ایران قهرمان والیبال جوانان جهان شد – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، بیست و دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر 21 سال مردان جهان که از 25 تیرماه در منامه بحرین آغاز شده بود، امشب با قهرمانی ایران به پایان رسید.

روز هشتم و پایانی این دوره از مسابقات با هشت دیدار پیگیری شد و در مهم ترین دیدار تیم های ملی والیبال جوانان ایران و ایتالیا از ساعت 20:30 به وقت تهران برای کسب عنوان قهرمانی به مصاف یکدیگر رفتند.

شاگردان غلامرضا مومنی مقدم که پیش از این دیدار 7 برد متوالی کسب کرده بودند، در این دیدار سه بر دو پیروز شدند تا با اقتدار و هشت برد متوالی قهرمان جهان شوند و بیست و دومین جام را بدون باخت به دست آورند.

ملی پوشان جوان کشورمان در ست های دوم و سوم با نتیجه یکسان 25 بر 23 مغلوب ایتالیا شدند اما در ست های اول، چهارم و پنجم ایتالیا با نتایج 25 بر 20، 25 بر 16 و 15 بر 9 قهرمان جهان را شکست داد. به ترتیب موفق شدند برای دومین بار مدال طلای این مسابقات را از آن خود کنند.

تیم ملی جوانان ایران این دیدار را با ترکیب عرفان نوروزی، مبین نصری، عرشیا به نژاد، پوریا حسین خانزاده، شایان سپهری فرد، امیرمحمد گلزاده و سجاد جلوداریان (لیبرو) آغاز کرد.

تیم ایران ست اول را خیلی خوب آغاز کرد به گونه ای که سرمربی ایتالیا با نتیجه 5-1 به سود ایران استراحت کرد اما این روند تا 7-1 ادامه داشت. سرمربی ایتالیا با نتیجه 16 بر 9 دومین تایم اوت فنی خود را گرفت. در امتیازات بعدی ایتالیا عملکرد بهتری از خود نشان داد تا مومنی مقدم با نتیجه 19 بر 14 به سود ایران استراحت کند. با نتیجه 20 بر 16 یونس جوان وارد زمین شد. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 20 به سود ایران به پایان رسید تا ملی پوشان جوان تنها دو قدم تا قهرمانی فاصله داشته باشند. علی حک پرست نیز در این ست برای ایران بازی کرد.

عملکرد تیم ایتالیا در ست دوم بهتر از ایران به خصوص در حمله بود و اختلاف امتیاز دو تیم در چهار امتیاز به 16 بر 12 رسید. مومنی مقدم با نتیجه 21 بر 17 به سود ایتالیا استراحت کرد تا از زیاد شدن این فاصله جلوگیری کند. در وقت اضافه تیم ایران فاصله را 24 بر 23 به سود ایتالیا کاهش داد، سرمربی این تیم استراحت کرد. در نهایت این ست با نتیجه 25 بر 23 به سود ایتالیا به پایان رسید تا فینالیست ها از نظر تعداد ست برابر شوند.

در ست سوم تیم ایتالیا بهتر از ایران شروع کرد و در نهایت با نتیجه 25 بر 23 پیروز شد تا در ست با نتیجه 2 بر 1 از ایران پیش بیفتد.

تیم ایران در ست چهارم با سرویس‌های خوب و دفاع مناسب به بازی برگشت و پس از شکست 25 بر 16 ایتالیا، ست را با اختلاف 9 امتیازی برد و مسابقه را به ست تعیین‌کننده پنجم رساند.

فارغ التحصیلان مومانی-محمد ست پنجم را با نتیجه 15 بر 9 به سود خود به پایان رساندند تا در نهایت برنده بازی سه بر دو شده و قهرمانی را در منامه بحرین جشن بگیرند.

یکی از ویژگی های این دیدار، برخورد ذهنی دو مدیر فنی تیم های ملی والیبال جوانان ایران و ایتالیا بود که از یک سو خولیو ولاسکو با استفاده از تمام تجربیات خود برای ایتالیا به میدان رفت و از سوی دیگر. ، پیمان اکبری موفق شد به این مربی معروف دنیا مسلط شود.

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران با غلبه بر ایتالیا، علاوه بر کسب عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات، با سه مدال شامل دو طلا و یک برنز، مقام چهارم را نیز در بین برگزیدگان این دوره از مسابقات کسب کرد تا ایتالیا به رتبه پنجم سقوط کند.

تیم ملی والیبال جوانان ایران ساعت 3 بامداد روز دوشنبه 5 تیرماه منامه را به مقصد ایران ترک می کند و ساعت 9:25 صبح از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد تهران می شود.

رده بندی نهایی بیست و دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان زیر 21 سال جهان به شرح زیر است:

1- ایران
2- ایتالیا
3- بلغارستان
4- آرژانتین
5- لهستان
6- برزیل
7- بلژیک
8- تایلند
9- مصر
10- جمهوری چک
11- کانادا
12- هند
13- آمریکا
14- مکزیک
15- بحرین
16- تونس

مطالب مرتبط