ایستگاه راه آهن شرکت فولاد شهریار افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، پروژه ایستگاه راه آهن شرکت گسترش فولاد شهریار یا طرح اتصال کارخانه فولاد بناب به خط ریلی سراسری توسط شرکت گسترش فولاد شهریار به مدت 12 ماه اجرا شده است.
طول راه آهن فولاد شهریار 3980 متر شامل 2000 متر خط اصلی خارج از سایت و سه خط تخلیه و بارگیری به طول کل 1980 متر در داخل سایت می باشد که برای آن 4 میلیون یورو هزینه شده است.
هدف از اجرای طرح توسعه ایستگاه راه آهن شهریار، تبدیل حمل و نقل جاده ای به ریلی برای حمل و نقل محموله های ورودی و خروجی مجتمع فولاد بناب و سایر صنایع منطقه برای صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل است.
با اجرای این طرح بیش از 20 درصد در هزینه های حمل بار صرفه جویی می شود، بنابراین هزینه حمل بار آهن اسفنجی ورودی مجتمع فولاد صنعت بناب از حدود 12 میلیون ریال به ازای هر تن حمل و نقل جاده ای به حدود 10 کاهش می یابد. میلیون ریال در سیستم ریلی
این گزارش نشان می دهد: پروژه راه آهن فولاد شهریار و تامین قطعات و ادوات مورد نیاز آن توسط مهندسان و متخصصان داخلی انجام شد.
شرکت گسترش فولاد شهریار مدیر پروژه توسعه مجتمع فولاد صنعت بناب به عنوان یک شرکت پروژه زیر نظر هلدینگ ماهان صنعت و معدن فعالیت می کند.
هلدینگ «توسعه صنایع و معادن ماهان» یکی از بزرگترین شرکت های گروه گردشگری مالی با هدف سرمایه گذاری در طرح ها و پروژه های تخصصی در حوزه صنعت و معدن تاسیس شد.
بر اساس این گزارش، مجتمع فولاد بناب صنعت دارای دو واحد ذوب و ریخته گری و 7 خط نورد با ظرفیت تولید سالانه 2 میلیون و 450 هزار تن است.
مجتمع صنعتی بناب فولاد در فروردین ماه سال جاری موفق به ثبت رکورد 43 هزار و 360 تن در خطوط نورد و 76 هزار و 973 تن در خطوط عمومی مجتمع از بدو تأسیس تاکنون شد.
این میزان تولید در 12 سال گذشته در فروردین ماه امسال نسبت به تولید فروردین ماه سال های گذشته بی سابقه بوده و نشان از سال خوب و پرباری برای مجتمع فولاد صنعت بناب دارد.

مطالب مرتبط