضروری در بدن شما پس از گرمازدگی کمک می کند.

همچنین بخوانید : در صورت مسمومیت چه بخورم؟ درمان مسمومیت با غذای سریع در خانه

4. نوشیدنی تمر هندی

این خوراکی کاملاً خوشمزه و سرشار از خواص درمانی گرمازدگی است! مقداری تمر هندی را در آب ولرم خیس کنید. آن را صاف کرده و مقداری شکر به آن اضافه کنید. آب تمر هندی خاصیت ملین ملایمی نیز دارد، بنابراین در صورت ابتلا به عفونت معده می توانید این درمان را امتحان کنید.

5. هندوانه برای درمان گرمازدگی مفید است

هندوانه آبدار و شیرین و کاملاً بدون چربی مملو از برخی از مهم ترین آنتی اکسیدان های طبیعت است. ویتامین C، بتاکاروتن، ویتامین های B مورد نیاز برای تولید انرژی، منیزیم و پتاسیم و سایر مواد مغذی را تامین می کند.

از آنجا که محتوای آب بالاتر و کالری کمتری نسبت به بسیاری از میوه‌های دیگر دارد (یک فنجان کامل هندوانه حاوی تنها 48 کالری است)، مواد مغذی بیشتری در هر کالری فراهم می‌کند که یک مزیت بزرگ است!

6. سرکه سیب

سرکه سیب (ACV) یکی دیگر از داروهای خانگی مفید برای گرمازدگی است. می توانید چند قطره سرکه سیب را به یک لیوان آب میوه مخلوط اضافه کنید. همچنین می توانید آن را با چند قطره عسل به آب سرد ساده اضافه کنید. این می تواند به جبران مواد معدنی و الکترولیت هایی که بدن شما به دلیل گرمازدگی از دست داده است، کمک کند. احتمال کمبود مواد معدنی مانند پتاسیم و منیزیم به دلیل تعریق زیاد است. این مواد معدنی را می توان با شربتی که با سرکه سیب تهیه شده است، احیا کرد.

7. آلو با گرمازدگی

مقداری آلو را در آب خیس کنید تا نرم شود. آنها را در آب له کرده و صاف کنید و سپس بخورید. این نوشیدنی را می توان به عنوان یک درمان برای گرمازدگی استفاده کرد. آلو منبع بسیار خوبی از آنتی اکسیدان ها است و برای هیدراتاسیون مفید است.

همچنین بخوانید : برای افزایش شیر چه بخورم؟ سریعترین راه برای افزایش شیر مادر

8. آب نارگیل برای گرمازدگی

آب نارگیل یک نوشیدنی معجزه آسای تابستانی است که الکترولیت های از دست رفته بدن را متعادل می کند. فراموش نکنید که در تابستان به کودکان خود آب نارگیل را همراه با وعده های غذایی خود سرو کنید.

9. ادویه های خنک کننده برای درمان گرمازدگی

زنجبیل تازه، مرزنجوش، گشنیز، بادرنجبویه، نعناع و فلفل سفید را در حالی که در حال خنک شدن هستند، بچینید. از دارچین و زنجبیل خشک اجتناب کنید زیرا تند هستند.

رفع سریع گرمازدگی در خانه

1. غوطه ور شدن در آب یا دوش آب سرد

برای تسکین سریع گرمازدگی دوش بگیرید. ثابت شده است که حمام آب سرد یا یخ موثرترین راه برای کاهش سریع دمای مرکزی بدن است. هر چه سریعتر در آب سرد غوطه ور شوید، خطر مرگ و آسیب اندام کمتر می شود.

همچنین بخوانید : برای کاهش علائم سندرم پیش از قاعدگی چه بخوریم؟

2. گرمازدگی را با کیسه یخ برطرف کنید

بهتر است بدن را با کیسه یخ خنک کنید. روش دیگر این است که خود را در یک پتوی خنک کننده مخصوص بپیچید و کمپرس یخ را روی کشاله ران، گردن، پشت و زیر بغل خود قرار دهید تا دمای بدن خود را کاهش دهید.

3. گرمازدگی را با ورقه های مرطوب از بین ببرید

با ورقه های مرطوب و پنکه خنک شوید. اگر یکی از اطرافیان شما دچار گرمازدگی شد، با پوشاندن ملحفه‌های مرطوب یا پاشیدن آب خنک، او را خنک کنید. هوا را با استفاده از فن به سمت فرد گرمازدگی هدایت کنید.

4. آب بنوشید

آب کافی بنوشید. اگر دچار گرمازدگی شدید، مایعات فراوان بنوشید. همچنین به دلیل از بین رفتن نمک از طریق تعریق، می توانید نمک و آب آن را با برخی نوشیدنی های ورزشی پر کنید. از نوشیدنی های شیرین یا الکلی برای آبرسانی مجدد استفاده نکنید. این نوشیدنی ها می توانند بر توانایی بدن شما برای تنظیم دمای بدن شما تأثیر بگذارند. همچنین نوشیدنی های بسیار سرد می توانند باعث گرفتگی معده شوند.

5. آب پیاز

استفاده از آب پیاز یک درمان سنتی با سابقه طولانی برای درمان سریع گرمازدگی در خانه است! مقداری آب پیاز را روی سینه فرد بمالید و در صورت گرمازدگی شدید پشت گوش بمالید. بلافاصله دمای بدن را کاهش می دهد و بیشتر علائم ناشی از گرمازدگی را کاهش می دهد.

همچنین بخوانید : برای توقف سیکل چه بخوریم؟ روش ختم چرخه فوری در خانه

آخرین کلمه

امیدواریم این مقاله از العمتو برای درمان سریع گرمازدگی در خانه برای شما مفید بوده باشد و غذاهای مفید برای درمان گرمازدگی را به خاطر داشته باشید. در نظر داشته باشید که در صورت گرمازدگی شدید فرد باید توسط پزشک معاینه شود و در برخی موارد کمک اورژانسی برای زنده ماندن بیمار ضروری است.

مطالب مرتبط