ایلام در گرسنگی بلیط اتوبوس ✔️ مجله سفربازی


نبود بلیت اتوبوس در چند هفته گذشته گلایه های بسیاری را از سوی مردم استان ایلام به دنبال داشته است.
به گزارش صفربازی به نقل از مهر، استانی که بزرگ ترین دروازه زائران حسینی در ایام اربعین است و با وجود سختی ها میزبان شایسته ای برای میلیون ها زائر اربعین است، ستاره اقبالش در سایر روزهای سال به دلیل کمبود زیرساخت های کافی کمرنگ می شود. برای رفت و آمد شهروندان خود به خارج از استان نمی رود.
استانی که زیرساخت حمل و نقل ریلی ندارد و روزانه تنها یک پرواز دارد، این روزها در حمل و نقل جاده ای نیز با مشکل مواجه شده است چراکه کمبود بلیت اتوبوس به وجود آمده و کمبود اتوبوس این روزها به معضل بزرگ استان تبدیل شده است.
محمد عباسی شهروند ایلامی اظهار داشت: چند وقت پیش می خواستم پدرم را برای آنژیوگرافی به تهران ببرم. اما بلیط هرگز گیر نکرد. متأسفانه شرکت‌های تعاونی که در طول سال مجوز فعالیت در ایلام را می‌گیرند و از این افراد امرار معاش می‌کنند، اخیرا اتوبوس‌های خود را به نقاط مختلف از جمله تورهای قم، مهران و غیره ارسال کرده‌اند و همین امر باعث ایجاد مشکلاتی برای حمل و نقل مسافر در استان شده است.
وی گفت: بسیاری از مردم استان برای انجام امور درمانی، تحصیلی و سایر امور مهم در رفت و آمد دچار مشکل هستند، جای دادستان و مسئولان ذیربط برای ورود به این موضوع و رفع این مشکل در خور مردم دردمند نیست. این استان از بدیهی ترین و ارزان ترین حمل و نقل به پایتخت کشور محروم شود.
اتوبوس وجود ندارد
احمد رشیدی یکی دیگر از شهروندان ایلامی اظهار داشت: مردم گم شده و گرفتار شده اند، مسئولان از شرکت های مسافرتی بازدید می کنند و حل مشکل را اعلام می کنند. اما به عنوان مسافر می بینیم که خبری نیست.
وی تصریح کرد: مردم از عدم پیگیری و بی نتیجه بودن به ستوه آمده اند، از بیماران شیمی درمانی در سفر گرفته تا دانش آموزانی که برای امتحان باید به مسافرت بروند، همه ناراحت هستند. پیشنهاد می کنیم این موضوع با حضور نمایندگان رسانه ها، معاون امور اجرایی، نماینده دادسرا و بازرسی به طور کامل بررسی شود. کاهش اتوبوس و کاهش تعداد پروازها برای بسیاری از شهروندان به معضلی تبدیل شده است و لازم است هر چه سریعتر این مشکل بررسی و اقدامات لازم برای رفع مشکلات انجام شود.
پیگیری ورود 20 اتوبوس به استان
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام همچنین بیان کرد: ظرفیت حمل و نقل اتوبوسرانی استان 80 دستگاه اتوبوس است که علاوه بر جابجایی مسافران در سراسر استان، مرز مهران را نیز تحت پوشش قرار می دهد که روزانه 10 تا 15 هزار مسافر تردد می کنند.
زاهدین چشمه آور افزود: این امر باعث شد تا تردد مسافران در شهر ایلام با مشکل مواجه شود به همین دلیل روزانه 10 سرویس اتوبوس برای شهر ایلام در نظر گرفته شده است که با توجه به آغاز سفرهای تابستانی این تعداد برای حجم مسافر در استان کافی نیست.
وی تصریح کرد: حمل و نقل استان برای جبران کمبود ناوگان اتوبوسرانی، ناوگانی متشکل از مینی بوس های 14 و 10 نفره را با قیمت مصوب که از امکانات رفاهی بیشتری برخوردار هستند، برای جابجایی شهروندان در نظر گرفته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام افزود: با این حال این اداره کل ضمن عذرخواهی از شهروندان ایلامی به دلیل نبود بلیت در روزهای اخیر، ورود 20 ناوگان اتوبوسرانی به استان را پیگیری می کند. برای معرفی آنها اقداماتی انجام شده و تا عادی شدن شرایط پیشنهاد می شود مردم از ظرفیت پارک مینی بوس که شرایط خرید اینترنتی بلیت با نرخ ثابت را دارد استفاده کنند.
ورود دادستان ایلام به موضوع کمبود اتوبوس
پس از گزارش های مکرر مردم و رسانه ها از وضعیت پایانه مسافربری ایلام و نارضایتی مردم از کمبود اتوبوس مسافربری، دادستان عمومی و انقلاب ایلام وارد این موضوع شد.
عبدالوهاب بخشنده، دادستان عمومی و انقلاب ایلام هشدار داد: تا زمانی که روال عادی صدور بلیت و حمل و نقل افراد فراهم نشود، دادسرا با نظارت در محل با متخلفان برخورد خواهد کرد و امنیت و آرامش روحی مردم خط قرمز است. دستگاه قضایی استان ایلام
وی گفت: با پیگیری دستگاه قضایی، کمبود بلیت اتوبوس در ایلام بررسی و با متخلفان به شدت برخورد می شود.
یکی از مشکلات متعدد استان که روزها، هفته ها و ماه ها در رسانه ها مطرح می شود، مشکل تهیه بلیط اتوبوس و هواپیما است. بیماران، دانشجویان، اساتید، پزشکان، مهندسان و همه کسانی که نیاز فوری به سفر از ایلام به تهران و سایر نقاط کشور دارند با چالش بزرگی به نام کمبود خودرو مواجه هستند. حال باید دید با ورود مقام قضایی به موضوع کمبود بلیت اتوبوس ایلام چه افق روشنی ایجاد می شود.
اگرچه ظرفیت پایین پروازی فرودگاه ایلام به نقاط منتهی الیه کشور و محدودیت زیرساخت های حمل و نقل زمینی این استان خود نشان دهنده این واقعیت است که ایلام سال هاست کمتر از استان های همجوار این نماد توسعه است و نیازهای جدی آن را برآورده می کند. عزم مدیران استانی و دلسوزی مضاعف این امر مستلزم دولت است.

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط