با فشار قضایی و پلیسی پاسخ خواهیم داد
یکی از اعضای کمیسیون و شوراهای داخلی کشور گفت: انتظار داریم با وجود همه فشارها در بحث حجاب با فشار قضایی و انتظامی و بدون کار فرهنگی بتوانیم این کار را انجام دهیم. این روش هرگز جواب نمی دهد، اما متأسفانه به نتیجه معکوس خواهیم رسید.»به گزارش تجارت نیوز، حجت الاسلام محمد صفری عضو کمیسیون کشور و شوراها در خصوص آخرین اقدامات و اتفاقات در حوزه حجاب و آغاز اجرای طرح نور با عنوان مقابله با حجاب، اظهار داشت: این طرح با هدف مقابله با حجاب و حجاب در حال انجام است. یکی از مشکلاتی که در دو سال اخیر با آن مواجه بوده ایم و به عنوان یکی از چالش های اجتماعی و سیاسی کشور مطرح است، بحث حجاب و عفاف در جامعه است. متأسفانه اقدامات نابخردانه هزینه های هنگفتی را برای کشور به همراه داشت.

وی ادامه داد: موضوع حجاب علاوه بر اینکه یک بحث عقیدتی است، یک موضوع فرهنگی نیز محسوب می شود، با توجه به اینکه ما مسلمان هستیم و از نظر دینی به حجاب اعتقاد داریم، باید به گفته ها، اعمال و تفاسیر آن نگاه کرد. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و قرآن به این موضوع به عنوان یک موضوع فرهنگی نگاه کرده اند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس افزود: متأسفانه در کشور ما علیرغم همه فشارهای فرهنگی یا خون ریزی های فرهنگی که در داخل و خارج از کشور در خصوص این گونه امور صورت می گیرد، هنوز نتوانسته ایم فرهنگی شریف داشته باشیم. روی بحث حجاب کار کنیم قبل از آن می‌توانیم بحث حجاب را در کشورمان نهادینه کنیم.

صفری در ادامه خاطرنشان کرد: امروز کشور ما هم از نظر چالش های اقتصادی و هم از نظر چالش های سیاسی که در منطقه داریم در شرایط خاصی قرار دارد. در نتیجه ایشان می خواهند که بحث حجاب را به گونه ای مدیریت کنیم که به این نتیجه برسیم که امروز بتوانیم در کشور کار فرهنگی انجام دهیم، نظر رهبر معظم انقلاب و دیدگاه امام(ره) ره) در موضوع حجاب می تواند برای ما الگو باشد

وی خاطرنشان کرد: برخورد با رفتارهای تحجر آمیز یا پیچیده و یا اعمال این گونه فشارها در بحث حجاب نتیجه ای نخواهد داشت.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شواری همچنین گفت: زمانی که لایحه حجاب و عفاف در مجلس مطرح شد، دیدیم که فقط به جرم انگاری نگاه می کنند. آیا توانسته ایم الگویی برای موضوع حجاب در مدارس، دانشگاه ها و سایر فضاها تعریف کنیم و در اختیار نهادهای مختلف قرار دهیم؟ ما این کار را نکردیم و امروز هم انتظار داریم که با وجود همه فشارها در بحث حجاب، بتوانیم با فشار قضایی و انتظامی به این کار ادامه دهیم که هیچ وقت جواب نمی دهد، اما متاسفانه نتیجه عکس داریم. این در حالی است که در سال 1401 هزینه های زیادی در این زمینه پرداخت کردیم که انتظار داریم مسئولان مربوطه تمهیداتی را در این زمینه انجام دهند.

صفری بیان کرد: گزارش ها نیز در حال ارسال به شورای اسلامی است و انتظار داریم مسئولان ذیربط به ویژه وزیر محترم با رایزنی با کارشناسان اجتماعی و فرهنگی رایزنی های بیشتری در این خصوص داشته باشند تا انشاءالله بتوانیم به نتیجه برسیم. – بازخورد خوب در مورد این موضوع باشد
منبع:

ایلانا


مطالب مرتبط