با ترفند بزرگترین رام کننده شیر جهان، خود را از سردرگمی نجات دهید


بیش از یک قرن پیش مردی به نام کلاید بیتی شیرها را اهلی کرد. او چیزی از آن شغل آموخت که امروز در همه زمینه ها زندگی شما را تحت تاثیر قرار داده است.

اما او چه آموخته بود؟

شیر رام کننده که زنده ماند!

کلاید بیتی در سال 1903 در بینبریج، اوهایو به دنیا آمد. هنگامی که او نوجوان بود، خانواده خود را ترک کرد و به یک سیرک پیوست و در آنجا قفس ها را تمیز می کرد. با گذشت سالها، کلاید پیشرفت کرد و به عضویت بازیگران سیرک درآمد.

بیتی با رام کردن حیوانات وحشی معروف و محبوب شد. او حتی یک بار موفق شد شیر، ببر، گربه وحشی و کفتار را همزمان وارد عرصه سیرک کند و همه را اهلی کند.

اما غیر از این، او کاری کرد که همه را تحت تاثیر قرار داد.

در داروان، جایی که بیشتر شیر رام‌کنندگان به خاطر کارشان مردند، او تا 60 سالگی زندگی کرد و سرانجام بر اثر سرطان درگذشت. هیچ شیری نبود که نتواند رام کند.

اما او چگونه زنده ماند؟ با تشکر از یک ایده بسیار ساده!

کلاید بیتی یکی از اولین رام کننده های شیر بود که فضا را به عرصه سیرک اضافه کرد.

اما این چه اهمیتی دارد؟

شلاق و صندلی

تصویر کلاسیک رام کردن شیر (که همیشه یکی از سرگرم کننده ترین سرگرمی های بشر بوده است) رام کننده، شلاق و صندلی است. معمولا شلاق توجه همه را به شما جلب می کند، اما در واقع صندلی مهمترین کار را انجام می دهد.

هنگامی که رام کننده صندلی را در مقابل صورت شیر ​​نگه می دارد، شیر سعی می کند روی هر 4 پای صندلی به طور همزمان تمرکز کند. وقتی غلظت شیر ​​به 4 قسمت تقسیم می شود و او (شیر) گیج می شود و نمی داند باید چه کند. وقتی با این همه گزینه روبرو می شود، به جای حمله به مردی که صندلی را در دست دارد، آن را عقب می کشد و بی حرکت می ماند.

مراقب باشید به سرنوشت شیر ​​دچار نشوید

آیا تا به حال در موقعیتی شبیه به این شیرها قرار گرفته اید؟

آیا تا به حال خواسته اید به چیزی برسید (مانند کاهش وزن، تناسب اندام، راه اندازی کسب و کار، سفر بیشتر) اما از آنجایی که گزینه های زیادی پیش روی خود دارید، گیج می شوید و نمی توانید هیچ یک از آنها را انتخاب کنید، و در نتیجه، پیشرفت نمیکنی؟؟

این بیشتر در مورد سلامتی، تناسب اندام و درمان بیماری ها صدق می کند. افراد و شرکت های مختلف به پیچیدگی اوضاع ادامه می دهند. انگار همه چیز به خودی خود پیچیده نیست! هر متخصص تغذیه می گوید رژیم غذایی آنها بهتر از بقیه است.

این می تواند گاهی اوقات واقعاً خسته کننده و خسته کننده باشد. کارشناسان همیشه مشغول بحث هستند که کدام گزینه بهترین است، اما کسانی که واقعاً می خواهند زندگی بهتر و مطلوب تری برای خود ایجاد کنند (من و شما) از این همه اطلاعات متناقض خسته می شوند.

چیزی که در نهایت اتفاق می افتد این است که ما احساس می کنیم نمی توانیم تمرکز کنیم یا روی چیزهای اشتباه تمرکز می کنیم. در نتیجه، ما کمتر کار می‌کنیم، کمتر پیشرفت می‌کنیم، و در حالی که می‌توانیم زندگی‌مان را بهبود ببخشیم، همان‌جا می‌مانیم.

شاید زمان آن رسیده است که تغییری ایجاد کنید.

چگونه بهتر و بیشتر تمرکز کنیم؟

هر زمان که احساس کردید دنیا یک صندلی در مقابل شما گرفته است، فقط این را به خاطر بسپارید: باید به یک چیز متعهد باشید.

لازم نیست از همان ابتدا موفق باشید. فقط باید شروع کنی.

یکی از ویژگی های افراد موفق این است
آنها قبل از اینکه احساس آمادگی کنند اقدام می کنند.

بیشتر اوقات، تنها کاری که برای تمرکز بهتر باید انجام دهید این است که کاری را شروع کنید و به آن پایبند باشید. تمرکز افراد مشکلی ندارد اما خودشان در تصمیم گیری مشکل دارند.

