برای خرید خانه در اکباتان چقدر بودجه لازم است؟ – تجارت‌نیوز


به گزارش تجارت‌نیوز، شهرک اکباتان یکی از قدیمی‌ترین شهرک‌های مسکونی در غرب شهر تهران است و در ناحیه 6 منطقه 5 شهرداری قرار دارد.

مشاهدات میدانی نشان‌ می‌دهد فاز 2 شهرک اکباتان نسبت به باقی فازها از متوسط قیمت کمتری برای خرید آپارتمان برخوردار است. عواملی مانند فضای سبز کمتر، مدیریت ساختمان و مشاعات ضعیف‌تر دلایلی برای این تفاوت قیمت هستند. کف قیمت آپارتمان در این فاز از متری 70 میلیون تومان شروع می‌شود و تا متری 100 میلیون تومان نیز می‌رسد.

در مقابل، فازهای یک و سه متوسط قیمت بیشتری دارند. کمترین مبلغ برای خرید آپارتمان در این فازها 85 میلیون تومان و بیشترین حد آن 110 میلیون تومان است.

البته مشاوران املاک معتقد هستند از آنجا که مالکان، برخی مواقع قیمت‌های سلیقه‌ای برای املاک خود تعیین می‌کنند، به همین دلیل ممکن است حدود قیمتی خارج از این عرف هم قرار داشته باشد.

پیشینه تاریخی اکباتان

سال 1345 زمین‌های این منطقه توسط شخصی به نام رحمان گلزار خریداری شد و ساخت و ساز در آن به کمک مهندسان ایرانی بر اساس روش بلندمرتبه‌سازی و طراحی شهری آغاز شد. کلیه مصالح مورد نیاز علی‌الخصوص آهن‌آلات این پروژه از خارج از کشور وارد می‌شد.

طرح ساخت شهرک اکباتان در ابتدای کار بسیار وسیع و شامل دریاچه مصنوعی و همچنین بزرگترین مجموعه فرهنگی ایران بود. این مجموعه با توجه به توسعه متاخر شرقی- غربی تهران ساخته شد و ساخت آن بیش از 10 سال به طول انجامید.

مقاومت در برابر زلزله تا 9 ریشتر، فضای سبز بسیار وسیع، نورگیری کافی و شوتینگ، رایزرهایی اختصاصی، پله‌های مخصوص فرار و بیش از ده‌ها استاندارد دیگر، ساخت و ساز این شهرک را نسبت به سایر مناطق تهران متمایز کرده است.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه مسکن بخوانید.

مطالب مرتبط