آیا تا به حال کاری انجام داده اید؟ پس نتیجه چه شد؟ انجام دهید! شاید شما آن را به تعویق انداخته اید و آن را به تعویق انداخته اید، اما چون متعهد به انجام آن بودید، بالاخره آن را انجام دادید!

به عبارت دیگر؛ تناسب اندام، سلامتی، پیشرفت در کار و زندگی به یادگیری نحوه تمرکز بهتر و بیشتر بستگی ندارد. بلکه باید یاد بگیرید که چگونه یک کار خاص را انتخاب کرده و به آن متعهد شوید.

شما توانایی تمرکز دارید، فقط باید انتخاب کنید که به جای تمرکز مثل یک شیر، به هر 4 ستون توجه کنید.
توجه خود را روی یک چیز خاص متمرکز کنید و به آن متعهد شوید.

آیا می خواهید 20 پوند وزن کم کنید؟ این شگفت انگیزه! سالم بخورید (فست فود و غذاهای کنسرو شده را برای شروع حذف کنید. بیشتر حرکت کنید. همین! به اطلاعات بیشتری نیاز ندارید. نیازی نیست بهترین رژیم غذایی را جستجو کنید و در راه یافتن بهترین رژیم غذایی گیج شوید. فقط با هسته اصلی کار درگیر بمانید، قبل از هر چیز عادات خوب بسازید، و مطمئن باشید که در آینده زمان زیادی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات کار خواهید داشت.

آیا می خواهید یک ورزشکار حرفه ای شوید؟ باور نکردنی! از رویاپردازی دست بردارید و مانند یک ورزشکار حرفه ای زندگی کنید. زود بخوابید روز خود را بر اساس برنامه تمرینی خود سازماندهی کنید. در صورت لزوم، برخی از کارهای دیگر خود را محدود کنید تا بتوانید به هدف اصلی خود متعهد بمانید. از هر چیزی که حواس شما را پرت می کند دوری کنید.

آیا می خواهید یک کسب و کار جدید راه اندازی کنید؟ بهتر از این نمی شود! ممکن است در ابتدا آسان نباشد. ممکن است از انتخاب خود مطمئن نباشید، اما هر کارآفرینی با تردید شروع می کند. شما نیازی به یادگیری یک استراتژی جدید یا تلاش برای تمرکز بهتر ندارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کار خود را شروع کنید و به آن متعهد بمانید. قدم اول را بردارید و اطمینان داشته باشید که هر زمان که می خواهید قدم دوم را بردارید، می دانید چگونه آن را انجام دهید.

همه ما توانایی توجه و تمرکز را داریم، اما تنها زمانی که تعیین کنیم چه چیزی برایمان مهم است
ما می توانیم به این توانایی دست پیدا کنیم.

مثل یک شیر اسباب بازی نباش!

وقتی می‌خواهیم لباس بخریم، مدام پیراهن‌های مختلف را امتحان می‌کنیم تا ببینیم کدام یک به ما می‌آید و بین آن‌ها یکی را انتخاب کنیم. اما متاسفانه زندگی اینطور نیست! ما نمی توانیم زندگی های مختلف را امتحان کنیم و در نهایت ببینیم کدام یک برای ما مناسب تر است! چه بخواهیم چه نخواهیم همه وارد سیرک زندگی شده ایم. بیشتر اوقات در گوشه ای آرام می نشینیم و به صندلی روبرو خیره می شویم و فکر می کنیم کدام پایه مهمتر است!

اما ممکن است اینطور نباشد.

اگر می خواهی جایی بروی، پس تصمیم بگیر و برو! اگر می خواهید به چیزی برسید، تصمیم بگیرید و برای رسیدن به آن اقدام کنید. فقط تصمیمت را بگیر اگر بدانید به کجا می خواهید بروید، دنیا به شما کمک می کند راه خود را پیدا کنید. شما لازم نیست نگران این باشید.

لازم نیست همه کارها را با هم انجام دهید. با این حال، یک چیز وجود دارد که باید اکنون انجام دهید. کاری که منتظر شماست و برایتان مهم است. من نمی دانم چیست، اما شما می دانید چیست، صندلی را حرکت دهید و هدف اصلی خود را انتخاب کنید.


اگر هنوز نمی دانید چگونه هدف گذاری کنید، ما قبلاً مقالات، کتاب ها و ویدیوهای زیادی را برای شما آماده کرده ایم. همه آنها برخی از محبوب ترین مقالات سوخت جت هستند و به بسیاری از افراد کمک کرده اند راه خود را پیدا کنند. اگر هنوز آنها را ندیده اید، هنوز از دست ندهید:

مقاله: 7 سوال عجیب که به شما کمک می کند هدف زندگی خود را پیدا کنید

صوتی و کتاب الکترونیکی: دانلود کتاب مهم ترین کار را از راب و استیو شالنبرگر; کتاب صوتی و پی دی اف

ویدئو: پیامدهای وحشتناک بی هدفی؛ فیلم آموزشی توسط جردن پیترسون

مطالب مرتبط